Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Dopravní opatření v ulicích v Českém Brodě

City blokyOdbor dopravy MěÚ Český Brod ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic pro Středočeský kraj p.o. (KSÚS SK) řešil zklidnění transitní dopravy ve městě.

Jednalo se hlavně o vodorovné dopravní značení doplněné betonovými vodícími prvky.

Umístěním prvků došlo k omezení dopravního prostoru pro automobilovou dopravu a naopak ke zvýšení prostoru pro chodce. Úpravami se zvýšila bezpečnost přecházení chodců, ale také se zklidnila a zpomalila doprava v těchto úsecích.

Vedle odpovídajícího vodorovného dopravního značení v ulicích Zborovská a Palackého došlo také k obnovení všech přechodů pro chodce v přilehlých ulicích. Nově byl vybudován přechod pro chodce v ulici Zborovská, a to v místě křížení s ulicemi Za Pilou a Marie Majerové se všemi potřebnými bezpečnostními prvky, které jsou vyžadovány předpisy. Vodorovné dopravní značení bylo provedeno i v dalších ulicích: Krále Jiřího, Suvorovova, Havlíčkova a Jungmannova. Současně došlo také k obnovení žlutého vodorovného dopravního značení autobusových zastávek.

Práce na ulici Palackého musely být z důvodu nepříznivého počasí přerušeny a budou pokračovat na jaře 2012. Zbývá už jen prostor před benzinovou čerpací stanicí.

Dalšími dopravními úpravami, které by měly přispět ke zvýšené bezpečnosti účastníků provozu, je instalace radarů na měření rychlosti. 

„Radary už jsou instalovány v ulicích Zborovská a Palackého. Do konce roku 2011 budou nainstalovány ještě další dva radary ve vybraných ulicích,“ uvedl Ing. Jan Pohůnek, vedoucí odboru dopravy.

Radary ukazují rychlost projíždějících vozidel, upozorňují na překročení dovolené rychlosti a poté řidičům dávají pokyn rozblikáním červeného nápisu „ZPOMALTE“. Součástí těchto radarů jsou i kamery, které zaznamenávají průjezdy vozidel, jejich rychlost a také skladbu vozidel. Tyto informace budou sloužit městu a zároveň městské policii k lepšímu monitorování dopravní situace na sledovaných komunikacích.

Město Český Brod vynaložilo na zklidnění transitní dopravy a zvýšení bezpečnosti chodců více jak 700 tisíc korun.

12.12.11 Z města

Komentáře:

 1. [1] Eva 88.103.25.182

  To je opravdu nápad -
  kam se např. odstraní auto z křižovatky na Bulánce, bude-li nepojízdne, když jsou při krajnici betonové zátarasy, kam se odhrne případný sníh, který třeba také v Českém Brodě napadne? A projede vůbec tím zúženým prostorem auto s pluhem?
  Snad by stačilo vodorovné značení na silnici. Přeci každý řidič ví, že za takové značení nesmí! A když by snad někdo zapomněl, tak to mohla Městská policie párkrát vyřešit na místě, a on by si to ten řidič pamatoval.
  Připadám si dnes ve městě na některých místech, jako když v mém rodném městě kdysi dávno najížděli na rampu na nádraží auta a tanky našich tehdejších bratrů a nikdo jiný se ulicí nedostal tam ani zpátky.

  12.12.11, 15:45:48
 2. [2] broďačka 41.118.broadband14.iol.cz

  No v jednom místě na Bulánce se s obtížemi dneska vyhýbala dodávka s osobákem.Bylo to přímo u křižovatky u samošky.Na takovouhle ulici to asi moc nepatří.Pochopím to na ulici,která je široká,ale tady ne.Ale možná že jde o zvyk.Anebo je to zkouška,co ještě vydržíme :).A ty pruhy-nebyly by levnější?

  12.12.11, 16:16:10
 3. [3] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  No,ty obludnosti jsou spíš nebezpečné a to jak pro chodce,tak pro automobilisty.Tak vypadala ta Palackého ulice pěkně,a tak je zohyzděná.Praktického na tom není nic,jak už popsala Eva.Zas utopené peníze v nějaké spřátelené firmě?Proč nám broďákům stále kdosi pohyb po městě komplikuje? Takhle se brzy dočkáme toho,že budeme smět chodit jen po vytyčených trasách,nejlépe po vodící čáře.Pěkně společně po(modré?)až do.....

  12.12.11, 17:46:34
 4. [4] Řidička 194.76.nasnet.cz

  Taková pěkná ulice byla ta Palackého. ono místo rozšiřování se úží. Je jen otázka času, kdy do těch oblud někdo najede a zmrzačí se. Už jste viděli, jak se míjí autobus s větší dodávkou? Docela hustý.

  12.12.11, 18:21:04
 5. [5] Jirka ho245.net.msc-net.cz

  [3] Promluvily odbornice přes dopravu, jestli takhle pečete i cukroví...

  12.12.11, 18:46:27
 6. [6] Lukáš 88.76.broadband4.iol.cz

  Také mi to připadá jako vyhozené peníze, raději by se dle mého názoru mělo zainvestovat do obnovy vodorovných dopravních značek, aby když člověk jede v noci a to především za deště viděl kudy vůbec vede silnice. Výtvor ve Zborovské nekomentuji, nemám slov.

  12.12.11, 21:13:16
 7. [7] Evžen Pospíšil ip-85-161-120-104.eurotel.cz

  Chápu nutnost snížit rychlost projíždějících vozidel, ale zcela nechápu, co s tím má společného vybudované parkoviště pro společnost Karma s betonovým ohrazením. Před týdnem jsem přijížděl v noci od Klučova a zmatený řidič přede mnou na křižovatce u Karmy si spletl pruh a jen tak tak to před betonovou zátarasou na parkovišti Karmy ubrzdil - jeho úmyslem bylo vjet před tratí doprava za Karmu. PS. Již si moc nepamatuji z autoškoly značky, ale pokud je na betonovém zátarasu modrá šipka šikmo ukazující doleva, tak to znamená přikázaný směr. To znamená, že kdo vjede na toto nové parkoviště (= od šipky doprava), tak porušuje předpisy?

  12.12.11, 22:19:04
 8. [8] Mazotron 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

  Nevim,jak moc to pomaha chodcum. Ja jsem tama jezdil kocarem a zadny problem jsem nikdy nezaznamenal. Ovsem po esteticke strance je to fakt humus! Pripadam si jak v nejakem prekladisti mezi rampama. A to jsem byl vzdycky hrdy na to,jak je Brod hezke město...

  13.12.11, 06:47:40
 9. [9] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Jirko,co takhle k věci.O cukroví tu vážně nejde.Ale peču výborné,škoda,že nemůžeš ochutnat.

  13.12.11, 13:11:07
 10. [10] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  Beruško, když si přečtete pozorně celý článek, tak víc po lopatě se to již nedá napsat, proč se tato opatření prováděla.Eva to taky napsala dobře. Že každý řidič přeci ví, že za uvedené pruhy nesmí vjíždět. Možná jinde, ale ne v Brodě, kde nikdo nic nerespektuje:)

  13.12.11, 14:45:23
 11. [11] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Fakt si Jiří myslíš,že s respektováním pravidel mají problém jen řidiči v Brodě?Zatím jsem nikde jinde tuhle ohyzdnost neviděla a zůžení vozovky v blízkosti křižovatky rozhodně za přínosné nepovažuji.Tahle monstra jsou naprosto zbytečná,ale to se opět zjistí až po čase,stejně jako to bylo s retardérem ve městě.

  13.12.11, 23:16:56
 12. [12] penek 194.30.nasnet.cz

  Cokoliv, co ve městě zpomalí dopravu jen jen ku prospěchu.

  14.12.11, 06:17:25
 13. [13] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  [11] Víte Beruško, v Brodě řidiči nerespektují vůbec nic a už se o tom tady několikrát psalo. Stačí se podívat na parkování řidičů na náměstí a v okolních ulicích na zákazu zastavení a stání, v protisměru atd. To by bylo vybraných pokud:) a jak píše p. Penek, cokoli tuto dopravu zpomalí a hlavně na křižovatkách (Na Bulánce) je ku prospěchu. Asi jste nikde kromě Brodu nebyla, stačí se rozjet po vlastech českých...Řidiče pruh namalovaný na silnici nezastaví, zvláště v Brodě. A když už se Vám to nelíbí, proč neprotestujete na zasedání zastupitelstva? To jen tady a anonymně.

  14.12.11, 06:45:00
 14. [14] Patrik ho196.net.msc-net.cz

  Já neprotestuji. Jen si opravdu lámu hlavu nad tím k čemu je to dobré, řekněme na Palackého u trafiky. Na Palackého u sámošky považuji betonový koridor za kontraproduktivní, už se mi stalo, že žlutočerné pruhy přitahují pozornost řidiče (mojí) natolik, že jsem přehlédl čekající maminku na přechod s kočárkem, jelikož je "ukrytá" v tom koridoru. Ono tady ve městě jsou i jiná velmi zajímavá místa. Třeba v ul Jana Kouly v podstatě nesmíte odjet z Penny jinak než k Lidlu a potom zpět - koukněte se na pruhy na silnici. Nic není černobílé, avšak nikdo se nemůže divit, že nesmyslné dopravní značení není respektováno... stačí si vzpomenout na nedávnou rekonstrukci Palackého, kdy bez porušení zákazu nebylo možno městem projet jakýmkoli směrem kamkoli a alternativní cesty nebylo. Taky jsem se snažil respektovat, ale po dvaceti minutách beznadějného kroužení a objíždění jsem do zákazu drze jel a nerespektoval.

  14.12.11, 08:36:14
 15. [15] Hanka 41.118.broadband14.iol.cz

  Já proti tomu též nic nemám.Na některých místech bych klidně instalovala u chodníků i klasické "klandry"nebo jak se tomu spisovně říká.Aby lidi nechodili přez ulici,kde nemají....:)))Jen si marně lámu hlavu nad tím,jak se budou tyto ulice v zimě,při sněhové nadílce udržovat.Jinak je toto opravdu snaha,jak zpomalit dopravu.Asi jde i o zvyk.Zdá se to na první pohled trošku humpolácké.Ale proč ne?Má někdo jiný návrh?Já myslím,že kritizovat dovede kde kdo.Ale mít trošku konstruktivní návrhy-to asi ne.Možná by chtělo trošku zkrotit ty ulice,kde ráno přecházejí dětičky.....Ale to by spíš chtělo zkrotit ty dětičky,než dopravu....

  14.12.11, 14:30:39
 16. [16] Lenka ho246.net.msc-net.cz

  Dobrý den, viděla jsem zatím jen Zborovskou a přijde mi také, že je tu polovina betonů zbytečně, třeba na křižovatce k nádraží nechápu, proč je beton tam, kde je ještě zábradlí- koho co chrání? Ke Karmě jsem taky viděla zajet zmateného řidiče- bylo to o fous.. A beton vpravo na začátku Brodu, když se přijíždí od Kounic? Možná by šlo aspoň nějakou část peněz investovat jinam. Např. je mi líto , že se už minimálně 30 let nenašly peníze na celkovou!! opravu ulice V Chobotě(od Karmy ke Sporce) - když jsem byla málá, budily mě drncáky, že jsme doma. Teď to budí moje děti... Sice nostalgické , ale smutné..

  14.12.11, 21:47:20
 17. [17] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Hanko,ty klasické "klandry" bych také považovala za dostačující.Zpomalení aut považuji jen za zbožné přání,nebo hloupost.Auta zpomalí stejně až u té betonové hrůzy a za ní opět zrychlí.Jediným efektem budou problémy na daném místě.Jedině,že by ten beton byl podél celé vozovky,ale to už by nebylo tak veselé.Za chvíli se pro samý beton nevejdou do Brodu ani jeho obyvatelé.

  14.12.11, 22:37:47
 18. [18] Alois 93-153-21-6.tmcz.cz

  Tak cenu na Czech Grand Design to asi nevyhraje,ale svůj účel - zpomalení a zklidnění dopravy - to plní, ne? A to je jenom dobře.

  14.12.11, 23:33:39
 19. [19] brouček ho242.net.msc-net.cz

  Barevné betonové příšernosti nezpomalí rychlost neukázněných řidičů.Spíše způsobí brzy havarii,kde někdo do toho nalítne a hlavně děti na kolech.A navíc jsem nikdy takovou hrůzu neviděla ani v cizině.Proč má město družbu s Kongenem?Viděli snad naši radní takovou hrůzu v Norsku??A tam.kde by se mělo zpomalovat,tam se nic neděje.Od Nové Vsi k nemocnici jezdí auta jak divá a hlavně motorkáři si to pletou se závodní dráhou.Totéž platí na silnice od Štolmíře směrem do města.

  15.12.11, 09:51:42
 20. [20] Xavi 162.185.wic-net.cz

  mě se nové dopravní značení a celkově všechny změny v dopravě v Brodě líbí, konečně se něco děje ve prospěch všech účastníků dopravy a provozu vůbec.

  15.12.11, 10:08:01
 21. [21] Hanka 41.118.broadband14.iol.cz

  U nemocnice by to chtělo trochu zpomalení.Tam to bývá někdy riskantní.A celkem provoz.Docela zajímavé to bývá "U kapličky",kde mnozí po ránu přecházejí z ulice Wolkerova.A auta moc u cedule nezpomalují.Tam by taky možná chtělo něco vymyslet.Silnice od Štolmíře (Žitomířská)mi ani nepřijde tak dramatická.Tan to brzději ty semafory.A po ránu nezodpovědné dětičky.Nevim,na co tam maji přechody-ty převážně často riskujou.A pak ulice Jana Kouly....bez komentáře.Tam bývá problém velice často.

  15.12.11, 10:12:42
 22. [22] padesátsedmička 194.228.216.115

  Z estetického hlediska je to opravdu nevkusné, nehezké a navíc díky betonu i nebezpečné.e některých místech i nepochopitelné, u Karmy je to úplně strašné.
  Původně jsem si myslela, že jde o žert skupiny Ztohoven a nebo Davida Černého, ale tohle bude v vystaveno ve starobylém Českém Brodě napořád_

  15.12.11, 12:07:28
 23. [23] Dominik a.mx.cesbrod.cz

  Zdravím, na jdenu stranu chápu snahu města o zklidnění dopravy, na druhou stranu nechápu, proč tato opatření byla provedena tím nejjednodušším způsobem, který je naprosto nevhodný. Veliké betonové bloky svojí hmotou a agresivní barevností narušují jinak po nedávné rekonstrukci vcelku pěkný uliční prostor, nehledě na jejich působení v kontextu historického jádra města. V dnešní době existuje mnoho několik způsobu, které umožňují řešit zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti mnohem kultivovanějším způsobem, např. různými povrchy a pozvolným mírným vyvýšením "ostrůvků", rovněž vodorovné dopravní značení je ve centrech měst možné nahradit pásem z žulových kostek apod. Škoda, že u nás v Brodě se některé věci řeší poněkud prvoplánově.
  -autor je architekt-

  15.12.11, 13:51:56
 24. [24] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  [23] Možná, že máte v něčem pravdu, ale mnoho občanů ani neví, že tyto komunikace (Palackého, Zborovská)jsou majetkem Středočeského kraje a ve správě SÚS. Rozhodně nemají zajem nový povrch nějak narušovat a hlavně chtějí, aby veškeré náklady na úpravu komunikací byly co nejnižší.V jejich zámyslu bylo udělat v prvotní části pouze středovou čáru na vozovce a toto je vše.Takže iniciativa města mohla jít pouze určitým směrem, zklidnit a ochránit chodce. To je ten hlavní cíl. A jestli se někomu líbí zbarvení, které je mimochodem dle vyhlášky přesně stanovené, to je druhá věc. Takže ostrůvky, povrchy, to by bylo krásné, velice krásné, ale kraj to dělat nebude a nechce. Takže je dobré, že se město k tomuto odhodlalo. A řidiči- musí prostě sledovat provoz a ruch v křižovatkách a nejezdit poslepu a po paměti, jak to někteří Broďáci dělají. Je to jen otázka zvyku.

  15.12.11, 15:59:12
 25. [25] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  [21] Hanko, máte pravdu, rovinka od Nové Vsi a ulice Žižkova je opravdu autodráha. A zase jsme u toho, komunikace ve vlastnictví kraje a ve správě SÚS. Odbor dopravy se tím zabývá, ale zase jen v rámci možností a financí. Šírka ulice (komunikace) je více jak 6 m. Takže přechod musí tvořit ostrůvky jako na Zborovské a to hodně lidí ani neví. Když se o to zajímáte, zjistíte, že moc šancí není a nový povrch taky v nedohlednu (máme Palackého a Zborovskou novou).A jak správně píšete, je to výchovou dětiček a jejich rodičů. A píšete o ulici Jana Kouly- zase ulice v majetku kraje a jsme tam , kde nyní...

  15.12.11, 16:15:56
 26. [26] pepa 194.123.broadband12.iol.cz

  Koukám jako blázen, takové kritiky a negativních vln. Patřím mezi řidiče, co mají rádi rychlejší jízdu (vy z vás, co máte pořádně nadupanou káru, asi víte, o čem je řeč) a musím přiznat, že když poprvé jel silnicí z Kounic, tak mě ty betony trochu vyvedly z míry, musel jsem, ač nerad, snížit rychlost, nic jiného mi totiž nezbývá, nechci si polámat svého "miláčka". Jezdím tam pravidelně a těch pár kilometrů a navíc městem mi ta pomalá jízda nevadí, vyřádím se jinde. Takže ty "zatracené" betony svůj účel splnily, alespoň v mém případě.

  15.12.11, 17:45:19
 27. [27] Alice 194.123.broadband12.iol.cz

  Jsem na mateřské a přechod na Bulánce (a i jiné) používám dost často a i s kočárkem. Vzpomínám si, že někdy před rokem byla žhavá debata nad nemožností přejít tento přechod, který navíc nebyl ani pořádně vidět. Teď, když konečně je přechod vyznačen i s nějakými proužky a jsou tam betony, tak zase někteří křičí, že je to obludné. Ptala jsem se svého kamaráda, který dělá u policie, a ten mi vysvětlil, že tyto betony nebo ostrůvky slouží pro bezpečné přejití přechodů. A že se běžně používají např. v Praze. Takže nechci radit, ale doporučuji, nejprve se někde pozeptat a pak kčičet.

  15.12.11, 18:58:15
 28. [28] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Jirko a ostatní obhájci betonu,nedivím se,že obhajujete ten nesmysl.Je vidět z vašich příspěvků,že máte dost blízko k autorům nápadu.Skoro to vypadá,jako by pár posledních příspěvků plnilo zadání;-).Beton sice zpomalil supermana pepu,který jinde nejspíš jezdí hodně rychle(i tak může způsobit havárii)a dojal matku s kočárkem,protože má kamaráda policistu(tady souvislost nechápu,ani policista nemusí mít pravdu).V Praze jsem nikde takto nesmyslně vytrčený beton neviděla,to spíš ty klandry a semafory.Ovšem nejlepší je to alibistické odvoláváníse na kraj.

  15.12.11, 20:17:10
 29. [29] trautenberk ip-94-113-223-1.net.upcbroadband.cz

  Dobrý den,
  už jsem tento svůj chytrý postřeh vložil do nějakého vlákna ve Fóru, ale dovolím si to v rámci této diskuse opakovat. Ulice mají být v obci užší, to je jasná věc. Aby jsme my, řidiči, podvědomě zpomalili. Když už se ale teda některé ulice bohužel zrekonstruovaly tak, že se na tohle asi vůbec nemyslelo a že se udělaly jako autostrády pro řepné kampaně a přesuny střední skupiny vojsk, tak jako DOČASNÉ řešení je takový betonový nárazník podle mě možný. Budiž. Ale snad se to dá vzít jako poučení, aby se jednou, až se bude dělat například Žižkova, myslelo na zůžení už rovnou - v projektu. Aby se tam už rovnou na - první pokus - udělala zúžení (u přechodů), tzv. zálivy a ostrůvky. Aby se to pak nemuselo hasit dodatečně. Nic přece nebrání tomu, aby - až jednou budou peníze - se tyhle bumbrlíčci daly pryč a udělalo se to pořádně - obrubníky, dlažba, nějaké pěkné zábradlí. Prostě jak se patří.

  15.12.11, 20:50:54
 30. [30] brouček ho242.net.msc-net.cz

  Pane Trautenberku,zřejmě nejste rodilý Broďák a uniklo Vám,že město je historické.Tato betonová monstra zde nemají co dělat.Maminky měly na Bulánce přechod a stačilo ho jen zvýraznit a třeba provést zhrubění povrchu.To by jistě nebyla taková investice.A odvolávat se,že taková monstra mají i v Praze mi přijde zbytečné.Zatím jsem je tam neviděla a pak Praha má svá specifika.Ale malé venkovské mšsto,které žije poklidným životem toto rozhodně nepotřebovalo.Jsou ty vyhozené peníze a mohly být dány na školství,.které to potřebuje rozhodně více.
  A když už nškde měla být ta monstra umístěna,tak rozhodně u 1.základní školy,domova pro seniory a u nemocnice.Ale na staré lidi a děti se zde nemyslí.

  15.12.11, 22:40:22
 31. [31] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  [28] Beruško o tyto věci se celkem zajímám a každopádně jsou nutné.Ale Vám něco vysvětlovat, to je jako házet hrách na zeď. Čtu Vaše příspěvky za celý rok a nevidím nic pozitivního. V zimě Vám vadí sníh, v létě sucho, ale nějaký nápad:) Pouze do všeho mluvíte a nic. V příštích volbách rozhodně kandidujte.Budu rád, když mě přesvědčíte o opaku:)

  16.12.11, 06:47:39
 32. [32] brouček ho242.net.msc-net.cz

  pro Jirku-jak čtu Vaše příspěvky,tak¨dospěla k názoru,
  že hájíte vše,co rozhodne MěÚ.Ale tyto stránky jsou o tom,že zde mohou být uveřejněné kritiky a ty pak mohou sloužit k zamyšlení MěÚ.Ono chválením MěÚ se nic nevyřeší.

  16.12.11, 09:39:11
 33. [33] Hanka 41.118.broadband14.iol.cz

  [30] U 1.zš by byly stejně zbytečné :)))Jestli myslíte kvůli dětem-jedině tak metr a půl vysoké s el.ohradníkem:)Aby nepřelejzaly,kde nemaji.....Ale kvůli zpomalení a větší bezpečnosti-asi na víc místech.Jelikož chodím denně městem a kolem Bulánky,už jsem si na ty panely zvykla,a už mi nepřijdou tak morbidní,jako ten první den.A dokonce auta opravdu zpomalují.Tak to nebude tak hrozné.Jde jen o zvyk.A uvidíte,že si zvyknete taky.

  16.12.11, 10:46:33
 34. [34] trautenberk ip-94-113-223-1.net.upcbroadband.cz

  Pro Broučka: jen pro Vás upřesňují. Jsem si víc než vědom, že město je historické, naopak si myslím - a hrozně mě to štve, že se to v praxi a v prioritách -zatím moc neprojevuje a že je to jenom takové zaklínadlo. Betonové nárazníky se mi nelíbí a naprosto souhlasím s Vámi, že tam nepatří. Místo nich tam má být obrubník, litinové zábradlí, dlážděný chodník, stylové kandelábry a vůbec věci, které patří do historického města. (Nejen) Palackého ulice měla být udělána tak, aby se tam betonová monstra dávat nemusela. Všechny ulice v Širším centru města (to jest nejen náměstí) by měly být pojaty tak, jak se na město, které si chce říkat historické, sluší. Když to jinde jde, proč ne tady. Stačí? Chtěl jsem pouze říct, že to není taková tragedie a že se betony mohou dát zase časem pryč. A v to pevně doufám.

  16.12.11, 11:04:47
 35. [35] Xavi 162.185.wic-net.cz

  pro Berušku a Broučka (že by jedna rodina? nebo dokonce jedna osoba, když i Brouček píše v ženském rodě? :-)):
  fórum tu jistě je pro spoluobčany,aby mohli vyjádřit své názory, není ale určitě určené jen a jen pro kritiku. Navíc kritika má být konstruktivní, aby měla nějaký pozitivní dopad - jen o něčem napsat, že to nevkusné a podobně není konstruktivní kritika. A tvrdit, že citybloky neukázněné řidiče nezpomalí, je nesmysl, vždyť přesně k tomu jsou určené a k tomu i všude úspěšně slouží.
  Rovněž si myslím, že zesměšňovat ostatní přispěvatele (Alici a Pepu) jen proto, že vysloví opačný názor a nedej bože někoho a něco pochválí, vážně svědčí o tom, že Vám nejde o konstruktivní kritiku, ale jen si "zanadávat".

  16.12.11, 13:56:29
 36. [36] penek gw.uvoz.cz

  Koukám, že mandelinka je další, kdo vidí lidem do hlav...

  16.12.11, 14:05:07
 37. [37] Hanka 41.118.broadband14.iol.cz

  Ty panely(nebo citybloky)Tu jsou poměrně krátkou dobu na to,aby se staly terčem kritiky.Mě se první den taky nelíbily.Ale jak sem psala,je to zvyk.Pro řidiče to taky bylo překvapení a viděli v tom bubáky.....A myslím,že budou opatrní,aby ten panel nenabrali svým autem.Jak se to osvěčí,ukáže čas.

  16.12.11, 14:15:22
 38. [38] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Nejsem příbuzná broučka,byť jsme z hmyzí říše :-).Já si prostě myslím,že betonu máme ve městě až nad hlavu,že mizí zeleň a že se stále vymýšlí na občany nějaká omezení a příkazy a zákazy a toho jsme si snad užili dost .Mám své město ráda a je mi líto,když se potlačuje jeho historický ráz necitlivými zásahy.Lidi jsou možná neukáznění,ale nejsou hloupí.Na křižovatkách by stačilo tradiční zábradlí(pochybuji,že by ho chodci houfně podlézali)a výrazné svislé označení.Někde by zas pomohl semafor(třeba na křižovatce Lídl,nádraží město,Kounice).A MP by mohla kontrolovat dodržování(už jen jejich přítomnost by hříšníky zklidnila).Zajímavé je,že nikoho netrápí 2 absolutně nepřehledné křižovatky,které vznikly na malém úseku zavedením obousměrného provozu v Jungmanově ulici(od sídliště rovně do města a od Liďáku rovně kolem parku k Tuchorazské není absolutně vidět,zda něco nejede zprava).Na to by postačila dvě zrcadla.Možná by tohle vše nebylo tak drahé,jako ty betony.Doufám pevně,jako trautenberk,že za nějaký čas ta ošklivost zmizí.

  16.12.11, 14:25:47
 39. [39] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Hanko,zvykneš si i na šibenici,jak se říká.Ale to asi není to nejlepší.Zvykli jsme si už na spoustu nepěkných věcí a nic dobrého to nepřineslo.

  16.12.11, 14:28:04
 40. [40] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  [28] Beruško, to nejsou alibistická odvolání, ale realita. Zjistěte si konkrétní informace na Odboru dopravy a pak mluvte. Nebo radší pečte cukroví, máte nejvyšší čas:)

  16.12.11, 14:28:22
 41. [41] Dan 41.118.broadband14.iol.cz

  [38] Nemyslím si,že by pouhá přítomnost MP hříšníky zklidnila.Ale jestli myslíte,že jo,jděte si místo nich ráno stoupnout na roh Žitmířské,aby mohli dělat i něco jiného.....A zkuste si trošku korigovat dopravu a hlavně neukázněné chodce.

  16.12.11, 16:00:34
 42. [42] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  [38] Beruško, to zrcadlo tam je, co ještě víc?

  16.12.11, 16:03:17
 43. [43] Filip 194.76.nasnet.cz

  Taky si myslím,že ty betony na ulici nemají co dělat, ale mám pocit, že by měly být označeny svislou dopravní značkou zúžená ulice. NIkde jinde ve městech jsem se takovým značením nesetkal, a že se toho najezdím jako řidiš z povolání. Je opravdu otázka času, kdy do toho někdo najede, v noci při umělém osvětlení je to lehce přehlédnutelné

  16.12.11, 16:08:23
 44. [44] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Jirko,nevedu s vámi žádný osobní spor,tak si odpusťte své hloupé blábolení o cukroví.Já vás také neposílám do hospody nebo na gauč.To zrcadlo....můžete upřesnit kde je?Opakovaně jsem ho marně hledala.Jestli někde skutečně je,pak tam,kde by ho řidič nečekal,čili na nic.Nejsem jediná,kdo ho postrádá,takže ani jediná slepá.

  16.12.11, 18:09:05
 45. [45] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Dane,mám jiné povolání,takže nevím,proč bych měla suplovat práci MP.Na té Žitomířské jistě nestojí celý den.

  16.12.11, 18:12:32
 46. [46] Dan 41.118.broadband14.iol.cz

  No ne,já jen,že každý by chtěl po MP něco.Ale tolik jich tu zas není,aby mohli být všude.........To bylo jen obrazně.....A co se bezpečnosti týká,pokud by byli všichni řidiči ukáznění,nemuseli by ty panely v ulicích být.

  16.12.11, 18:19:13
 47. [47] Michal ho242.net.msc-net.cz

  Přeji všem mnoho štěstí až betonové krásky zapadnou sněhem,
  bude náledí, které je v tomto kraji na denním pořádku, .......
  a Vaši plechový miláčci budou tyto "zpomalovače" líbat.
  Už teď za sucha se to jeví nebezpečně.

  16.12.11, 19:57:59
 48. [48] Jirka ho245.net.msc-net.cz

  [43] Stačí zajet do Říčan, tam citybloky také mají a ne jeden...

  17.12.11, 08:45:13
 49. [49] Jirka ho245.net.msc-net.cz

  [44] Beruško, to zrcadlo je na rohu ulic Jungmanova a Havlíčkova a vyhovuje, včera jsem se tam byl večer podívat...

  17.12.11, 08:47:54
 50. [50] Alice 194.123.broadband12.iol.cz

  [28] Beruško, jsem sice na mateřské dovolené, ale skutečně nemám tolik času a hlavně náladu obhajovat svůj názor.Prostě si jen myslím, že svůj účel betony plní. Rozhodně jsem nechtěla vychvalovat město a je mi úplně jedno, kdo tam ty betony dal, jestli cestáři, město nebo Krakonoš, hlavně, že pomůžou snížit rychlost a já s tím kočárem na přechodu přejdu. Co mi ale spíš vadí, je fakt, že Brod ještě nemá obchvat, možná, že by pak těch aut do města tolik nejezdilo a bylo by všem fajn.

  17.12.11, 09:27:24
 51. [51] ´brouček ho242.net.msc-net.cz

  [35] pro Xavi--nemám moc něco měnit a tak píši svoje návrhy.Nenadávám,jen konstatuji a na foru města píši sporadicky.Tak jen pro upřesnění!!

  17.12.11, 13:33:26
 52. [52] brouček ho242.net.msc-net.cz

  [35] ještě poslední dodatek-pokud nebudeme naslouchat jeden druhému a nezamyslíme se,zda ten druhý nemá také trochu pravdy a budeme se vzájemně osočovat,tak toto fórum nemá cenu.Fórum by mělo demokratické.tj
  neosočovat druhé a prosazovat jen svou pravdu.

  17.12.11, 14:28:59
 53. [53] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Jirko,máte pravdu,zrcadlo se opravdu dole u parku objevilo,ale ještě koncem minulého týdne tam skutečně nebylo.Ještě by to chtělo jedno na křižovatku u "Kokešů",aby auta jedoucí od sídliště rovně do města nemusela najíždět kdovíkam.

  19.12.11, 11:22:43
 54. [54] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  [53] Jo to máte asi pravdu, zkusím napsat na Odbor dopravy vedoucímu, zda by s tím nešlo něco udělat. To zrcadlo se tam objevilo v pátek, když jsem jel okolo.

  19.12.11, 12:09:40
 55. [55] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Ještě malé podotknutí k chodcům....jsou-li řidiči neukáznění,pak pro chodce asi ani výraz není.Přechází naprosto kdekoliv a ještě šikmo přes vozovku(nejspíš aby na ní pobyli co nejdéle).Dnes jsem to viděla nejméně 10x.No a na Bulánce maminka s dítětem postávala mezi betony u vozovky,ale jelikož byla správně na svých přechodových pruzích,rozhodla se pokračovat,přestože auto bylo už u těch pruhů také.Pro řidiče jsou ovšem ty pruhy vidět jen na vozovce mimo betony.Poněkud zmatečné :-(.

  19.12.11, 18:32:52
 56. [56] Hanka 41.118.broadband14.iol.cz

  Dost často si totiž chodci pletou silnici s pěší zónou.Vidím to velmi často.....U chodců by to taky chtělo tvrdší postuhy.A ve školách by neškodilo přidat výuku o bezpečnosti silničního provozu.Zvlášť jak se mají chovat na přechodech i mimo ně-při přecházení.

  19.12.11, 19:26:00
 57. [57] Jana Bízková cst-prg-156-18.cust.vodafone.cz

  [56]
  Dobrý den,
  ve školách by určitě chtělo přidat dopravní výuku, i jak se chovat k sobě navzájem, jak ke zvířatům, ke starým lidem...atd. Ale škola přece nemůže suplovat funkci rodiny, která by měla jít dětem příkladem, škola má vzdělávat a né vychovávat.

  19.12.11, 22:15:27
 58. [58] Hanka 41.118.broadband14.iol.cz

  Že by rodiče měli mít trochu zájem,je fakt.Ale co chcete třeba od maminky,která má v kočáru dítě a druhé drží za ruku,když vleze mezi projíždějící auta se slovy "přece nebudu čekat kvůli nějakýmu blbýmu autu".A to vede dítě do školy!Vidím to denně na přechodu.Kdy děti jdou s odpuštěním jako telátka.A mysleji si,že mají absolutní přednost.O dospělých ani nemluvím.

  20.12.11, 10:18:28
 59. [59] Dominik a.mx.cesbrod.cz

  S dovolením bych upozornil, že v Říčanech jsou citybloky snad na dvou místech v celém městě a to sice v podobě malých betonových podstavců pod značku s přikázaným směrem objíždění mini-ostrůvku pro chodce, rozhodně nejsou vytrčené do půlky vozovky jako na Bulánce. Na přání dodám foto. Navíc je to pouze dočasné řešení, tam kde se něco dělá nově, se už uvažuje se skutečnými dlážděnými ostrůvky. A takké se jedná o hlavní komunikaci, která není ve vlastnictví města. Argument, že kraj šetří a nechce platit žádné úpravy, které by do zdejšího prostředí lépe zapadly, je lichý, protože jsem si jistý, že stejná situace bude i za pět i za deset let. Takže žádná naděje že bloky jednou zmizí. Od toho tady přece úřad je, aby vše vyjednal tak, jak je to pro město nejlepší, a ne se odvolávat "my s tím nic nezmůžeme..."
  [48]

  20.12.11, 13:55:47
 60. [60] aaa anonymous-proxy.krasl.com

  bbb

  20.12.11, 13:58:24
 61. [61] Jirka ho243.net.msc-net.cz

  [59] V Říčanech určitě nejsou citybloky pouze na dvou místech, je třeba si projet celou hlavní ulici a i další, také se můžete podívat do Kolína, na Vyžlovku, Prahy, Plzně, Benešova a i další města. Palackého a Zborovská ulice také není ve vlastnictví města, ale kraje.Mluvíte o lichých argumentech v jednání se SÚS, musíte o tom něco vědět nebo pro informace zajít za vedoucím dopravy p. Pohůnkem. Dozvěděl by jste se o věcech týkajících se dopravy, průzkumu v Jungmance a v Kolárce. Fakt stojí za to se za ním stavit a ne jen zde vše kritizovat.Rozhodně je to člověk na svém místě.

  21.12.11, 12:39:21
 62. [62] Milan 167.236.248.70

  Dobrý den,
  rád bych reagoval na zklidnění dopravy v Českém Brodě.
  Jedná se mi zejména o jungmannovu ulici.
  Po zavedení "zkušebního" obousměrného provozu v Jungmannově ulici jsem napočítal 420 projíždějících aut za hodinu. Rovněž je zde značný nárůst počtu projíždějících nákladních aut. Je to dle iniciátorů této akce normální ? Jedná se přece o obytnou zónu v části města pod památkovou ochranou !

  02.01.12, 10:22:02
 63. [63] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Vážení,

  city bloky opravdu nejsou z estetického hlediska nic úžasného, ale svou funkci plní. V záměru je betonové bloky upravit a vnitřky osadit nějakými květinami či jinou zelení.
  Zařízení byla umístěna na základě zpracované studie akreditovanou firmou a záměrně byla zvolena mobilní zařízení, aby se v případě potřeby či neosvědčení mohla demontovat. Samozřejmě svou roli hrála i nižší finanční náročnost proti trvalým stavebním úpravám. V případě, že se tato opatření osvědčí a podaří se nám získat peníze na trvalé stavební úpravy, pak citybloky budou odmontovány a použity v jiných frekventovaných ulicí jako je například komunikace v Tuchorazské ulici.
  Přes vcelku pozitvní hodnocení realizovaných úprav si myslím, že v některých místech jsou betonové zátarasy předimenzované jako například u křižovatky na bulánce.

  03.01.12, 16:21:03
 64. [64] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Milý pane starosto,račte si vaše citybloky dát kolem svého domu a bude to optimální řešení.Právě jste potvrdil,že tahle hrůza je i vaším dítkem,které hodláte nadále rozvíjet.Ty betony naprosto nic neřeší,jen zužují vozovku a ohrožují bezpečnost silničního provozu.Je naprosto nepochopitelné,proč je chcete cpát do Tuchorazské ulice,protože jediné, co tam zhoršuje provoz jsou ty obrmíchačky a je tedy naděje,že budou jezdit jinam,protože se na zůženou silnici nevejdou.A že jde ohlas pozitivní?No,možná u vás na radnici,ale jinde ne.

  03.01.12, 17:20:21
 65. [65] Alois 93-153-21-6.tmcz.cz

  [64] Beruško, tak můžeme se tady hádat, zda jsou ty kusy betonu hezký, nebo ne (a asi se většina z nás shodne, že to není žádná nádhera). Ale tvrdit, že naopak bezpečnost silničního provozu ohrožují je opravdu trochu mimo. Tyto prvky jsou instalovány na stovkách, ne-li tisících jiných míst po celém světě a věřte - ono to opravdu funguje.

  04.01.12, 11:04:14
 66. [66] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Aloisi,mohu ty betony posoudit jak z pohledu chodce,tak řidiče.Ani jedné variantě to k nijakému užitku není.Občas se podívejte třeba na Bulánku.Od sídliště se řítí borec v autě hodně přes 60 km/hod,u betonů před křižovatkou to zadupne a jakmile se ze sevření betonů dostane,zas rychlost nabere.Jako chodec přecházím prostě ve chvíli,kdy nejede žádné auto,na to ohradu nepotřebuji,spíš si mezi těmi betony nejsem jistá,zda už na přechodu jsem,nebo ne a tak opět raději počkám až nic nejede.Je to jednoduché i bez betonů.O tom,že na tomto místě mají problém se minout dvě dodávky už tu psali i jiní.

  04.01.12, 18:24:47
 67. [67] Alois 93-153-21-6.tmcz.cz

  [66] Tak vidíte, nakonec jste na to přišla sama. ..."u betonů před křižovatkou to zadupne...". A přesně o to jde - zpomalit provoz u přechodů. A mimochodem, kdybych měl jako chodec přecházet pouze tehdy, když žádně auto nejede, na některých silnicích nepřejdu nikdy.

  04.01.12, 19:00:50
 68. [68] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Aloisi,vyložil jste si to po svém,jak jinak...to zadupnutí z úleku může způsobit větší problém,než kdyby se řidič orientoval podélným značením na vozovce,které bylo betonem zakryto.Že jste jako chodec neukázněný jako argument neberu,je to váš risk na vaši zodpovědnost a ani ten betony neobhájí:-).

  04.01.12, 22:04:43
 69. [69] Alois ligna3.ligna.cz

  [68] neukázněný? Pokud se nepletu, tak pořád ještě na přechodu pro chodce mají chodci přednost, ne? Pro zajímavost a inspiraci doporučuji tyto stránky - http://www.nadacepartnerstvi.cz/doprava/databaze-cesty-mesty...
  Možná vás překvapí v kolika městech zavedli tyto "nic neřešící a bezpečnost provozu ohrožující prvky". A jak se po zavedení snížila nehodovost.

  05.01.12, 10:52:20
 70. [70] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  To mi připomíná argument o skákání z okna.Určitě záleží na tom,jak jsou tyto "vymoženosti" použity,což se v Č.B. moc nezdařilo.Za volantem jste pravděpodobně nikdy neseděl,protože byste jinak věděl,že ani při sebepomalejší jízdě nezabráníte střetu,když vám chodec pod auto neohroženě vleze.

  05.01.12, 13:35:02
 71. [71] Brouk 88.103.29.199

  [5] Jirko,pletete nesmysly, cukr s betonem nemá nic společného. A hlavně mě zajímá kolik tyto nebezpečné obludy stály !!

  07.01.12, 20:15:42
 72. [72] Marek Č. ip-109-80-245-134.o2isp.cz

  Dobrý večer,chci říci, že je moc dobře, že se konečně udělaly nové asfaltové povrchy ve městě a na příjezdových komunikacích do města. Ještě ale jedna komunikace by stála za opravu a to je silnice k nemocnici.

  10.04.12, 21:31:53
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist