Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Dopravní hřiště na náměstí

Dopravní hřištěV úterý 18. září 2012 od 9 hodin se konal v Českém Brodě, na náměstí Arnošta z Pardubic, druhý ročník akce "Dopravní hřiště". Akci pořádalo město v rámci Evropského týdne mobility na téma "Pohyb správným směrem!"

V celoevropském měřítku jde o jednu z klíčových osvětových kampaní proti klimatickým změnám a zlepšení životního prostředí. Akci koordinuje Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Evropskou komisí.

Smyslem pořádání akce bylo nejen záměrné snížení dopravní zátěže ve městě na jeden den a apel na řidiče, aby se zamysleli nad tím, co mohou udělat pro zlepšení životního prostředí, ale především osvětová akce pro děti.

Do programu se zapojili jak žáci místních mateřských a základních škol z Českého Brodu, tak i z okolí. Průběh celé akce zajišťovali nejen úředníci z MěÚ, ale i příslušníci městské a státní policie, Český červený kříž, BESIP a zástupci firmy Auto Moto Velo. Všem zúčastněným děkujeme za výbornou spolupráci.

Akce byla pojata jako soutěžní den pro děti, které sbíraly na jednotlivých stanovištích trestné body. První stanoviště byl stánek BESIP, kde děti napsaly test základních znalostí bezpečného silničního provozu, následoval slalom mezi kuželi, káča, přenášení balónku atd. Hlavním stanovištěm bylo simulované dopravní hřiště, na kterém hlídal policista. V případě, že děti nasbíraly minimum trestných bodů, obdržely pak na závěr Řidičský cyklistický průkaz. Jedním ze stanovišť byla cykloporadna zástupců firmy Auto Moto Velo s názornou přenáškou o tom, jak se starat o kolo.

„Mně se líbilo projíždět mezi kuželi, neshodil jsem ani jeden,“ radoval se žák 2. třídy a paní učitelka dodala, „je to moc pěkně připravené, děti se těšily hlavně na jízdu zručnosti.“ 

„Potěšilo nás velké množství účastníků od nejmenších dětí z mateřinek až po žáky druhého stupně ZŠ. Možná i proto, že letos jsme nabídli i možnost zapůjčení kola, sešlo se mladých cyklistů a koloběžkářů více než v loňském roce,“ dodala Ing. Iva Zadáková, koordinátorka projektu.

foto k nahlédnutí zde

19.09.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist