Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Dodávky kvalitní pitné vody na Českobrodsku byly obnoveny

Ilustrační foto zdroj: 1 SčVObyvatelé Českého Brodu a městské části Liblice mohou od října opět používat pitnou vodu bez jakýchkoli omezení. Kvůli zvýšenému obsahu dusičnanů muselo vedení města Český Brod ve spolupráci s 1. SčV, a.s. zajistit dodávky části pitné vody z obce Kounice, a to přes úpravnu vody Štolmíř. První výsledky rozborů potvrdily bezproblémovou funkci zařízení i vyhovující kvalitu vody. Souhlasné stanovisko vydala i krajská hygienická stanice.

„Vzhledem k pozitivnímu stanovisku krajské hygienické stanice již není potřeba nadále omezovat spotřebu pitné vody u obyvatel Českého Brodu a městské části Liblice. Koncentrace dusičnanů v celém veřejném vodovodu již splňují hygienické limity. Vodu tak mohou používat i kojenci či těhotné ženy,“ uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí společnosti 1. SčV, a. s.

Kolísavý obsah dusičnanů v prameništi Štolmíř, které je jedním ze dvou nenahraditelných zdrojů pitné vody pro město Český Brod, způsobila zemědělská výroba a dlouhodobé používání dusíkatých hnojiv v okolí vodních zdrojů. Vedení města se proto s vodohospodáři rozhodlo ředit vodu ze zasaženého prameniště pitnou vodou z obce Kounice, kterou muselo pro tento účel nejprve přivést. „První výsledky rozborů potvrdily dobrou kvalitu pitné vody i bezproblémovou funkci zařízení. Koncentrace dusičnanů ihned klesla a nadále by měla trvale splňovat stanovený hygienický limit, Věříme, že i přes nutné zvýšení nákladů, které toto řešení přináší, ocení obyvatelé přínos provedených opatření a zlepšení kvality pitné vody.“  dodala Kristina Blaszczyková.

29.10.12 Z města

Komentáře:

  1. [1] Beruška cbrod.bmb-green.cz

    Nějak mi to není jasné.Znamená to,že jsme nějaký čas pili vodu nekvalitní( a nevěděli o tom),přestože ji máme pomalu nejdražší v republice?Skoro by bylo na místě,aby občané Č.B.dostávali i nějaké kompenzace na zničené vodovodní baterie,pračky,varné konvice,splachovadla atd.... Takže jásejme,že už je voda možná pitná,ale nekácejme se z toho,mělo by to být samozřejmostí při té ceně.

    30.10.12, 20:27:28
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist