Český BrodOficiální stránky města

Město Český Brod

Divoká prasata na stezce mezi Českým Brodem a Štolmíří.

Na uvedených stezkách mezi Štolmíří a Českým Brodem jsou uvedené informace o výskytu černé zvěře nainstalovány Mysliveckým spolkem Rostoklaty, v jehož honitbě se uvedené okolní pozemky nachází.
Uvedené informace byly do tohoto prostoru vyvěšeny po události, kdy volně pobíhající pes vběhl do okolního rákosí a byl poraněn divočákem.

Účelem této informace je upozornění zejména pro majitele psů, kteří chodí do volné přírody, aby dbali zvýšené opatrnosti při pohybu v krajině a respektovali zákon o myslivosti, kde je zakázáno plašit zvěř a zároveň je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.
Porosty jako jsou houštiny v lese a rákosiny jsou přirozeným místem, kde černá zvěř přebývá v období, kdy jsou sklizeny na polích kukuřice, řepka a slunečnice, kde se převážně během roku zdržuje.
Nelze předpokládat, že by černá zvěř svévolně ohrožovala osoby pohybující se po stezkách, pokud nebude tato zvěř rušena v jejich přirozených lokalitách.

Josef Novák - odbor životního prostředí a zemědělství

Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist