Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Ze zdravého Brodu

Den Země 2015 je za dveřmi!

Obce Přišimasy, Hradešín, Tismice a Region Pošembeří o. p. s. Vás zvou v sobotu 18. dubna od 14:00 hodin na IX. ročník ekologického setkání Den Země na Klepci 2015. Program je určen pro rodiny s dětmi, pro příznivce přírody a přátelského setkávání.

Program je určen pro rodiny s dětmi, pro příznivce přírody a přátelského setkávání.

Největším lákadlem programu je šátkování Klepce, kdy příchozí návštěvníci se svými vlastními šátky společnými silami obváží Klepec a budou se snažit překonat český rekord. Pro uznání rekordu v navazování řady šátků je třeba si přinést šátek standartní velikosti např. 50 x 50 cm nebo 70 x 70 cm apod. (ne šálu). Tradičně se na akci objeví dílny pro děti, jízda na koních a ponících, hrátky s hasiči, pásma dětských vystoupení, jarní bubnování s Peterem Šušorem a jeho muzikoterapií a v neposlední řadě také prodej místních produktů, nápojů a domácích buchet.

Letos poprvé zazní na Klepci živá pódiová hudba v podání českobrodské rockové kapely CZ (Celé Znova).  První ze série koncertů po regionu Pošembeří s cílem propagace činnosti MAS Region Pošembeří, regionálních produktů a života na venkově mezi mladými lidmi. Její vystoupení bude po vyhlášení výsledků jarního úklidu poděkováním všem aktérům pátého ročníku dobrovolnické akce MAS Region Pošembeří s názvem Ukliďme Pošembeří! 2015. Prvním patnácti školám, které se do úklidu přihlásily, budou během koncertu rozdány nádoby na tříděný odpad věnované firmou EKO - KOM, a.s. Na téma „Ekonomika venkova versus ekologie?“ se zde MAS ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov zaměří v několika blocích interaktivních workshopů Ekonomika venkova, kdy přednášející z řad ekonomů, ekologů a místních podnikatelů přiblíží návštěvníkům aktuální téma. Během workshopů budou představeny i některé ukončené projekty v dotačním období let 2009 – 2014 realizované na území regionu Pošembeří, které byly podpořeny z Programu rozvoje venkova.

                                                                                

Petra Ištvániková
Region Pošembeří o.p.s.

PROGRAM Den_zeme_2015.jpg

Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist