Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Den otevřených dveří v MŠ Letadýlko

mš letadýlkoDveře v mateřské školce Letadýlko v Českém Brodě tentokrát otevírali Růžena a Archibald – veselá dvojice klaunů z MIM o.s., kteří ve středu 19. září provedli všechny příchozí novými interiéry tříd a pomohli při loučení se „starou“ zahradou.

Nové třídy

Děti na úvod dostaly klaunské nosy a vydaly se s klauny na cestu křížem krážem školkou. V jednotlivých třídách na ně čekala pokaždé jiná atmosféra podpořená autorskými malbami výtvarnice Lucie Ulíkové. Jednou to byl laskavý koloniál a rozkvetlá louka (třída Cvrčků), jinde zase rybárna v malebném přístavu (třída Bobříků) či tajemný les a týpí (třída Medvíďat).  Důležitou zastávkou muselo být zapadlé nádražíčko a oblíbená lokálka v Dráčatech.

Všechny čtyři třídy v MŠ se během několika uplynulých měsíců proměnily díky dotačnímu příspěvku z programu LEADER prostřednictvím MAS Region Pošembeří a spoluúčasti města Český Brod.

Foto k nahlédnutí zde

logaStará zahrada

Po prohlídce interiérů nastalo loučení se „starou“ školkovou zahradou. Čeká ji totiž veliká proměna díky Nadaci Proměny. Za rok touto dobou z ní bude přírodní prostor podporující přirozenou hru a kreativitu dětí. Děti z každé třídy si připravily hnízdečko pro svého zahradního skřítka, který se má teprve narodit a bude na proměnu zahrady dohlížet. Hnízda pak slavnostně položily na vybraná místa, kam budou skřítkům nosit drobné poklady – listy, kamínky, větvičky – a popřály zahradě probuzení do krásy a užitku.

Na závěr se konal jablečný raut a výstava ideových návrhů zahrady od studentů Mendelovy Univerzity v Brně. K vidění byl i finální plán nové zahrady a její vizualizace od architekta Michala Fišera a krajináře Štěpána Špouly a skicy výtvarníka Lukáše Gavlovského, který je autorem herních prvků.

Proměny zahrady se mohou účastnit jak rodiče dětí z MŠ, tak všichni, které zajímají přírodní zahrady, hřiště či parky. Na podzim i na jaře se budou konat brigády, které mohou být pro zvídavé zdrojem užitečných informací a zkušeností – budeme stavět například slaměný domeček, vyplétat plůtky z proutků, vysazovat ovocné stromy, drobné keře i trvalky apod. Termíny sledujte na www.msletadylko.cz nebo pište dotazy na klub.msletadylko@centrum.cz

Návrh zahrady v .pdf ZAHRADA MS LETADYLKO_STUDIE.pdf

Klub rodičů a přátel MŠ Letadýlko

loga 1loga 2

25.09.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist