Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Další parkovací místa u nádraží jsou letos s otazníkem

Město podává žádost o dotaci na vybudování dalších zhruba 140 parkovacích míst u nádraží. Jestli se ale bude letos stavět, toť otázka. Naděje, že Český Brod s žádostí o příspěvek uspěje, je, ovšem potíž je ve spoluúčasti hrazené z městské kasy. Na tu tam možná nezbude.

„Dostali bychom maximálně 40 %, zbytek musíme hradit ze svého," předesílá starosta Jakub Nekolný. Projekt je na dvacet milionů. Spoluúčast města by tedy byla kolem 12 milionů, což je částka představující celý objem českobrodských investičních výdajů na tento rok.

„Je možné, že se nám podaří vysoutěžit nižší cenu," neztrácí starosta naději. Konec konců během loňského roku se to povedlo hned u několika akcí. Konkrétně u zateplování budov. Výběrové řízení srazilo plánovanou cenu dolů až o několik milionů na jedné budově, a to se jednalo o částky v řádech jednotek milionů, nikoli desítek jako v případě parkovacích míst u nádraží.

Další šancí je pokusit se posunout splatnost a zahájení prací, tím pádem by město o dotaci nepřišlo.
Toho času je u nádraží něco přes 100 míst ke stání vozidel. „Což je málo," říká starosta. „Dalších 140 míst by kompletně vyřešilo parkovací kapacity u nádraží i pro případ velkého náporu," dodává.

Okolí českobrodského nádraží dostalo vloni nový kabát, zcela nesrovnatelný s původním oprýskaným stavem. Opravila se plocha před nádražím a silnice do Liblic, město ve spolupráci s dalšími partnery vybudovalo nové komunikace, zastávky, přechody, chodníky, osvětlení, kamerový systém a parkoviště o kapacitě 80 míst. Celkem to bylo pět stavebních akcí zahrnujících prostor okolo nádraží, ulici Krále Jiřího od křižovatky s ulicí Jana Kouly a Cukrovarskou ulici až po křižovatku se Školní ulicí.

Jana Martínková - Kolínský deník

21.01.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist