Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Co s fritovacím a přepáleným olejem?

Jednou ze složek odpadu z domácnosti a restaurací je přepálený olej. Co s ním? Když vhodíte olej do popelnice, znečistíte celou nádobu. Naskýtá se další možnost vylít olej do záchodu nebo do kanálu. Všichni, kteří mají rodinný dům vybavený čističkou, dobře vědí, že by si svůj majetek časem znehodnotili a finanční náklady při opravách jsou velké.

Co se stane, když vylejeme olej do splaškové kanalizace? Dochází k usazování a tvrdnutí hmoty a postupně se kanalizace ucpává a vytváří se tzv. špunt. I to má vliv na poruchy a havárie v rámci splaškové kanalizace. Takovou poruchu nevidíme, je pod povrchem a moc nás nezajímá. Teprve až uzavřená a rozkopaná ulice nás vypudí k otázce: Co se zase děje? Je potřeba si uvědomit, že náklady vzniklé s čištěním kanalizace nebo opravou havárie ovlivní i celkovou částku za stočné.

Co tedy s přepáleným olejem udělat? Odevzdejte ho v plastovém nebo skleněném obalu ZDARMA ve sběrném dvoře technických služeb (Palackého 339). Tuto možnost má každý občan Českého Brodu již od roku 2010. Olej z TS odebírá firma Černohlávek Oil, která ho dále zpracovává. I Vy můžete přispět ke snížení nákladů na opravy a údržbu při čištění kanalizace!

Ing. Miroslav Kruliš

17.02.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist