Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Co je Seniorská obálka?

Seniorská obálka je tiskopis určený především pro seniory a zdravotně znevýhodněné osoby žijící v domácím prostředí pro řešení situací náhlého zhoršení zdravotního stavu, kdy je nutné přivolat zdravotnickou záchrannou službu. V těchto situacích bývá člověk často velmi rozrušený a dělá mu potíže odpovídat jasně a přesně na otázky lékaře záchranné služby.  

Seniorská obálka má být pro tyto situace pomůckou, která poskytne lékaři základní orientaci o zdravotním stavu seniora a umožní mu rychleji reagovat při poskytnutí lékařské péče.

Do tohoto tiskopisu si senior sám nebo za pomoci svých příbuzných vyplní základní údaje o svých nemocech, užívaných lécích a jejich dávkování a uvede kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. K samotnému tiskopisu je k dispozici průhledná obálka a klips s magnetem pro umístění obálky na dveřích nebo lednici v domácnosti.

Plastová obálka s těmito údaji by měla být umístěna na viditelném místě v bytě například na vnitřní straně vchodových dveří, na dveřích lednice apod.

Tiskopis Seniorské obálky včetně plastové obálky a magnetu je možné si bezplatně si vyzvednout od 20. ledna 2020 v budově Městského úřadu Český Brod na odboru sociálních věcí a školství, nám. Arnošta z Pardubic 56, v kanceláři č. 24 v úředních hodinách tj. pondělí a středa od 8:00 do 11:00 a od 12:00 do 17:00, úterý od 8:00 do 11:00 (v jiných dnech po předchozí telefonické dohodě, tel. 730 870 953). S vyplněním formuláře pomůže v případě zájmu sociální pracovník tohoto odboru, nebo je možné si stáhnout samotný tiskopis zde.  Seniorska_obalka_formular.pdf

23.01.20 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist