Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Chcete se zapojit do letošního úklidu?

Ve dnech 28. 3. - 15. 4. proběhne již pátý ročník akce Ukliďme Pošembeří! Jedná se o dobrovolnickou činnost zaměřenou na úklid veřejných prostranství v našem regionu Pošembeří. Úklid probíhá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody v rámci celosvětové kampaně Clean Up The World a s řadou obcí, škol, spolků, neziskovek i firem. Chcete se zapojit do letošního úklidu? Napište na e: mannova@posemberi.cz nebo volejte na tel. 727 946 341. 

V minulém roce se do úklidové akce zapojilo 28 subjektů a téměř 700 dobrovolníků, z čehož jednu polovinu tvořily děti ve věku do 15 let. Uklízelo se na návsích, u rybníků, ve škarpách podél silnic a došlo i na černé skládky. Celkové výsledky přinesly tato čísla: 29,6 t směsného odpadu, 0,4 t plastů, 0,1 t skleněných odpadků a přes 200 ks nasbíraných pneumatik, což se ukázalo jako největší problém území.

Odměnou dobrovolníků a koordinátorů úklidu bylo nejenom čisté životní prostředí, ale také ocenění s titulem „Kraj, který prokoukl“ od Českého svazu ochránců přírody a Středočeského kraje, kdy Region Pošembeří byl vyzdvižen pro zorganizování 28 úklidů z celkového počtu 61 úklidů z celého Středočeského kraje.

Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu a neváhali se do úklidu ve svém volném čase zapojit!

Chcete se zapojit do letošního úklidu? Napište na email: mannova@posemberi.cz nebo volejte na tel. 727 946 341. Dozvíte se, zda ve Vašem okolí již existuje skupina, ke které se můžete připojit anebo můžete sami navrhnout lokali-tu, která potřebuje vyčistit. Můžete se zapojit také formou věcných darů či služeb (nákup rukavic, pytlů, odvoz odpadu, výlep plakátů...) nebo formou finanční podpory akce zaslané na účet naší organizace: 0435066359/0800. 

Vyhlášení výsledků 5. ročníku proběhne v sobotu 18. 4. na Dni Země, která se koná na vrchu Klepec u obce Přišimasy. Pro všechny účastníky úklidu a návštěvníky akce bude připraven koncert skupiny CZ (Celé Znova), která na Klepci zahájí sérii koncertů v regionu Pošembeří. Přijďte, jste srdečně zváni!

Petra Ištvániková Region Pošembeří o.p.s.

05.03.15 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist