Sportovní Brod

Aktuality

Český Brod získal skalpy dalších dvou soupeřů

David Šťastný proměnuje rozhodující trestné hody.V krajském přeboru  Český Brod získal skalpy dalších dvou soupeřů. Tentokrát to odnesl  Mělník a Kaučuk Kralupy. Slavoj je  tabulce pátý  pouhé dva body za vedoucí Mladou Boleslavi. Basketbalisté BC Kolín B po prohře s druhým Kladnem vybojovali vítězství nad Slaným a v tabulce jsou devátí.

BK Slavoj Český Brod - Elektrárna Mělník 89:69

Body: Holoubek 36, Švec 12, Babaian 8, Civín 7,Kotýnek 5,Chvojka 5, Čepička 4, Šlégr 4, D.Šťastný 3, Dvořák 3,Hor 2

Šestky : 27/12:8/4, trojky 7:9,fauly 16:21

Čtvrtiny : 22:25,15:18,29:14,23:12

Proti poslednímu družstvu soutěže se domácí dlouho nemohli prosadit. Hosté, kteří vedli až do 24 minuty si vybrali slabší chvilku v závěru třetí čtvrtiny. Basketbalisté Slavoje  šňůrou třinácti bodů otočili výsledek a svůj náskok  pak až do konce zápasu neustále zvyšovali. Výrazný podíl na výhře Českého Brodu měl  Jan Holoubek s 36 body nejlepší střelec zápasu.

BK Slavoj Český Brod - BK Kralupy  79:75

Body: D.Šťastný 24, Švec 17, Holoubek 15, Dvořák 9, Kotýnek 8,Čepička 4,Babaian 2

Šestky : 20/11:17/9, trojky 6:4, fauly 19:17

Čtvrtiny: 21:12,10:20,24:26,24:17

Se třetím družstvem soutěže začali českobrodští o poznání lépe než tomu bylo v zápase s Mělníkem. Výsledkem jejich dobré hry bylo vedení  o devět bodů po první čtvrtině.V druhé části hosté postupně stav srovnali. V tvrdě hraném utkání se  do přestávky obě družstva přetahovala o vedení. V druhé polovině utkání  měli mírně navrch Kralupy. Domácím se podařilo vyrovnat až v poslední minutě na 74:74. Poté velmi dobře hrající David Šťastný  proměnil tři trestné hody a poslal domácí po dlouhé době opět do vedení. Hostům se ještě podařilo snížit na rozdíl dvou bodů. Definitivní podobu výsledku pak dal domácí Dvořák.