Sportovní Brod
Město Český Brod

Aktuality

Český Brod získal skalpy dalších dvou soupeřů

David Šťastný proměnuje rozhodující trestné hody.V krajském přeboru  Český Brod získal skalpy dalších dvou soupeřů. Tentokrát to odnesl  Mělník a Kaučuk Kralupy. Slavoj je  tabulce pátý  pouhé dva body za vedoucí Mladou Boleslavi. Basketbalisté BC Kolín B po prohře s druhým Kladnem vybojovali vítězství nad Slaným a v tabulce jsou devátí.

BK Slavoj Český Brod - Elektrárna Mělník 89:69

Body: Holoubek 36, Švec 12, Babaian 8, Civín 7,Kotýnek 5,Chvojka 5, Čepička 4, Šlégr 4, D.Šťastný 3, Dvořák 3,Hor 2

Šestky : 27/12:8/4, trojky 7:9,fauly 16:21

Čtvrtiny : 22:25,15:18,29:14,23:12

Proti poslednímu družstvu soutěže se domácí dlouho nemohli prosadit. Hosté, kteří vedli až do 24 minuty si vybrali slabší chvilku v závěru třetí čtvrtiny. Basketbalisté Slavoje  šňůrou třinácti bodů otočili výsledek a svůj náskok  pak až do konce zápasu neustále zvyšovali. Výrazný podíl na výhře Českého Brodu měl  Jan Holoubek s 36 body nejlepší střelec zápasu.

BK Slavoj Český Brod - BK Kralupy  79:75

Body: D.Šťastný 24, Švec 17, Holoubek 15, Dvořák 9, Kotýnek 8,Čepička 4,Babaian 2

Šestky : 20/11:17/9, trojky 6:4, fauly 19:17

Čtvrtiny: 21:12,10:20,24:26,24:17

Se třetím družstvem soutěže začali českobrodští o poznání lépe než tomu bylo v zápase s Mělníkem. Výsledkem jejich dobré hry bylo vedení  o devět bodů po první čtvrtině.V druhé části hosté postupně stav srovnali. V tvrdě hraném utkání se  do přestávky obě družstva přetahovala o vedení. V druhé polovině utkání  měli mírně navrch Kralupy. Domácím se podařilo vyrovnat až v poslední minutě na 74:74. Poté velmi dobře hrající David Šťastný  proměnil tři trestné hody a poslal domácí po dlouhé době opět do vedení. Hostům se ještě podařilo snížit na rozdíl dvou bodů. Definitivní podobu výsledku pak dal domácí Dvořák.