Sportovní Brod

Aktuality

Český Brod si v exhibici poradil s Mostem B

foto Jiří BittnerFotbalisté Českého Brodu ukázali svým divákům, že boj o záchranu myslí vážně a roznesli na kopytech rezervní tým Mostu jasným výsledkem 6:0.

Český Brod – Most B 6:0

Domácí začali svou jarní jízdu za záchranou velice aktivně a od první minuty utkání prakticky nepouštěli soupeře na svou polovinu. Z počátku se sice mohlo 250 platících diváků obávat, že hra Brodu bude opět stonat na neproměňování šancí, jako tomu bylo na podzim, ale tentokrát naštěstí spoluhráče i fanoušky uklidnil pohotový gól Štefančíka již v 18. minutě.
Domácí po vstřeleném gólu nepolevili, nezatáhli se do obrany s cílem ubránit důležité vítězství, ale naopak svírali svého soupeře na jeho polovině i v dalších minutách. Do poločasu se prosadil jěště dvakrát Margolius. Když pak po přestávce přidal čtvrtý gól Hucek, stala se ze zápasu exhibice domácích. Soupeř si za celých devadesát minut nevypracoval žádnou vážnější šanci

„Jsem spokojen s výsledkem i předvedenou hrou,“ řekl po zápase asistent trenéra Českého Brodu Viktor Pařízek. „Hráli jsme velice dobře a navíc se nám dařilo proměňovat šance, což nám scházelo na podzim. Spadlo nám tam prakticky vše, vyjma dvou šancí z počátku střetnutí. Soupeř si zřejmě po podařeném zápase s Chomutovem myslel, že se porazíme sami. Nestalo se. Doufám, že nás tento zápas nakopne k dalším podařeným výsledkům a že teď hráči nebudou chodit s hlavou v oblacích, jak se to stalo našemu dnešnímu soupeři,“ dodal.

Branky: 34. a 42. Margolius, 18. Štefančík, 56. Hucek, 59. Mičko, 90. Böhm. Rozhodčí: Mareška. ŽK: 1:3. Diváků: 250. Poločas: 3:0.
Český Brod: Sova – Mrázek, Čáp, Margolius, Böhm – P. Kopecký, M. Kopecký, Hucek (74. Ručka), Novák – Štefančík (65. Socha), Mičko (82. Horejc).