Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Českobrodští školáci budou reprezentovat celé střední Čechy

Českobrodští školáci budou reprezentovat celé střední Čechy Autor: Archiv školyŽáci českobrodské první základní školy slaví úspěch v dopravní soutěži v kategorii mladších žáků, tedy pátých a šestých tříd.

"Ta se zaměřuje hlavně na jízdu zručnosti na kole, vědomosti o dopravním provozu, první pomoc nebo plánování nejkratší trasy na mapě," shrnul učitel Jiří Chvojka. Školáci ale v této soutěži musí prokázat i

 

teoretické znalosti. "Pro žáky je připraveno dvacet testových otázek, kde mají například křižovatky nebo dopravní značení," podotkl Chvojka.

Navíc se pak pět minut pohybují na dopravním hřišti pod dohledem policie a plní jednotlivé úkoly. "Nejtěžší je asi projet branku s baťůžkem, nebo slalom," řekl rozhodně jeden z členů týmu Jan Kaifer.

V této dopravní soutěži mezi sebou soupeří čtyřčlenné smíšené školní týmy, ve kterých jsou vždy dvě děvčata a stejný počet chlapců. "Je to soutěž, dá se říct horší než dělat zkoušky v autoškole," podotkl učitel Jiří Chvojka.

Letos se českobrodským žákům podařilo dosáhnout velkého úspěchu. "Na krajském kole v Příbrami jsme si vybojovali postup do celorepublikového finále," vypíchl Chvojka. Třídenní finále, kde budou školáci z první základní školy v Českém Brodě reprezentovat celý kraj, startuje už v úterý v Chomutově.

"Pro školu je to veliký úspěch a je to i prestižní záležitost pro město," hodnotila ředitelka školy Drahomíra Čadská. Českobrodští školáci se dopravních soutěží účastní pravidelně, dokonce často prý vyhrávají i okresní kola. Teprve letos se jim ale podařilo postoupit i z kola krajského.

"Nervozita je opravdu velká. Teď už jedeme spíš sbírat zkušenosti," krotí naděje na úspěch jedna z členek týmu Eliška Reslová. Jejich učitel Jiří Chvojka šance svých svěřenců předvídat nechce. "Už v Kolíně jsem řekl, že šance nevidím. To samé jsem říkal v Příbrami a oni vyhráli. Teď už neříkám nic, konkurence je totiž obrovská," vzpomínal Chvojka.

Podle něj je ale důležité něco jiného než medaile za první místo. "Budou z nich dobří chodci, cyklisté a pak také řidiči, kteří přispějí k bezpečnosti provozu na českých silnicích," hodnotil učitel Jiří Chvojka.

Vítězové celostátního finále postupují do mezinárodní soutěže. Ta se letos v září bude konat v Polsku.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

18.06.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist