Aktuality - Všechny aktuality

Českobrodská soutěž v aerobiku - 6. ročník

Sokolovna v Českém Brodě byla opět po roce dějištěm již šestého ročníku Českobrodské soutěže v aerobiku, která každým rokem nabírá na své popularitě a prestižnosti. Kvalitní organizace, pomoc města a sponzorů v čele s generálním sponzorem soutěže Alpine-Pro, lektoři na světové úrovni, velký zájem závodníků z celé republiky, ale i diváků, to vše zdobilo letošní soutěž, která se uskutečnila v neděli 15. dubna.

Stejně jako minulý rok se závodilo v pěti kategoriích. Výrazně zvýšený zájem se projevil především v nejmladší kategorii, které se zúčastnilo přes 40 dětiček a některé z nich se naučili chodit doslova před soutěží, přesto se nebály nástrah aerobiku a nemohla je za to minout odměna. Potěšil i počet závodnic v kategorii od 18-ti let.  Zájem o druhou, třetí a čtvrtou kategorii podle věku byl jako obvykle velký, takže soutěže se dohromady zúčastnilo na 237 závodnic i závodníků, neboť nechybělo ani pár chlapců, kteří se nezalekli dámské přesily.

Lektorování se pro nejmladší ujaly domácí naděje Karolína Zahrádková a Denisa Csomorová, starší kategorii předcvičovala Zuzka Plíhalová z Mnichova Hradiště. Trojnásobný mistr světa a pětinásobný mistr Evropy ve sportovním aerobiku Jakub Strakoš vedl věkovou skupiny 14-17 let, nejvíce obsazenou kategorii 11-13 let předcvičovala organizátorka akce Eliška Pivoňková, pro nejstarší si sestavu připravil David Holzer, týmový kolega Jakuba Strakoše ověnčený stejnými světovými a evropskými úspěchy. Tento výčet lektorů byl už dopředu zárukou kvality a jejich výkony sledovalo v průběhu dne přes 200 diváků.

Průběh celé soutěže byl v přestávkách mezi jednotlivými kategoriemi obohacen o mnoho vystoupení, v prostorách sokolovny se nacházel dětský koutek pro nejmenší, připraveno bylo velké množství cen za umístění i za nejrůznější výkony, z každé kategorie se vybírala miss, předávání medailí se zúčastnil i českobrodský starosta Jaromír Fischer a vicemistryně světa ve sportovním aerobiku. Takže program byl opravdu pestrý a nikdo se nemohl ani chvíli nudit. Proto už se těšíme na další ročník a doufáme, že se všemi se uvidíme zase za rok!