Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Bezpečný přechod pro naše děti?

přechodSdružení Českobroďák má několik projektů v oblasti bezpečnosti ve městě. Jedním z nich jsou Děti na přechodech. Projekt je realizován ve spolupráci s městem Český Brod. Jedná se o dohled na přechodech pro chodce poblíž školských zařízení v Českém Brodě.  Několikrát za rok se v rámci prezentace tohoto projektu snažíme zvýšit frekvenci dohledu. Během krátkého období se na problémových přechodech ve městě vystřídá většina členů sdružení a několik jeho sympatizantů.

Projekt běží od počátku založení sdružení a po celou dobu realizace se prostřídalo i několik našich spoluobčanů z Českého Brodu. Po jeden čas na přechodech dohlíželi občané registrovaní na úřadu práce. Nicméně po celou dobu trvání projektu v něm figuruje jedno jméno - paní Hana Sixtová, která dohlíží na přechodu v ulici B. Smetany každý den. Všichni ji už znají, jak děti, rodiče a v neposlední řadě i řidiči. Proto jsme se rozhodli Vám přinést krátký rozhovor s paní Sixtovou. Stejné otázky jsme položili paní Kateřině Saskové, která podpořila dohled na přechodech poprvé (viz. www.ceskobrodak.cz).

Odpovědi paní Sixtové:

1.     Jak jste se dozvěděla o možnosti dohlížení na přechodech? Asi před dvěma lety na webových stránkách Českého Brodu, kde byl reklamní plakát, že se hledají dobrovolníci.

2.     Proč jste se rozhodla vykonávat tuto činnost? Protože hlavně po ránu bývá v určitých místech chaos - na přechodech poblíž škol, u zastávek autobusů, kde děti vystupují. A jelikož mám dva školáky doma, vidím, co dokáží, když jdou do školy.... a abych taky trochu umravnila řidiče!

3.     Co vás nejvíce překvapilo při dohledu na přechodech (negativní/pozitivní reakce)? Nervózní řidiči, nepozorné děti, které vyletí z autobusu a ženou se do školy hlava nehlava bez rozhlížení. Taky to, že někteří lidé mají za to, že přednost na přechodu je stoprocentní. Zase naopak, některé maminky toto uvítaly, že je ten přechod "hlídaný", že mohou obzvlášť prvňáčky pustit samotné.

4.     Jaký je Váš názor na tento projekt sdružení Českobroďák? Určitě je to přínosem, že se někdo chce starat o bezpečnost dětí při přecházení. Ale chtělo by to, aby těch lidí bylo víc. Nestačí, aby bylo zajištěno jen jedno místo. Míst je v Brodě více, kde by to chtělo pomoct. Projekt je to určitě super a věřím, že nás bude víc!

5.     Budete pokračovat v této činnosti nadále? Určitě budu v této činnosti pokračovat. Mně se to líbí. Rychle to utíká. Děti už mne tam znají a řidiči taky.

Odpovědi paní Saskové:

1.     Jak jste se dozvěděla o možnosti dohlížení na přechodech? V minulém roce jsem viděla hlídání přechodů a zajímalo mě, jestli se můžu zúčastnit.

2.     Proč jste se rozhodla vykonávat tuto činnost? Dle mého názoru jde o bezpečí našich dětí a podporu jejich výchovy.

3.     Co vás nejvíce překvapilo při dohledu na přechodech (negativní/pozitivní reakce)? Dospělé osoby na přechodech nejsou ukázněné, chodí mimo přechod, ale pozitivní je například ohleduplnost některých řidičů.

4.     Jaký je Váš názor na tento projekt sdružení Českobroďák? Je to velmi správné, souhlasím s takovými akcemi.

5.     Budete pokračovat v této činnosti nadále? Ano. 

03.07.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist