Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Auta nebo kola? Aneb vzdělávací program k udržitelné dopravě

Akce Dopravní hřiště, kterou iniciovala Evropská komise v roce 2000 v rámci Evropského týdne mobility, patří v Českém Brodě mezi oblíbené akce v rámci místní Agendy 21. Letos se na náměstí Arnošta z Pardubic konal již čtvrtý ročník. Hlavním záměrem akce je upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, která v ulicích omezuje cyklisty i chodce. Na zajištění osvětové akce pro děti mateřských a základních škol se vzdělávacím programem k udržitelné cyklistické dopravě se spolupodílela i Dopravní policie ČR a BESIP.

Na kolech a koloběžkách přijely soutěžit děti ze ZŠ Tyršova, ZŠ Žitomířská, ZŠ a PrŠ Český Brod, MŠ Kollárova a RC Kostička. Dokonce ani kolemjedoucí děti se nenechaly dlouho pobízet a nasedly na zapůjčená kola.

„Letos nám Besip půjčil pro děti 4 kola a 4 helmy,“ uvedla Ing. Šárka Jedličková, jedna z pořadatelek akce a doplnila, „poprvé jsme měli půjčený i dopravní koberec se značkami.“

Součástí jízdy zručnosti bylo několik disciplín, včetně přenesení kelímku s vodou nebo zastavení před překážkou. Na náměstí nechybělo ani stanoviště Besipu, u kterého si děti vyzkoušely, zda znají dopravní předpisy. Za jednotlivé disciplíny sbírali malí cyklisté body a na závěr je čekala odměna.

„Já bych chtěl toho smajlíka,“ radoval se malý Jakub, který si vybral z krabice odměn reflexní přívěsek.

Pořadatelé napočítali celkem 135 dětí, které si přijely prověřit své schopnosti a nabýt nové vědomosti v oblasti silničního provozu.

„Děti byly nadšené a tímto děkuji všem, kteří se na akci podíleli,“ doplnila paní Jedličková.

Tisková zpráva Dopravni_hriste.pdf

 

26.06.14 Z města

Komentáře:

  1. [1] Viki 96.167.broadband7.iol.cz

    Docela dobrý vtip:

    "Hlavním záměrem akce je upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, která v ulicích omezuje cyklisty i chodce."

    když město cpe auta do centra města :-)

    26.06.14, 08:11:54
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist