Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Anketa: Útulna nebo hřiště?

Zapojte se v připojené anketě nebo na webu. V pondělí 22. září se po poledni prudce ochladilo. K večeru fičel čerstvý vítr „ze strnišť“. Přes nepřízeň počasí se několik odvážlivců na prvním setkání o cestě mezi Českým Brodem a Štolmíří sešlo. Po svižné procházce nové cesty jsme se ve Zvonečku snažili hledat možnosti jak daný prostor nejlépe využít. Bavili jsme se nejen o „Útulně“ (prostranství u dvojité zatáčky), ale také o cestě a jejím okolí. Množství návrhů, lze shrnout do šesti základních okruhů:

1. Posílení a rozšíření funkce  komunikační  - podél cesty vytvořit další trasy pro koně a běžce.

2. Využít prostor pro rodiny s dětmi. Doplnit herní prvky spíše přírodního charakteru. Vytvořit terénní nerovnosti pro jízdu na kolech a odrážedlech. Vytvořit prostor pro aktivní hru s přírodními materiály jakými jsou například oblázky, klacky, prkna, štěpek…  Postavit vrbové chýše. Doplnit zde herní prvky i pro velké děti (workoutové hřiště). Různé atrakce pro děti umístit v obou nástupních prostorech, ale i podél cesty. Herní prvky v nástupním prostoru od Českého Brodu zastínit výsadbou stromů.

3. Posílit společenskou roli prostoru – vybudovat ohniště a prostor pro barbecue, umožnit odpočinutí na lavičkách, doplnit lavičky pro nazouvání bruslí, stojan na kola, vybudovat altán, který může sloužit jako útočiště před větrem a sluncem, nebo i jako útulna s možností přespání pro poutníky.

4. Využít prostor pro instalaci uměleckých děl ze sympozií dřevosochařů ve Štolmíři a dalších kumštýřů.

5. Využít ekologicky cenného území a umožnit poznávání a pozorování života v mokřadu – postavit rozhlednu na pozorování zvěře, vyhloubit tůně s možností pozorování obojživelníků, umožnit haťovou cestou vstup do rákosin a přístup ke Kounickému potoku. Pokusit se vyčistit Kounický potok například vložením sedimentační tůně, a štěrkových polí s kořenovou čistírnou. Může zde vzniknout i naučná stezka. Doplnit výsadbu ovocných stromů.

6. Vystavět v nástupním prostoru od Českého Brodu multifunkční hřiště. Tento návrh přinesl i negativní reakce: Hřiště se sem příliš nehodí – je mimo kontrolu obyvatel, je hůře dostupné nehodí se k charakteru území, je zde omezený prostor, nevejdou se sem všechny prvky, bylo by vhodnější najít prostor někde jinde.

Dotazník zde

09.10.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist