KD Svět
Město Český Brod

Aktuality

Andrea Andrei - kuchařská show po italsku - ZRUŠENO

Čtvrtek 4. dubna 2019 od 19:00 hodin v KD Svět. POŘAD ZRUŠEN.

Vaření se zpěvem kantilén v podaní pravých Italů Andrea Andrei, který přivítá svého hosta. Andrea Andrei, je italský zpěvák a producent, hudební skladatel a textař, odborník na italskou regionální kuchyň a bývalý člen legendární italské skupiny La Strana Societá. 

Andrea Andrei vlastním jménem Vitandrea Maiuolo má svůj osobitý romantický projev, který vkládá do něžných melodii. Zpívá především své autorské skladby a skladby autorů s právy na orig. tituly (Valerio Linoni, Amedeo Minghi apod.). V ČR bydlí od roku 2008.

V době svého mládí působil na postu brankáře v uznávaných fotbalových klubech: FC Juventus Turín, FC Lazio Řím a Samptoria Janov… Je aktivním členem fotbalového klubu osobností Amfora.
Studoval zpěv a klavír na Civica Musicale v Torinu 10 let. V roce 1997 se na Festivalu San Vincent dostal až do finále. Jako skladatel a zpěvák se zúčastnil Akademie Sanremo.

V letech 2000 -2004 coby zpěvák legendární italské skupiny La Strana Società, aranžoval skladbu Popcorm společně s dalším členem skupiny Riccardo Pellegrinim, zakladatelem projektu „Crazy Frog“ , kterého svět zná jako autora proslulých hitu Popcorn či Crazy Frog .Jako originál Popcorn tuto skladbu nazpívala skupina La Strana Societá již v roce 1970. Projekt Crazy Frog bodoval a vedl celosvětové hitparády (Celkem v 70 zemích světa). Ve skupině La Strana Societá před Andrea Andrei byl na postu zpěváka již dnes slavného Umberto Tozzi.

Andrea je dlouholetým členem projetu ROCK NO WAR! Nejvýznamnější podporou Andreiho byla  účast na celosvětovým charitativním projektu Rock No War v Bosně, kde svými koncerty pomáhal postiženým po Černobylské havárii či po válečných konfliktech na území bývalé Jugoslávie v Bosně v Glamocu 15.9.v roce 2001. – Info zde

S projektem Rock No War dále pokračoval na Madagaskaru v roce 2002. Na tomto ostrově u afrických břehů po boku sk. Pooh a dalších shromažďovali prostředky pro jednu tamní nemocnici a školu, pomáhali nejen koncerty, ale přiložili i vlastní ruku při výstavbě. Záznam reportáže zde.  Info o Rock No War na Madagaskaru – zde

Byl součástí projektu Rock No War také v roce 2003 v Itálii při podpoře projektu Pavarotti and Friends za účasti Andrea Bocelli, Bono, Eric Clapton, Ricky Martin, Liza Minnelli, Laura Pausini, Deep Purple, Lionel Richie, Queen Zucchero a Luciano Pavarotti. Info zde.

Od roku 2004 vystupoval jako sólový zpěvák solista na „Tour Provo a dirti“ v Římě, Napoli a v Kalábrii za mediální podpory rádia Lattemiele FM na 275 koncertech a vystoupeních. Zpíval také s hvězdami Franco Fasano, skupinou Santo California (Tornero‘), Dik Dik , Mino Reitano, Righeira (Vamos a La Playa) a dalšími.

V roce 2004 se Andrea z Říma a Turína přestěhoval do Polska. Bydlel ve Varšavě, Gdaňsku a v Krakově. v roce 2006 vystupoval na několika koncertech v Polsku. Vydal zde reedici alba „Provo a dirti“, ze kterého pochází skladba „Un cuore nel deserto“, v polském jazyce “Oheň, voda a vítr“, kterou věnoval na památku papeži Janu Pavlu II.

Dalšího mezinárodního věhlasu Andrea dosáhl v roce 2008 také napsáním textu a hudby ke skladbě „Tres Jolie“ (ve francouzském jazyce)  a „The Dream“ (v angl. jazyce) pro italsko – francouzkou sexy modelku a zpěvačku Luna Stern. Info k singlu – zde

Často navštěvoval ČR, kde se mu zalíbilo a usadil se zde natrvalo v roce 2008.. Česká republika okouzlila natolik, že se zde usadil a své poslední CD Partendo con il cuore vydal zároveň v Itálii i u nás. Na své posledním sólovém CD Partendo con il cuore nazpíval také píseň Pár přátel od Michala Davida, kterou opatřil italským textem.

08.11.18 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist