Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Andělské zvonění přilákalo víc než tisíc návštěvníků

Andělské zvonění v Českém Brodě Autor: Martin ŠnajdrOblíbený adventní jarmark nazvaný Andělské zvonění se v Českém Brodě konal v sobotu, tentokrát tedy přesně měsíc před Štědrým dnem, už po čtvrté.

„Je to jarmark zaměřený hlavně na ruční práce. Najdeme tu tak výrobky z drátů, látek nebo třeba keramiky," prozradila jedna z organizátorek Lenka Koulová.

Prodejci tentokrát zaplnili téměř všechny prostory českobrodského gymnázia a několik stánků našlo své místo i před jeho budovou.

U mnoha z nich si děti i dospělí mohli již tradičně vyzkoušet svou šikovnost a v dílničkách, které pro ně připravili jednotliví prodejci, si mohli zkusit vyrobit něco z toho, co vystavovatel nabízel.

„Dílniček každý rok přibývá a hlavně se mění. Novinkou byla třeba ta, ve které si děti zdobily vánoční ozdoby, pak si tu také tvořily třeba prostírání, zdobily perníčky, nebo kdo chtěl, mohl si vyrobit třeba vlastní placku," rozpovídala se organizátorka Koulová.

Prodejci a zároveň lektoři se i tentokrát do Českého Brodu sjeli z celé republiky. „Letos sem dorazili jak z okolí Brodu, tak třeba i z Benešova či Českých Budějovic," nastínila Lenka Koulová.

Právě dílničky jednotlivých vystavovatelů se každý rok těší stále většímu zájmu návštěvníků. „Loni nám ani nestačily perníčky," vyprávěla jedna z vystavovatelek, která dětem pomáhala se zdobením perníčků. Letos si jich připravila prý mnohem víc a málem podle jejích slov opět nestačily.

Dílničky se totiž často těší většímu zájmu než samotný stánek prodejce. „Moc ráda sem chodím. Najdu tu spoustu nápadů na vánoční výzdobu, pořídím nějaké dárky a hlavně si vždy něco vyzkouším," řekla Kolínskému deníku Renata Sojková, která na tento jarmark přijela na radu kamarádky z Nymburka.

Letošní ročník Andělského zvonění přilákal přibližně jedenáct stovek návštěvníků. Loňský rekord ale nepadl. Před rokem si totiž tuto akci nenechalo ujít ještě asi o dvě stovky návštěvníků více.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

26.11.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist