Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Adventní průvod světýlek trochu jinak

Adventní průvod světýlek se koná v našem městě letos již po čtrnácté. Jak víme, v počátku byla akce zaměřena převážně na místní rodiny s dětmi, avšak během řady let dosáhla velké obliby a zpravidla ji navštíví stovky lidí a to napříč generacemi.

Stejně tak jako tomu bylo v předchozích letech, ani letos nechceme návštěvníky zklamat monotónností programu, a proto jsme připravili několik změn. Nebude to změna trasy průvodu s lampiony se zhasnutým pouličním osvětlením, nebo doprovod a svit loučí městské gardy, či tradiční rozdávání voňavých perníčků. Změnou bude scénář akce. Videomapping například nahradí několik světelných projekcí promítaných na architektonicky zajímavé budovy podél trasy. Doplní je divadelně ztvárněné scénky s anděly i zpěvy dětí místní ZUŠ. Dalším novým bodem programu je andělská pošta pro nejmenší před čp. 1, kde mohou děti nechat andělům svůj dopis Ježíškovi. (Dopis je přílohou tohoto čísla). Reakcí na dlouhé fronty u občerstvení u kostela sv. Gotharda je zajištění několika stánků s prodejem teplých nápojů a dalších dobrot v přilehlém parčíku také před čp. 1. od 15.00 hodin.  U stánků nebude chybět možnost posezení pro besedu s přáteli a koše s ohněm, kde se bude moci každý ohřát.

Největší překvapení však bude čekat u zvonice a vánočního stromu, kam jste všichni srdečně první adventní neděli 2. prosince 2018 zváni. Sraz se lampiony je v 17:00 hodin před radnicí na Husově náměstí.


Doufáme, že se Vám letošní průvod bude líbit a společně si pod rozsvíceným vánočním stromem popřejeme poklidný advent a krásné Vánoce.

za realizační tým Petra Ištvániková

26.11.18 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist