1

Téma: volby

Gratuluji všem nově zvoleným zastupitelům a nám všem českobrodským přeji, aby se městu pod jejich správou dařilo. Poraženým pak projevuji čest a budou-li mít trpělivost, ať vydrží do voleb příštích.

P.S. Za mě dobrý, a jelita ať si škubnou... ;-)

2

Re: volby

Rovněž se připojuji s gratulací. Zdá se tedy, že ani v příštích čtyřech letech nebudeme mít krytý bazén, pražskou vodu a jiné pohádky, ale třeba místo toho budeme mít rozumnou radu. Voliči velmi sympaticky pustili do zastupitelstva všechny kandidující subjekty až na soc dem. Pana Pospíšila to ale nemusí mrzet, má dost videonahrávek z jednání a může si je během dlouhých zimních večerů pouštět pořád dokola. Pokud se nepletu, po čtvrt století končí v zastupitelstvu pan Fischer, který zastupoval ODS od dob jejího vzniku (všechna čest!). Pro mne nejzajímavější pak byly nemilosrdné preferenční hlasy na lidovecké kandidátce, které poslaly do zastupitelstva osmého a posledního kandidáta (opět všecha čest; dr. Mrvík se prostě službě v zastupitestvu nevyhne, ať by kandidoval zpoza rohu a přikrytý plachtou smile ), na což dojel pan Petrásek, kterému ani kalkul útěku od Českobrodďáka za cenu první pozice na kandidátce do zastupitelstva nepomohl.

Re: volby

berger napsal:

Rovněž se připojuji s gratulací. Zdá se tedy, že ani v příštích čtyřech letech nebudeme mít krytý bazén, pražskou vodu a jiné pohádky, ale třeba místo toho budeme mít rozumnou radu. Voliči velmi sympaticky pustili do zastupitelstva všechny kandidující subjekty až na soc dem. Pana Pospíšila to ale nemusí mrzet, má dost videonahrávek z jednání a může si je během dlouhých zimních večerů pouštět pořád dokola. Pokud se nepletu, po čtvrt století končí v zastupitelstvu pan Fischer, který zastupoval ODS od dob jejího vzniku (všechna čest!). Pro mne nejzajímavější pak byly nemilosrdné preferenční hlasy na lidovecké kandidátce, které poslaly do zastupitelstva osmého a posledního kandidáta (opět všecha čest; dr. Mrvík se prostě službě v zastupitestvu nevyhne, ať by kandidoval zpoza rohu a přikrytý plachtou smile ), na což dojel pan Petrásek, kterému ani kalkul útěku od Českobrodďáka za cenu první pozice na kandidátce do zastupitelstva nepomohl.

Děkuji za doporučení - zastupitelstvo je veřejné, takže i přes nezvolení budu moci sledovat aktuální vývoj a nebudu muset koukat na staré videonahrávky :-)
PS - stačí se podívat na většinu měst naší velikosti a online přenos z jednání zastupitelstva města je standardní a technicky k tomu není potřeba skoro nic....

4

Re: volby

Pospíšil Evžen napsal:

PS - stačí se podívat na většinu měst naší velikosti a online přenos z jednání zastupitelstva města je standardní a technicky k tomu není potřeba skoro nic....

Nevím, možná máte pravdu. Otázkou je, nakolik to někoho zajímá, vždyť ani po zvukovém záznamu z jednání českobrodského zastupitelstva není nijaká velká poptávka. Proti gustu žádný dišputát, jen mi připadá divné, chodit si nahrávat jednání zastupitelstva. A radši nepřemýšlím, co s těmi nahrávkami děláte, protože jsem si nevšiml, že byste někde sdílel své nahrávky, nebo je stremoval livem a tak mne napadají jen samé ještě divnější věci.

5

Re: volby

berger napsal:
Pospíšil Evžen napsal:

PS - stačí se podívat na většinu měst naší velikosti a online přenos z jednání zastupitelstva města je standardní a technicky k tomu není potřeba skoro nic....

... a tak mne napadají jen samé ještě divnější věci.

Ne ne... big_smile

Re: volby

berger napsal:
Pospíšil Evžen napsal:

PS - stačí se podívat na většinu měst naší velikosti a online přenos z jednání zastupitelstva města je standardní a technicky k tomu není potřeba skoro nic....

Nevím, možná máte pravdu. Otázkou je, nakolik to někoho zajímá, vždyť ani po zvukovém záznamu z jednání českobrodského zastupitelstva není nijaká velká poptávka. Proti gustu žádný dišputát, jen mi připadá divné, chodit si nahrávat jednání zastupitelstva. A radši nepřemýšlím, co s těmi nahrávkami děláte, protože jsem si nevšiml, že byste někde sdílel své nahrávky, nebo je stremoval livem a tak mne napadají jen samé ještě divnější věci.


Nechci brát prostor pro Vaši fantazii, ale tento kamerový záznam byl většinou jediným, kde šlo ověřit, kdo jak hlasoval, když to chybělo v návrhu či dokonce i ve finálním zápisu. Zvukový záznam byl zveřejňován se zpožděním a do změny technologie města nešel ani stáhnout. Nutno však konstatovat, že v posledních měsících se i zpracovávání zápisu výrazně zlepšilo.
Přesto stále věřím, že nové či staronové vedení města udělá další krok (tak jako po minulých volbách začalo zveřejňování materiálů k projednání a zvukový záznam) a online přenos zajistí (my jsme jednou livestream otestovali https://www.youtube.com/watch?v=jN9UO3o … WuNxj6LX0h a i při využívání mobilních dat pro připojení k internetu to fungovalo).

7

Re: volby

Pospíšil Evžen napsal:

Nechci brát prostor pro Vaši fantazii, ale tento kamerový záznam byl většinou jediným, kde šlo ověřit, kdo jak hlasoval, když to chybělo v návrhu či dokonce i ve finálním zápisu.

Hmm, jeden by si myslel, že od toho jsou ověřovatelé zápisu, kteří mají možnost vždy požádat skrutátora o sdělení výsledku hlasování a zanesení do zápisu. Ale upřímně - je mi to jedno, natáčejte klidně dál :-)

8

Re: volby

Kam zmizel cirkus? Odjel na další štaci nebo jim onemocněl oslík?