21

Re: Hala místo hřiště

Pane starosto, v zápise jednání RM ze dne 27.6.2018 čtu, že jste byl pověřen vstoupit do jednání s TJ Slavoj a předložit pro Slavoj finančně výhodnější nabídku na odkoupení hřiště.

Budete informovat veřejnost o průběhu tohoto jednání?

22 Naposledy upravil: jirik (27.07.2018 15:05:00)

Re: Hala místo hřiště

Pane starosto, dnes je to přesně měsíc od Vašeho pověření radou města jednat s TJ Slavoj o odkoupení pozemku hřiště. V zápise jednání VV TJ Slavoj však o takovéto nabídce není ani zmínka. Zároveň nijak nereagujete na výzvu k informování občanů o průběhu tohoto jednání, proto se ptám:

Proběhlo již jednání mezi Vámi jakožto starosty města a někoho z vedení TJ Slavoj?

23

Re: Hala místo hřiště

Jednal jsem s několika lidmi z VV TJ Slavoj a bylo mi potvrzeno, že trvají na záměru výstavby sportovní haly. K problematice se v dohledné době podrobněji vyjádříme.

24

Re: Hala místo hřiště

Jakub Nekolný napsal:

Jednal jsem s několika lidmi z VV TJ Slavoj a bylo mi potvrzeno, že trvají na záměru výstavby sportovní haly. K problematice se v dohledné době podrobněji vyjádříme.

Takže jako vždy u kontroverzních témat drží vedení města bobříka mlčení, obzvlášť teď když se blíží volby. Výše citované mi jako běžnému občanovi Českého Brodu přijde k smíchu, nebo spíše k pláči. Starosto, byl jste radou města oficiálně pověřen, rozuměj zaúkolován, abyste jednal s TJ Slavoj o odkupu pozemku horního hřiště a vy to odbudete ve dvou větách a tímto stylem? Jistě nejen já považuji za normální, abyste se obtěžoval solidně informovat běžné obyvatele Českého Brodu o tomto jednání. Jednání proběhlo v Besedě, nebo oficiálně v budově městského úřadu? Kdo se ho zúčastnil za město a za Slavoj? Bylo těch jednání několik když píšete že jste mluvil s několika lidmi? Jak jednání probíhalo? Jednal jste i s předsedou Slavoje a zároveň místostarostou Českého Brodu Janíkem? Pokud ano tak přebíhal z jedné strany stolu na druhou? Preferoval při jednání zájmy obyvatel Českého Brodu nebo svoje soukromé-Slavoje? Jaké jsou důvody toho, pokud místostarosta Českého Brodu Janík jako statutární zástupce TJ Slavoj nehodlá pozemek městu prodat a to ani za nabídnutou vyšší cenu než je odhadní cena za kterou má pozemek koupit investor? Jak tuto nehospodárnost TJ Slavoj promítnete do dalšího financování TJ Slavoj co se financí od města týče? Pokud jste byl oficiálně zaúkolován, zcela jistě máte z těchto jednání zápisy? Starosto, co pro vás znamená petice zhruba 1000 obyvatel Českého Brodu, kteří na pozemku horního hřiště nechtějí rušnou halu, chtějí aby to byla i nadále klidná čtvrť kam se dá jít se psem na procházku, v zimě se zde dá sáňkovat a bobovat a kteří chtějí zachovat tuto plochu volně přístupnou pro obyvatele Českého Brodu a ne přístupnou jen pro pár vyvolených? Děkuji za konkrétní odpovědi.

25

Re: Hala místo hřiště

Pane či paní! Jednání proběhla nejen formou osobních setkání v budově radnice a ve sportovní hale. Oficiálně písemnou formou jsme TJ Slavoj vyzvali, aby se k situaci vyjádřil. Výkonný výbor žádost projednal a odpověděl, že souhlasí s prodejem pozemku za následujících podmínek:
1) prodej za stanovenou kupní cenu bude podmíněn výstavbou sportovní haly o rozměrech herní plochy min. 20 x 40 x 9 metrů a kapacitou hlediště min. 300 diváků a její kolaudací do konce roku 2025 na území města Český Brod;
2) prodej bude realizován po kolaudaci této stavby;
3) realizace výstavby sportovní haly nebude mít negativní vliv na finanční prostředky rozdělované na podporu volnočasových organizací v rámci Fondu sportu a volného času;
4) nerealizování záměru výstavby sportovní haly bude smluvně ošetřeno finanční sankcí.
O tomto stanovisku jsem následně informoval radu města. Konečné rozhodnutí bude muset zaujmout nové vedení města, které vzejde z víkendových komunálních voleb.  Pavel Janík se jednání neúčastnil.

Re: Hala místo hřiště

Pěkný den, rádi bychom se zeptali zastupitelů, co říkají na nové informace ohledně haly? Především pak na skutečnost, že investorem haly má být člověk stejného jména a data narození, který byl současně nalezen v badatelně "Archivu bezpečnostních složek" pod krycím jménem "ROKO".

Pokud je to pravda, myslíme si, že to poměrně dost dobře vysvětluje veškeré pochybnosti dříve uvedené. Zde je link na dokument, kde je možné si přečíst veškeré podrobnosti:
Otevřený dopis II pdf

27 Naposledy upravil: cirkusbrod (03.10.2018 06:57:50)

Re: Hala místo hřiště

spopk-hristenavyhlidce napsal:

Pěkný den, rádi bychom se zeptali zastupitelů, co říkají na nové informace ohledně haly? Především pak na skutečnost, že investorem haly má být člověk stejného jména a data narození, který byl současně nalezen v badatelně "Archivu bezpečnostních složek" pod krycím jménem "ROKO".

Pokud je to pravda, myslíme si, že to poměrně dost dobře vysvětluje veškeré pochybnosti dříve uvedené. Zde je link na dokument, kde je možné si přečíst veškeré podrobnosti:
Otevřený dopis II pdf

Tak snad účelové spojenectví (aneb jak si pojistit aby hala stála na horním hřišti) starosty s výrazem baziliška z volebních tabulí co jsou na lampách a Majera mladšího jakožto zástupce investora jak deklaroval na setkání s občany mluví za vše ne? Aneb teď už prostě "nic není nemožné" :-)

28

Re: Hala místo hřiště

spopk-hristenavyhlidce napsal:

Pěkný den, rádi bychom se zeptali zastupitelů, co říkají na nové informace ohledně haly? Především pak na skutečnost, že investorem haly má být člověk stejného jména a data narození, který byl současně nalezen v badatelně "Archivu bezpečnostních složek" pod krycím jménem "ROKO".

Pokud je to pravda, myslíme si, že to poměrně dost dobře vysvětluje veškeré pochybnosti dříve uvedené. Zde je link na dokument, kde je možné si přečíst veškeré podrobnosti:
Otevřený dopis II pdf

Je zarážející, že zrovna ODS, která se vyhraňuje vůči spolupráci s KSČ, urputně agituje v tandemu svých kandidátů Nekolný & Majer pro pochybný podnikatelský záměr bývalého StBáka “ROKO”a.

29

Re: Hala místo hřiště

Toto jsou přesně praktiky minulého režimu, proti kterým se opravdu stavíme. Jestliže se vám nelíbí, co druhý říká nebo dělá, tak ho musíte pořádně zdiskreditovat. Co naplat, že se obvinění neprokázalo či neprokáže. Pochybnost už zůstává. Je mi smutno z lidí, kteří používají podobné způsoby.

30

Re: Hala místo hřiště

Jakub Nekolný napsal:

Toto jsou přesně praktiky minulého režimu, proti kterým se opravdu stavíme. Jestliže se vám nelíbí, co druhý říká nebo dělá, tak ho musíte pořádně zdiskreditovat. Co naplat, že se obvinění neprokázalo či neprokáže. Pochybnost už zůstává. Je mi smutno z lidí, kteří používají podobné způsoby.

Mě je smutno z vás křišťálově čistý starosto. Mimo jiné jste mi pozapomněl odpovědět na několik konkrétních otázek k tomuto tématu:

1)Jaké jsou důvody toho, pokud místostarosta Českého Brodu Janík jako statutární zástupce TJ Slavoj nehodlá pozemek městu prodat a to ani za nabídnutou vyšší cenu než je odhadní cena za kterou má pozemek koupit investor?

2)Jak tuto nehospodárnost TJ Slavoj promítnete do dalšího financování TJ Slavoj co se financí od města týče?

3)Pokud jste byl oficiálně zaúkolován, zcela jistě máte z těchto jednání zápisy?

4) Se kterými osobami z TJ Slavoj jste konkrétně jednal? Jednal jste i sám se sebou, když jste stejně jako místostarosta Janík ve VV Slavoj tudíž velikém střetu zájmů?

5) Pokud se hala, ubytovna, atd. na horním hřiště postaví, pro což se rozhodl jak místostarosta Janík tak i váš nový strategický stranický kolega Majer, co stovky tisíc, vyhozené za projekt dostavby horní základní školy? O jakou částku se konkrétně jedná?

6) Je Majer mladší, který ve volbách kandiduje a je zároveň zástupcem investora haly jak tvrdil na setkání s občany sponzorem vaší strany? Poskytl vám na kampaň finance? Platila vaše strana za volební billboard na OC Pila?
   
7) A především STAROSTO, CO PRO VÁS ZNAMENÁ PETICE ZHRUBA 1000 OBYVATEL (každý sedmý obyvatel) ČESKÉHO BRODU, KTEŘÍ NA POZEMKU HORNÍHO HŘIŠTĚ NECHTĚJÍ RUŠNOU HALU, chtějí, aby to byla i nadále klidná čtvrť kam se dá jít se psem na procházku, v zimě se zde dá sáňkovat a bobovat a kteří chtějí zachovat tuto plochu volně přístupnou pro obyvatele Českého Brodu a ne přístupnou jen pro pár vyvolených?

Děkuji za konkrétní odpovědi