31

Re: Dotazník Škvárovna

Rozpor s územním plánem je stará známá věc, nicméně i přes to byla letos přislíbena alespoň oprava cesty, ke které -jak vidno- stejně opět nedojde. Podzemní kontejnery jsou fajn, ale je to věc, která místní pálí asi nejmíň. Znovu se tedy ptám - již po několikáté od roku 2016, kdy jsem začala "prudit" - bylo by PROSÍM možné alespoň něco udělat s těmi dvěma propadlými panely před druhým vchodem, kde se pravidelně tvoří jezero a kudy se nedá projít?! Není to velká žádná velká investiční akce, ale hodně lidem (rozumějte voličům) usnadní život. Co si budeme povídat, celková oprava je ještě běh na hodně dlouhou trať...

32

Re: Dotazník Škvárovna

Měli jsme trošku problém s projektantem, aby nám domaloval jen opravu stávající komunikace. Letos se již výměna povrchu nestihne, ale počítáme se zahájením prací hned na jaře, jak to počasí dovolí. Provizorní oprava je komplikovaná, protože panelům chybí úchyty na nadzvednutí a de facto je můžeme pouze odstranit. Takže vás musím jen poprosit o shovívavost, aby jste vydrželi ještě jednu zimu.

33

Re: Dotazník Škvárovna

Jakub Nekolný napsal:

Do materiálu se ještě zapracovávaly připomínky právě z veřejného projednávání. K dispozici bychom jej měli mít dneska. Jak jej obdržíme, neprodleně materiál zveřejníme.

Dobrý den, pane starosto,
minulý týden jste psal, že byste měli mít v pátek zapracované připomínky z veřejného projednávání a že materiály ihned zveřejníte. Uběhl skoro týden a nezaznamenal jsem, že by se materiály zveřejnily. Přehlédl jsem něco? Kdy bude zveřejněno?   
Děkuji
Radek Pátek

34

Re: Dotazník Škvárovna

Studie je k dispozici zde: https://www.cesbrod.cz/media/pdf/studie … arovna.pdf

35

Re: Dotazník Škvárovna

Jakub Nekolný napsal:

Studie je k dispozici zde: https://www.cesbrod.cz/media/pdf/studie … arovna.pdf

Dobrý den,
děkuji za zveřejnění zprávy. Mám ke zprávě několik dotazů:
•    Kdy se rozhodne, jaká varianta bude zvolena?
•    Už je rozhodnuto kolik budou stát povolenky pro parkovaní v zóně?
•    Vjede-li auto do Jugoslávské ulice z Ruské ulice směrem k parku, jak pak z dané ulice vyjede, když nebude moct odbočit k parku?
•    V horní části Jugoslávské ulice (mezi ulicí Ruská a Pod Velkým Vrchem) je označena řada výjezdů, které se ale v reálu pro svou nedostatečnou šíři nevyužívají. Tím se ještě více snižuje počet parkovacích míst, kterých je v dané ulici nedostatek. Na posledním veřejném projednání bylo slíbeno, že rozložení parkovacích míst není ještě finální. Komu je možné vznášet připomínky k těmto návrhům?
Děkuji
Radek Pátek

36

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den,
myslím si, že byl prostor k "vznášení připomínek" na veřejném projednávání, které je k tomu určeno. A kdyby se vše řešilo na základě nekonečného připomínkování, tak se nic nezrealizuje. Každý projekt musí mít nějaké kompromisní řešení. A to si myslím, že tento projekt, jak byl prezentován na veřejném projednání přináší. A jak bylo řečeno zástupci města, konečný termín byl k podání na příslušné orgány 30.9.,aby mohl být dodržen termín 1.1.2019.Tato odpověď by mě zajímala, zda vše proběhlo?! A věřím, že vše bude dle projektu zrealizováno v daném termínu.
M.Homola

37

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den,
na veřejném projednání jsem byl, ale na plátně nebyly vidět detaily řešení. Po skončení projednání jsem si nechal ukázat detailní plán zpracování a vznesl jsem řadu připomínek. Žádná z nich nebyla zapracována.  Zajímalo by mne, v čem spočívá to kompromisní řešení. Řešení vašeho problému s parkování v ulici Marie Majerové má dopad na všechny co bydlí na Škvárovně.
   
Zpráva byla zveřejněna až 27.9., tzn. poslední pracovní den před avizovaným datem konce září. Proč je důležitý termín 1.1.2019? Ve zprávě je řada chyb. Na mnoha vjezdech nejsou aplikované obalové křivky, a tudíž bude znemožněn vjezd. Tak jak je zakreslena ulice Jugoslávská, tak by měl být vjezd z Ruské ulice označen dopravní značnou "Slepá ulice". Pane Homolo, když zůstanu ve vaší ulici Marie Majerové, tak například vjezd do garáže domu č.p. 1108 může být znemožněn, protože je tam zakresleno parkovací místo.  A řada jiných chyb. Než zbrkle realizovat projekt s chybami, pojďme je nejdřív vyřešit.

Radek Pátek

38

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den,
je vidět, že se potrefená husa ozvala.
Kompromis pro mě znamená, že realita nebude ideálem pro všechny, ale každý by měl z něčeho ustoupit. Projekt neřeší jen ulici M.Majerové, ale i další nejvíce postižené ulice jako jsou Za Svitavkou, Slovenská, Lužická, Jugoslávská ,kde parkují denně desítky aut ,jestli jste si nevšiml. A na jednání proběhla připomínka (velmi opodstatněná) p.Mrvíka pro změnu jednosměrky Za Svitavkou směrem do Slovenské, tak nevidím důvod pro slepou ulici do Jugoslávské.
A za mě jsem rád, že to město chtělo řešit a řeší.(snad vše proběhne v uvedených termínech).
Detaily ve výměrách značení bych nechal na odbornících od toho jsou.
MH.

39

Re: Dotazník Škvárovna

Oprava...mělo být uvedeno Za Svitavkou do Jugoslávské.
MH.

40

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den, pane Homolo,
já s daným projektem souhlasím, ale mám několik věcných připomínek nebo dotazů, které vyplynuly až po zveřejnění zprávy. Například upozorňuji, že úsek ulice Jugoslávská od Ruské směrem k parku je fakticky slepou ulicí a tudíž by takto měl být označen.
Radek Pátek