21

Re: Dotazník Škvárovna

Znovuotevření problematiky již zmiňované. Na ředě komunikací v Českém Brodě byla omezena rychlost na 40, potažmo 30 km/hod.. Již jednou jsem zde navrhoval zřízení zpomalovacích pásů (např. v Golčově Jeníkově je mají cca po 100 - 200 m, a není to problém. Ani finanční, ani dopravní). Zde to problém je. Stejně, jako je problém "zalomit" vjezd do Ruské z Klučovské. Na přednost zprava tu každý kašle, snad s výjimkou části obyvatel oblasti. Proč zde nejde aspoň omezit rychlost, když to jde na řadě páteřních komunikací, to nechápu. Proto prosím o sdělení, kde učinit oficiální podání k tomuto problému. Podle mne to stačí i tady, ale úřad se s tím asi nespokojí. Díky.

Born stupid? Try again!

22

Re: Dotazník Škvárovna

Na oficiální podání máme podatelnu, ale o omezení rychlosti na Škvárovně vážně uvažujeme. Jinak tématu dopravy v této lokalitě bude věnováno veřejné projednání ve středu 5. září více: https://www.cesbrod.cz/item/verejne-set … -skvarovne

23

Re: Dotazník Škvárovna

Jakub Nekolný napsal:

Na oficiální podání máme podatelnu, ale o omezení rychlosti na Škvárovně vážně uvažujeme. Jinak tématu dopravy v této lokalitě bude věnováno veřejné projednání ve středu 5. září více: https://www.cesbrod.cz/item/verejne-set … -skvarovne

Děkuji za odpověď.

Born stupid? Try again!

24

Re: Dotazník Škvárovna

5. září proběhlo veřejné projednání variant řešení. Vše se promítalo na plátno, z kterého nebyly dobře čitelné detaily navrhovaných řešení. Můžete mi dát odkaz na promítané varianty řešení?
Na projednání zazněla informace, že se žádost na úpravu dopravních značení musí podat do konce září, aby se vše stihlo realizovat k 1.1.2019. Prováděné úpravy se budou týkat i vyznačení parkovacích stání a tedy musí být do konce září rozhodnuto, na kterých místech budou vyznačena parkovací místa? Je již nyní rozhodnuté, která z variant bude realizována?

děkuji
Radek Pátek

25

Re: Dotazník Škvárovna

Do materiálu se ještě zapracovávaly připomínky právě z veřejného projednávání. K dispozici bychom jej měli mít dneska. Jak jej obdržíme, neprodleně materiál zveřejníme.

26

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den.

Mohu tedy poprosit za mnoho dalších občanů, aby dopravní značení bylo upraveno i v jiných částech města, kde parkují občané, kteří tam evidentně nebydlí ?
Myslím, že pan starosta má velké ambice , aby byl znovu zvolen, tak je na něm , jak vyhoví i jiným občanům Brodu, se stejnými právy.
Když nebude Škvárovna, je Mexico, parking u Radnice a mnoho dalších míst, toto už jsem slyšel od občanů, kteří nemají kde parkovat při příjezdu k nádraží.

Nu mo(u)drá radnice předveď co umíš.

Děkuji

Z.Fořt

27

Re: Dotazník Škvárovna

Změna parkovacího systému na náměstí se připravuje. Též se začaly projektové práce na vybudování parkovacího domu v areálu ZZN. Mimochodem studii zpracovává architekt Petr Hájek, který byl oceněn titulem architekt roku. No a máme i nějaké nápady, jak navýšit počet parkovacích míst na sídlišti.

28 Naposledy upravil: Blanchetka (22.09.2018 17:53:45)

Re: Dotazník Škvárovna

Jakub Nekolný napsal:

Změna parkovacího systému na náměstí se připravuje. Též se začaly projektové práce na vybudování parkovacího domu v areálu ZZN. Mimochodem studii zpracovává architekt Petr Hájek, který byl oceněn titulem architekt roku. No a máme i nějaké nápady, jak navýšit počet parkovacích míst na sídlišti.

To zní jako dobrá zpráva, jen doufám, že navýšení parkovacích míst na sídllišti nebude za cenu vykácení těch vzrostlých stromů, které tvoří malý ostrůvek zeleně uprostřed betonu. Á propos - jak to vypadá s panelovou cestou v Palackého? Všimla jsem si, že další nejmenované strany mají v programu prosazení opravy panelové cesty. Mám to tedy chápat tak, že oprava letos nebude a stane se to problémem případného nového vedení města?

Re: Dotazník Škvárovna

Blanchetka napsal:
Jakub Nekolný napsal:

Změna parkovacího systému na náměstí se připravuje. Též se začaly projektové práce na vybudování parkovacího domu v areálu ZZN. Mimochodem studii zpracovává architekt Petr Hájek, který byl oceněn titulem architekt roku. No a máme i nějaké nápady, jak navýšit počet parkovacích míst na sídlišti.

To zní jako dobrá zpráva, jen doufám, že navýšení parkovacích míst na sídllišti nebude za cenu vykácení těch vzrostlých stromů, které tvoří malý ostrůvek zeleně uprostřed betonu. Á propos - jak to vypadá s panelovou cestou v Palackého? Všimla jsem si, že další nejmenované strany mají v programu prosazení opravy panelové cesty. Mám to tedy chápat tak, že oprava letos nebude a stane se to problémem případného nového vedení města?

V rozpočtovém opatření v červnu ještě Palackého byla v rozpočtu pod číslem 98 (https://lotus.cesbrod.cz:3130/MUCB%5Car … 4%8D.2.pdf), v rozpočtovém opatření na zářijové jednání zastupitelstva, již Palackého vůbec v rozpočtu nebyla (nyní pod řádkem 105 je uváděna již jen ulice na Bělidle (https://lotus.cesbrod.cz:3130/MUCB%5Car … 4%8D.3.pdf). V komentáři, který je k rozpočtovému opatření vůbec nebyla změna ulic uvedena - je zde jen text "29. Snížení položky komunikace – ul. Na Bělidle – dle výběrového řízení, zahájení v r. 2018 a dokončení v r. 2019" (https://lotus.cesbrod.cz:3130/MUCB%5Car … 202018.pdf). Peníze použity na jiné náklady (to v tom není ještě  zadní výjezd ze ZZN mezi děti, který, nebude-li zrušen, bude hrazen v příštím roce - i ten byl plánován z rozpočtové položky na místní komunikace).
Takže jako tradičně: všichni se shodnou, že ulice Palackého má být udělána, ale letos to jistě nebude.

30

Re: Dotazník Škvárovna

Důvodem k vypuštění rekonstrukce chodníku a parkoviště u bytovek v Palackého ulici byly komplikace při zpracovávání projektové dokumentace. Konkrétně rozpor s územním plánem v případě umístění nových parkovacích míst. Proto bude i realizace přesunuta do příštího roku. Mimochodem jsme na nové podzemní kontejnery u věžáku již obdrželi dotaci a předpokládáme, že v jarních měsících budou instalovány.