11

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Souvislost je jednoduchá. Máme pouze 8 strážníků městské policie. Přes veškerou snahu o navýšení, kdy jsme uspořádali 4 výběrová řízení a na pozici strážníka se nikdo nepřihlásil, jsme horko těžko schopni zabezpečit nepřetržitý provoz pouze s jednou hlídkou. Tedy když strážníci hlídají přechody u škol, nemohou být zároveň na nádraží a kontrolovat dodržování tabákového zákona. Přesto i na tyto přestupky se zaměřují a ukládají blokové pokuty.
Odpověď na Vaší otázku, co s tím budeme dělat, je jednoduchá. I nadále budou strážníci městské policie kontrolovat dodržování tabákového zákona nejen na nádraží, když jim to čas a jiné naléhavější povinnosti dovolí.

12

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Jakub Nekolný napsal:

Souvislost je jednoduchá. Máme pouze 8 strážníků městské policie. Přes veškerou snahu o navýšení, kdy jsme uspořádali 4 výběrová řízení a na pozici strážníka se nikdo nepřihlásil, jsme horko těžko schopni zabezpečit nepřetržitý provoz pouze s jednou hlídkou. Tedy když strážníci hlídají přechody u škol, nemohou být zároveň na nádraží a kontrolovat dodržování tabákového zákona. Přesto i na tyto přestupky se zaměřují a ukládají blokové pokuty.
Odpověď na Vaší otázku, co s tím budeme dělat, je jednoduchá. I nadále budou strážníci městské policie kontrolovat dodržování tabákového zákona nejen na nádraží, když jim to čas a jiné naléhavější povinnosti dovolí.

Děkuji za reakci.
ale ve městě není snad jen MP? Pokud je mi známo, platím i státní policii. Proč už dávno nechodí po městě i oni když evidentně MP má problém?
Pracujete na nějakém funkčním řešení spolupráce a rozdělení kompetencí?
Jak to chcete tedy řešit?

Předpokládám že se shodneme na tom, že tenhle stav je neudržitelný.

13

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

OO Policie ČR v Českém Brodě má dlouhodobě ještě větší personální problémy než městská policie. Kompetence jsou jasně rozdělené zákony. Koordinační schůzky pravidelně probíhají a na nich se řeší místní záležitosti veřejného pořádku včetně Vámi zmíněné problematiky. Na příštím jednání věc opětovně otevřu a požádám Policii ČR o spolupráci, ale moc velké naděje si nedělejme, mají opravdu důležitější věci na starosti.

14

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Já se také velice těším, až se na předvolebním setkání zeptám pana starosty, proč se svými kolegy nestojí každé ráno před nádražím a nerozhání kuřáky.
Mám pocit, že kromě Penka a několika dalších, kteří raději mlčí, pozbývá s nadcházejícími volbami lidem soudnost.
Ale těším se, že až se na předvolebním setkání všichni zeptají na vše ze seznamu "co mě štve", tak nebude mít dotázaný ani dost času a prostoru na odpověď.
Pro upřesnění: jsem nekuřák, nepořádek mi vadí, ale snažím se nevytvářet neustále nějaký problém. Tedy pokud nechci zahájit předvolební boj a kampaň proti komukoliv.

Born stupid? Try again!

15 Naposledy upravil: h.dub (05.09.2018 15:50:40)

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Pivas napsal:

Já se také velice těším, až se na předvolebním setkání zeptám pana starosty, proč se svými kolegy nestojí každé ráno před nádražím a nerozhání kuřáky.
Mám pocit, že kromě Penka a několika dalších, kteří raději mlčí, pozbývá s nadcházejícími volbami lidem soudnost.
Ale těším se, že až se na předvolebním setkání všichni zeptají na vše ze seznamu "co mě štve", tak nebude mít dotázaný ani dost času a prostoru na odpověď.
Pro upřesnění: jsem nekuřák, nepořádek mi vadí, ale snažím se nevytvářet neustále nějaký problém. Tedy pokud nechci zahájit předvolební boj a kampaň proti komukoliv.

Pivasi váš žeru -   smile

Klasické české řešení: upozorním na problém, (já ho opravdu nevytvořil - ten se skutečně děje a je jím porušování zákonů), snažím se získat od lidí které platím a jsou za to odpovědní nějaké odpovědi. A přitom je řešení úplně snadné: problém zmizí přece tak, že se zesměšní ten,  který na problém upozornil. No jasně!! Že mě to nenapadlo dřív, mohl jsem si ušetřit spoustu času. Tím se všechny problémy vyřeší ihned a není třeba žádné diskuze smile

Věřte že já opravdu za nikoho nekandiduju, prostě jen platím daně a snažím se zjistit proč za ně nedostávám kvalitní služby.

A taky nechci abych já nebo moje děti zůstali pod autem nějakého bezmozka nebo za pár let museli běhat po nemocnicích s následky pasivního kouření.

A to vše jen proto, že někdo koho platím není schopen sehnat lidi...

16

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

h.dub napsal:
Pivas napsal:

Já se také velice těším, až se na předvolebním setkání zeptám pana starosty, proč se svými kolegy nestojí každé ráno před nádražím a nerozhání kuřáky.
Mám pocit, že kromě Penka a několika dalších, kteří raději mlčí, pozbývá s nadcházejícími volbami lidem soudnost.
Ale těším se, že až se na předvolebním setkání všichni zeptají na vše ze seznamu "co mě štve", tak nebude mít dotázaný ani dost času a prostoru na odpověď.
Pro upřesnění: jsem nekuřák, nepořádek mi vadí, ale snažím se nevytvářet neustále nějaký problém. Tedy pokud nechci zahájit předvolební boj a kampaň proti komukoliv.

Pivasi váš žeru -   smile

Klasické české řešení: upozorním na problém, (já ho opravdu nevytvořil - ten se skutečně děje a je jím porušování zákonů), snažím se získat od lidí které platím a jsou za to odpovědní nějaké odpovědi. A přitom je řešení úplně snadné: problém zmizí přece tak, že se zesměšní ten,  který na problém upozornil. No jasně!! Že mě to nenapadlo dřív, mohl jsem si ušetřit spoustu času. Tím se všechny problémy vyřeší ihned a není třeba žádné diskuze smile

Věřte že já opravdu za nikoho nekandiduju, prostě jen platím daně a snažím se zjistit proč za ně nedostávám kvalitní služby.

A taky nechci abych já nebo moje děti zůstali pod autem nějakého bezmozka nebo za pár let museli běhat po nemocnicích s následky pasivního kouření.

A to vše jen proto, že někdo koho platím není schopen sehnat lidi...

Děkuji za uznání, asi jsem k sežrání. Taktéž platím daně ( a nemalé), a taktéž za ně něco chci. Snažím se to řešit, ale také při tom uvažovat. Jenom dobře míněná rada. Existuje instituce tzv. Podání. Toto může být učiněno buď písemně, nebo ústně. PČR nebo MP. Starosta to nevyřeší...
Ale jinak s Vámi souhlasím, že by se v městském i státním rozpočtu mělo najít víc prostředků na činnost a zkvalitnění služby obou výše zmíněných složek.

Born stupid? Try again!

17

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Ó, Pivasi, tolik úcty najednou...  :-)

h.dub: "A to vše jen proto, že někdo koho platím není schopen sehnat lidi..."

Dobře tedy, nevím kolik a jakých lidí jste kdy nabíral na jaké pozice, ale řekněme, že starostou jste vy. Povězte, jaké předpoklady a kvalifikace by měl splňovat městský strážník a jak byste ho finančně ohodnotil.