1

Téma: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Dobrý den,

rád  bych upozornil na jeden dlouhodobý problém, který se týká kouření před nádražím, ale i na korzu  před čekárnou, v podchodu a i na nástupištích.

Myslím že se nejedná jen o problém SŽDC, ale také především města - vzhledem k tomu že polovina jeho obyvatel tudy každé ráno chodí. V měsících školní docházky postávají partičky i jednotlivci s cigaretou před vstupem na nástupiště a k vlaku nelze projít bez vdechnutí jejich zabijáckého kouře. Zvláště nepříjemné je to když jdete s malými dětmi. To samé se děje na nástupištích a v podchodu. To neskutečné moře nedopalků a poničené fasády od hašení cigaret mě opravdu nezapadá do konceptu moderního města.

Proto se chci zeptat - vedení města tohle nijak nevadí? Zaznamenali jste ten problém?
Pokud ano, proč se to neřeší?
Ve městě neexistuje program prevence proti kouření?

Nestálo by za to věnovat těmto místům čas jednou týdně mezi 6:00 - 8:00 po ránu?
Nejdříve preventivně tam těmto lidem vysvětlovat že se dopouští protiprávního jednání a pokud to nepomůže tak pokutovat?

S pozdravem
H.Dub

2

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Problematice se věnuje městská policie dlouhodobě. Se začátkem školního roku je však situace horší. Jednotlivci i skupinky lidí jsou na protiprávní chování upozorňováni a případně i pokutováni. Samostatný program prevence proti kouření ve městě neexistuje, ale problémům s kouřením se věnujeme v rámci kampaní zdravého města.

3

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Děkuji, ale jiná než obecná odpověď by nebyla?

Zajímalo by mě, kdy tam ty strážníky skutečně ráno uvidím že tam zjednávají pořádek?
Máte nějaké konkrétní termíny či plán kdy se tak stane?

4

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Nádraží se kontroluje skoro denně, příští kontrola proběhne zítra po začátku denní služby před dohledem na přechodech. Avšak větší důležitost vidíme při začátku školní docházky právě v bezpečnosti dětí na ulicích.

5 Naposledy upravil: h.dub (04.09.2018 10:44:41)

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Bezpečnost dětí na přechodech je samozřejmě také důležitá. To s vámi souhlasím.
Ale nechápu souvislost s dodržováním protikuřáckého zákona?

Mám to tedy brát tak, že nejste schopni zajistit obě věci najednou?
Můžu si pro děti vybrat jestli je přejedou závodníci na přechodech nebo dýchat rakovinu na nádrží? Nic mezi tím?

Na to že si platíme dva policejní sbory tak je to docela zoufalost....

6 Naposledy upravil: penek (04.09.2018 11:18:29)

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Jako že by ke každému čvaňhu vyrážela hlídka pod majákem? A co takhle vrtulník se zásahovkou? Obávám se, že tento nešvar je téměř nevymýtitelný a budeme se s ním muset prostě smířit. Na seznamu priorit pro bezpečné město budou určitě jiné problémy. Ale souhlasím, že někomu to může připadat otravné a faktem je, že se na některých uvedených místech jedná patrně o přestupek.

7 Naposledy upravil: h.dub (04.09.2018 11:45:21)

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Penku, nevím jestli chodíte ráno na vlak, ale rozhodně se nejedná o jednotlivé čvaňho. Dýmu je tam jak ve filmu Kouř většinu dní v týdnu. Rozhodně taky nechci po nikom posílání zásahovky. Chci jen, aby ten kdo má na starosti vymáhání práva tak činil, protože je za to - aha - placený.

Ale mám z toho pocit že se to řeší buď jen naoko nebo vůbec. 

A navíc ten neskutečný čurbajs co tam je u vchodů je pěknou vizitkou. Ale počítám že se raději budou řešit následky (úklid městem za naše peníze nebo vůbec protože SŽDC přece) než příčina...

Jak to tedy starosto je?
Je město jako státní orgán zajistit dodržování práva i v tomto případě, bez omezení dohledu na přechodech?

A správně tušíte - otvírám toto téma nyní, protože je co - před volbami a já opět netuším koho volit.

8 Naposledy upravil: penek (04.09.2018 11:42:07)

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

Ano, jsem rovněž socka, a tudíž každé ráno na vlak chodím. A vím, že se tam kouří. Ale prostě mi to vadí tak nějak méně než dejme tomu lobotomotoristi řítící se městem kilem, smažky nejen v parku, apod.

9

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

penek napsal:

Ano, jsem rovněž socka, a tudíž každé ráno na vlak chodím. A vím, že se tam kouří. Ale prostě mi to vadí tak nějak méně než dejme tomu lobotomotoristi řítící se městem kilem, smažky nejen v parku, apod.

To všechno mám na seznamu "co mě štve" také.

Podstata věci je dle mého názoru v tom, zda-li město dokáže zajistit vymáhání práva. Jako jeden z orgánů státní moci má veškeré prostředky, ale neumí nebo nechtějí (to nedokážu posoudit) je využít.

Jako volič a plátce daní se proto táži pana starosty:
Jak hodláte naložit s uvedenými problémy do konce volebního období a jaký je váš (nebo koaliční) konkrétní volební program v tomto bodě?

Berte to prosím jako dotaz, který bych vám položil osobně na předvolebním setkání.
Děkuji

10

Re: Cigaretový dým a nepořádek před nádražím

h.dub napsal:
penek napsal:

Ano, jsem rovněž socka, a tudíž každé ráno na vlak chodím. A vím, že se tam kouří. Ale prostě mi to vadí tak nějak méně než dejme tomu lobotomotoristi řítící se městem kilem, smažky nejen v parku, apod.

To všechno mám na seznamu "co mě štve" také.

Podstata věci je dle mého názoru v tom, zda-li město dokáže zajistit vymáhání práva. Jako jeden z orgánů státní moci má veškeré prostředky, ale neumí nebo nechtějí (to nedokážu posoudit) je využít.

Jako volič a plátce daní se proto táži pana starosty:
Jak hodláte naložit s uvedenými problémy do konce volebního období a jaký je váš (nebo koaliční) konkrétní volební program v tomto bodě?

Berte to prosím jako dotaz, který bych vám položil osobně na předvolebním setkání.
Děkuji


A já bych se k tomuto dotazu rovněž ráda připojila:)