11

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den.

Pakliže se vytvoří rezidentní stání v lokalitě Škvárovna vznikne precedens. Jsem Brodský občan a kde bude možno parkovat, když spousta z nás jezdí na 9.00 hodinu a P+R jsou plná ?
V případě tohoto zásahu budeme požadovat , aby i v naší lokalitě, kde bydlíme parkovali občané, kteří tam bydlí a ne " přespolní ".
Proč máme trpět dodavatele pečiva, oken apod., když sami nemáme , kde parkovat.
Bude tedy nutné iniciovat také další rezidentní stání, aby toto nebylo jen pro smetánku ze Škvárovny.
Tato komunikace je přeci veřejná, tak snad můžeme parkovat kde je volno. I mě parkují před domem řidiči a mám hned plakat a volat po nápravě ? To Škvárovna je tak zahleděná do sebe , že jim vadí auta na veřejné komunikaci ?

Děkuji za vyjádření.

Zbyněk Fořt

12

Re: Dotazník Škvárovna

zbynek fort napsal:

Dobrý den.

Pakliže se vytvoří rezidentní stání v lokalitě Škvárovna vznikne precedens. Jsem Brodský občan a kde bude možno parkovat, když spousta z nás jezdí na 9.00 hodinu a P+R jsou plná ?
V případě tohoto zásahu budeme požadovat , aby i v naší lokalitě, kde bydlíme parkovali občané, kteří tam bydlí a ne " přespolní ".
Proč máme trpět dodavatele pečiva, oken apod., když sami nemáme , kde parkovat.
Bude tedy nutné iniciovat také další rezidentní stání, aby toto nebylo jen pro smetánku ze Škvárovny.
Tato komunikace je přeci veřejná, tak snad můžeme parkovat kde je volno. I mě parkují před domem řidiči a mám hned plakat a volat po nápravě ? To Škvárovna je tak zahleděná do sebe , že jim vadí auta na veřejné komunikaci ?

Děkuji za vyjádření.

Zbyněk Fořt

Pane Fořte, jsem jeden ze smetánky, která žije v oblasti Škvárovny zahleděné do sebe. Potřebuji - li se dostat např. na MÚ, či dále, raději jdu pěšky. Nemusím mít starosti s placením parkovného, ani hledáním místa na zaparkování. A to jdu prakticky "na otočku", takže bych nezabíral parkovací stání na celý den. Zkuste to také, není to tak hrozné. A pokud vím, do vzdálenějších míst jezdí i autobusy. Nevím jistě, kdo je větší smetánka. Ten kdo potřebuje jezdit z Brodu na nádraží autem, nebo ten, kdo se snaží zlepšit dopravní situaci v oblasti, kde žije?!

Born stupid? Try again!

13

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den Pivasi.

Takže jinak, bydlíme na okraji města, ráno naložím děti do auta, škola, školka a pak volné místo u nádraží. Mám tedy se autem vrátit domů a pak pěšky na nádraží ? Myslíte, že dělám od 11.00 hodin ?To bych asi nic nestihnul. Pakliže město udělá další PR, nemám problém, ale zatím jsou kapacity vyplněné a já nemám kde parkovat. To je celé, přeji pěkný pěkný den.

Zbyněk Fořt

14

Re: Dotazník Škvárovna

Dobry den pane Forte,

myslim, ze dalsi PR parkoviste pritahne dalsi auto a neni to reseni... musi se resit problemy, ktere ty auta privedly a to je rozsireni moznosti vlaku do/z Prahy, ktere zde konci, takze se sem sjizdi vsichni z okolnich vesnic (a to i vzdalenejsich... je pro ne lepsi dojet uz do Brodu nez treba do Porican kam jim jeden vlak "jen" jednou za pul hodiny nebo pak za hodinu), pak dalsi prival aut nastal po rozsireni modrych zon v Praze, kdy proste dost lidi tam prestalo jezdit... a take dost aut prihrava pohodlnost lidi (ne kazdy jako Vy musi vyresit dopravudeti apod, ale proste je jen lina nebo nestiha, tak jedou z toho sidliste autem - priznavam, ze toho taky nekdy zneuziju)... pohodlnost lidi je take to, ze ani nejedou zkusit jestli je misto na PR parkovistich a rovnou to frknou na skvarovnu... ted pres leto je PR parking volny i v pul 9 (vcera jsem zaspal, tak jsem jel autem a v pul 9 byla 1/4 parkoviste na Skvarovne volna a presto na Skvarovne stalo spousta aut...).

Myslim, ze se jedna o komplexni problem a aby byli spokojeni vsichni, tak by bylo potreba zaridit, naridit, vyresit spoustu na sebe navazujicich a doplnujicich se veci, ktere se proste nepovede nebo ne v nejakem kratkodobem horizontu...

Rezidentni stani resi veci hned, i kdyz dsot razantne a urcite ne nejlepe... mozna by stalo rozsirit diskuzi o rezidentnim stani o moznost, ze by tam meli moznost parkovat vsichni brodaci.. jenze to bude zas "zvyhodneny" napr. obyvatel ctvrti za nemocnici, ktery je jen liny a dojede si na vlak, zaparkuje na skvarovne, ztizi vyjezd nekomu ze skvarovny a vecer si prijede domu do sve ctvrti, kde mu nikdo neparkuje, protoze je to klidna ctvrt (je to hodne pritazene za vlasy wink )... verim, ze ani Vam by se nelibilo to verejne parkoviste v ulicich Skvarovny kdbyste tam bydlel wink

JP

15

Re: Dotazník Škvárovna

Tak zkusím ještě jednou zda se mi dostane odpovědi .
Chtěl bych vědět zda je něco nového v uvedení do "života" s řešením dopravní situace a parkování v lokalitě Škvárovna. Od doby odevzdání dotazníků k této problematice už si zde "odparkovalo stovky a stovky" automobilů odchozích řidičů na nádraží. V odpovědi z radnice zaznívalo, že situace bude vyřešena v řádu týdnů...….V jakém jsme tedy stadiu? M.

Re: Dotazník Škvárovna

milano napsal:

Tak zkusím ještě jednou zda se mi dostane odpovědi .
Chtěl bych vědět zda je něco nového v uvedení do "života" s řešením dopravní situace a parkování v lokalitě Škvárovna. Od doby odevzdání dotazníků k této problematice už si zde "odparkovalo stovky a stovky" automobilů odchozích řidičů na nádraží. V odpovědi z radnice zaznívalo, že situace bude vyřešena v řádu týdnů...….V jakém jsme tedy stadiu? M.

Nejsem přesvědčen, že má současné vedení města snahu problém vyřešit, ale na webu města a na pvc plakátech je zveřejněn další termín projednávání: https://www.cesbrod.cz/item/verejne-set … -skvarovne

17

Re: Dotazník Škvárovna

Začátkem září proběhne ještě jedno veřejné projednání, na kterém bychom vám rádi představili návrh řešení. V případě kladného přijetí bude na zářijové zasedání zastupitelstva předložen návrh nové městské vyhlášky a rozpočtového opatření na instalaci svislého i vodorovného značení. Když zastupitelstvo tyto dokumenty schválí, bude v průběhu podzimu značení nainstalováno, aby od začátku příštího roku mohla na Škvárovně zóna vyhrazeného parkování začít fungovat.

18

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den.

Vidím, že se někdo snaží udělat extra lokalitu pro pár vyvolených. Dobře nám tak. Co si kdo zvolil, to má.Ostatně, musíme jít k volbám , dát šanci jiným, aby pracovali pro všechny občany a ne pro pár vyvolených, pak snad bude spokojenost i u řadových občanů.

Vím od mnoho kamarádů co bydlí v jiných částech města, že když nepřijedou do 17.00 hod. , tak už nezaparkují. Projděte si město a všude je " veřejné parkoviště " . Mají snad tito občané nárok na rezidentní stání ?

Už bych se nedivil, kdyby auta parkovala v parku u bývalého koupaliště, u bývalé jednoty apod. To co bylo před 10, 20 roky neplatí, aut je stále více a více.

Řeší někdo občany u nádraží, kteří tam každý den popíjí alkohol, berou drogy. Řeší někdo veselé skupinky u zeleniny , kde je jiná partička a další parta se poflakuje u strojů v parku. Loni tu byl hudební festival, ještě dnes máme zohyzděné město plakáty, které už mají být dávno odstraněny z pouličních svítidel, zábradlí apod. I toto patří ke kultuře města. Tento černý výlep byl asi někým požehnán. Proč není pořadatel popohnán k odstranění těchto plakátů ? Hodně služebně cestuji, ale toto jsem nikde neviděl. Takže je toho více, ale mám pocit, že to je na nás, koho nyní zvolíme, abychom všichni byli spokojeni.

Děkuji a pěkný den.

Zbyněk Fořt

19

Re: Dotazník Škvárovna

Milý Zbyňku, jestli to nebude tím, že plakáty na festival jsou na letošní rok. Mám trochu pocit, že jste jeden z těch, kteří parkují právě v ulicích Škvárovny a tento krok Vám není moc po chuti a tak raději z obyvatel Škvárovny děláte "několik vyvolených". Věřte, že ani tady na sídlišti není situace růžová, ale jsou to lidi, kteří tu bydlí, takže se s tím bohužel musíme nějak poprat. Problémy s parkováním jsou asi všude, právě i kvůli lidem, kteří si ráno nejsou schopni přivstat, děti si odvést do školy a školky pěšky (tak jako do děláme třeba my) a pak si na to nádraží proště dojít - a věřte, že je to velmi dobré pro Vaše zdraví.
Celkově mám z Vašich příšpěvků dojem, že jste velmi nespokojený se vším, tak co kdybyste kandidoval a ukázal nám, co umíte? Jen ještě podotýkám, že nemám nic společného s vedením města ani lidmi ze Švárovny. Jen mě opravdu bavíte svými příšpevky....

20

Re: Dotazník Škvárovna

Existuje zde Koncepce dopravy v klidu, ktera resi prakovani v celem meste a je jen skoda, ze se s tim nic nedeje. V cem musim souhlasit s panem Zbynkem je, ze Brod je velke parkoviste a chtelo by s tim uz neco delat. A je jedno jeslti se zacne na Skvarovne nebo na sidlisti nebo na namesti, hlavni je aby se uz neco zacalo delat a hlavne nejak koncepcne.

Jinak si myslim, ze Zbynek kandidovat bude nebo alespon pro nejakou stranu tu rozjizdi predvolebni kampan, protoze utoci na vsechno a vsechny kdo je ve vedeni mesta smile

JP