1

Téma: Tma

Mám nesmělý dotaz...proč už několik dní je na sídlišti v noci veřejné osvětlení zhasnuté?Je to pro větší pohodlí různých kriminálníčků, nebo na něco trénujeme, nebo to má jiný smysluplný důvod?Každopádně by se tma dala krájet.Děkuji za vysvětlení.

2

Re: Tma

Dobrý den, firma AVE prováděla na sídlišti výměnu kabelů a instalovala nové lampy. Pravděpodobně nekvalitním uložením kabelu do země došlo k jeho poškození. Tato stavba je v záručním řízení, firma byla kontaktována, aby závadu odstranila. K tomu dojde příští týden.
Ing. Miroslav Kruliš

3

Re: Tma

Děkuji za odpověď.Jen mě trochu překvapují nové lampy.Neměnily se někdy v únoru?Vím že byly protesty když se poprvé objevilo to strašidelné bílé osvětlení, ale to se pak upravilo a bylo to přijatelné.Tak proč už zas nové lampy?

4

Re: Tma

Dobrý den, letos v měsíci květnu a červnu firma AVE měnila pouze kabelové vedení, jejich napojení do nových lamp a odstranila staré lampy. Vlastní nové lampy byly instalovány již minulý rok a právě letos v červnu zmizely ty staré lampy, které byly vedle nových. Jak jsem psal, špatně uložený kabel v zemi, nekvalitní zásyp se může projevit v poškození kabelu, který vyhazuje jističe. To se nyní právě projevilo. Firma AVE slíbila, že v pondělí bude pracovat na odstranění závady.

5

Re: Tma

Aha, takže žádné další nové lampy:-).Díky za vysvětlení.

6

Re: Tma

Dobrý den.

Opět akce Z. Jaká ? Tma v Brodě. Když se dělá rekonstrukce čehokoliv, tak kde je stavební dozor ? Kde je předávací protokol o odvedení práce ? Kde je revizní zpráva ? Což takhle izolační odpor a IP ? To neproběhlo ?  Je opravdu k smíchu, když položený kabel vyhazuje jističe.... To mě hlava nebere. Kdo je tedy za tuto fušeřinu zodpovědný ? Přebíral tuto práci vůbec někdo a kdo toto zaplatí ? Ať žije tma.
Včera večer jsem bohužel odcházel z temného sídliště a byl to pocit k nezaplacení, že na mě vybafne nějaký zfetovaný ovčan.

Zbyněk

7

Re: Tma

Dobrý den Zbyňku,
za Vámi uváděnou špatnou práci je zodpovědná firma AVE tedy její pracovníci. Město ani technické služby nezaplatí za tuto závadu nic, jelikož je na tyto práce stanovena záruka 5 let. Závada byla dnes ráno odstraněna a veřejné osvětlení je v provozu.
případné další vaše dotazy na tel. 733 206 053.
Přeji hezký den
Ing. Miroslav Kruliš

8

Re: Tma

Dobrý den.

Vše chápu, studoval jsem elektro obor. Takže nikdo přestavbu veřejného osvětlení nepřebral ?
To je dnes běžné ???
Sám pracuji v oboru a v momentě, kdy je dokončena stavba musí ji někdo převzít, zkontrolovat, musí mít revizi či protokol.
Nebudu vám volat, abych se dozvěděl co já vím, ale co není známo těm , co to objednávají.
To je opravdu k smíchu takový  postup.

Nikdo nekontroloval kabel, nikdo hloubku, nikdo cvičně dopoledne nezapnul veřejné osvětlení ?

Zbyněk.

9

Re: Tma

Dobrý den, stavbu dozoroval stavební dozor, který byl externí, který také přebíral postupně stavební práce. Veškerá dokumentace včetně revizní zprávy je uložena na správě majetku města. Toto veřejné osvětlení, včetně dalších ulic, kde došlo k výměně starého kabelu za nový - ulice  Jeronýmova, Roháčova, Jungmannova, 28 října po převzetí svítilo včetně nastavení impulsů rozsvícení a zhášení cestou f. ČEZ. Pracovník TS naopak po zjištění vykazování poruchy toto osvětlení vypnul a kontaktoval firmu.