1 Naposledy upravil: Pablo (25.08.2017 15:00:06)

Téma: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Rád bych upozornil na zhoršující se stav povrchu ulic v lokalitě Škvárovna. Jedná se o kvalitu afaltového potahu a větší počet výtluků. Snad nejvíce je to vidět v ulici Jugoslávská, která je díky své šířce v celé oblasti velmi frekventovanou. Byla sice před 8 lety po výměně kanalizace částečně zrekonstruovaná ale asfaltový povrch je v tuto chvíli plný nerovností a při větším dešti se zde tvoří veliké kaluže.
Zajímalo by mě, jestli se výhledově plánuje úprava asfaltu u vybraných ulic. Ptám se i z toho důvodu, že aktuálně probíhají výkopové práce v ulici Pod Velkým vrchem (pokládka potrubí).
Děkuji moc za odpověď

2

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Pablo napsal:

Rád bych upozornil na zhoršující se stav povrchu ulic v lokalitě Škvárovna. Jedná se o kvalitu afaltového potahu a větší počet výtluků. Snad nejvíce je to vidět v ulici Jugoslávská, která je díky své šířce v celé oblasti velmi frekventovanou. Byla sice před 8 lety po výměně kanalizace částečně zrekonstruovaná ale asfaltový povrch je v tuto chvíli plný nerovností a při větším dešti se zde tvoří veliké kaluže.
Zajímalo by mě, jestli se výhledově plánuje úprava asfaltu u vybraných ulic. Ptám se i z toho důvodu, že aktálně probíhají výkopové práce v ulici Pod Velkým vrchem (pokládka potrubí).
Děkuji moc za odpověď

Dobrý den, za TS Český Brod mohu říci, že některé komunikace na Škvárovně mají kvalitní a dobrý povrch, ale některé, jak píšete jsou plné nerovností případně výtluků. Technické služby budou výtluky ve městě opravovat koncem měsíce září a začátkem října, tedy co se týká lokality Škvárovna. Kvalitní povrchy jsou v ulici Za Svitávkou, Slovenské ulici, Jugoslávské v části u parku, Bulharské, kde se povrch budoval při údržbě a opravě sítí cca před 2 lety, v ulici Lužické. Ulice Pod Velkým Vrchem se opravuje včetně sítí a povrchu v tomto období včetně levého chodníku směrem k ulici Zborovské. Další ulice by určitě zasluhovaly úplnou rekonstrukci.(Ruská) Podklad těchto ulic je velice nekvalitní, což můžete vidět při výkopových pracích právě Pod Velkým Vrchem.Velice těžko se opravují výtluky, které díky tomuto podkladu nekvalitně drží. TS provádějí opravy výtluků, nikoli rekonstrukce či úpravy nerovností. To je spíše otázka na Odbor rozvoje paní Mgr.Dočkalovou (dockalova@cesbrod.cz).
S pozdravem ing. Miroslav kruliš

3 Naposledy upravil: Pablo (11.04.2018 15:43:07)

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Dobrý den. Po delší době bych se opět rád zeptal, jak to vypadá s úpravou povrchu někteých ulic v lokalitě Škvárovna. Neptám se teď na ulici Pod Velkým Vrchem, kde se zrovna včera dodělal nový asfaltový povrch (a musím říct že to vypadá opravdu skvěle) ale ostatní okolní ulice trpí!!!! Bohužel nezaznamenal jsem, že by TS, jak tady bylo výše slíbeno, opravovaly během loňského září října výtluky. Situace se začíná opravdu zhoršovat a např. velmi frekventovaná ulice Jugoslávská se stává po dešti jednou velkou kaluží:-(. Nebylo by možné, než dojde k nějakému podobnému kroku jako v ulici Pod Velkým Vrchem, alespoň zalátat výtluky jak bylo slíbeno????? Děkuji za Vaši odpověď a věřím, že se situaci výhledově zlepší.

4

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Doporučuji prohloubit a rozšířit výtluky v Ruské ulici. Jenom tak dosáhneme, aby zde nejezdila řada řidičů jako hovada. Ať se jedná o řidiče soukromých vozidel, tak o pekaře z Českého Brodu, pošťáky a různé doručovací firmy (PPL, DPD, Geist, atd.). Jinak ale souhlasím s tím, že stav některých ulic a většiny chodníků je na hraně. Také se musím zastat TS ČB, které se snaží, ale..., viz vyjádření Ing. Kruliše.

Born stupid? Try again!

5

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Pro Pabla: pokud si přečtete celý můj příspěvek, tak není co k tomuto příspěvku dodat. Pracovníci TS provádí údržbu výtluků pravidelně v rámci svého plánu v celém Českém Brodě. Naposledy na Škvárovně v ulici Marii Majerové a v ulici Ruská. Problematická je také nejmenovaná ulice u garáží, kde je prašný povrch a která se tímto způsobem udržuje. Dokonce jsem navrhoval Odboru dopravy, aby zde v této ulici byl dopravním značením omezen vjezd nákladních automobilů, ale nebylo mi vyhověno. Píšete zde o ulici Jugoslávská, část vede k parku, ta má nový povrch a druhá část k ulici Pod Velkým Vrchem je znatelně zvlněná, vlivem špatné kanalizace, která se postupně propadá. Zvlněná komunikace se dá opravit jen výměnou kanalizace a zhotovením nového povrchu. Psal jsem i o podkladu těchto ulic, který není v podstatě žádný. Ale můžeme se klidně kdykoli sejít na místě a problém řešit. Ale jak jsem již psal, chce to i účast Odboru rozvoje.
Hezký den Ing. Miroslav Kruliš

6

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

V lokalitě na Škvárovně i jinde ve městě je celková oprava povrchů silnic spojena se stavem infrastruktury v ulicích umístěné. Tedy jelikož se jedná o dost nákladné akce, opravují se hlavně silnice, kde se kvůli havárii musela vyměnit například kanalizace. To bude v letošním roce čekat i zbytek ulice Pod Velkým vrchem. Dále se připravují rekonstrukce ulic Na Bělidle, K Vysílači, Ruská a za rybníkem ve Štolmíři, kanalizace ulic K Dolánkám, Sokolovská a Miškovského, vodovody ulic Na Křemínku a přilehlých ulic, Tovární a Nábřežní. To vše v horizontu do roku 2020. Samozřejmě se může stát, že město bude kvůli havárii donuceno upřednostnit jinou ulici. U ostatních ulici i třeba kvůli budoucím výměnám podzemních vedení by jen samotné rekonstrukce povrchů silnic bylo mrháním peněz a proto přichází na řadu jen opravy výtluků, o kterých píše ředitel TS.

7

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Jakub Nekolný napsal:

Dále se připravují rekonstrukce ulic Na Bělidle, K Vysílači, Ruská a za rybníkem ve Štolmíři, kanalizace ulic K Dolánkám, Sokolovská a Miškovského, vodovody ulic Na Křemínku a přilehlých ulic, Tovární a Nábřežní. To vše v horizontu do roku 2020

Nikde nevidím zmínku o rekonstrukci komunikace v Palackého u bytovek...takže zase nic? Dál se tu budeme brodit loužemi a bahnem?

8

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Omlouvám se, na tu jsem zapomněl. Oprava panelové cesty by měla proběhnout ještě letos.

9

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Moc děkuji za doplňující informace a aktuální stav připravovaných akcí. Je jenom škoda, že 9 let od rekontrukce kanalizace (konkrétně ulice Jugoslávská část k ulici Pod Velkým Vrchem) je stav povrchu vozovky takto neutěšený. Protiklad k tomu je část této ulice k parku. Ale to všechno může mít za následek i zmiňovaný stav podloží v dané lokalitě jak bylo zmíněno ze strany TS ČB. Chápu, že takových problémů je po celém městě spousta ale i tak bych se přimlouval o možnost alespoň částečné opravy (pokud je to vůbec reálné jak z technického tak finančního hlediska).
Děkuji a hezký den

10

Re: Kvalita stavu ulic na Škvárovně

Jakub Nekolný napsal:

Omlouvám se, na tu jsem zapomněl. Oprava panelové cesty by měla proběhnout ještě letos.


To jsem ráda:) díky