1

Téma: Psi

Zdravím, opět se bohužel musím ozvat v souvislosti s venčením bojových a jiných velkých psů bez vodítka i košíku v okolí bytové zástavby Na Cihelně. Ačkoli bylo přislíbeno, že se tomuto tématu budete věnovat se vší vážností, tak se podle všeho naprosto nic neděje anebo je zcela neúčinné. Nechápu, že si může například majitelka takového psa (mimochodem velmi arogantní "madam" soudě podle jejích reakcí na jakákoli upozornění, že by neměla, že tím obtěžuje okolí a může svým bezohledným jednáním způsobit nevratné následky na zdraví ostatním) ze vchodu 1327 minimálně 3 x denně kolem 8, 12 a 16cté hodiny venčit tímto způsobem minimálně už půl roku přímo pod kamerami zcela beztrestně a pravidelně. I když se snad (doufám!) zatím nic nestalo, tak bych na to rád upozornil, než může být pak pozdě. A nezlobte se prosím na mě, ale nevím, proč bych měl při této pravidelnosti, četnosti a okázalosti volat MP. Považuji to celé za výsměch nám všem, co se bojíme hlavně o své děti, anebo i psi menší nebo ty, co jsou poctivě na vodítku. Nejsem zdaleka jediný, kdo na to upozorňuje a komu to vadí a musí se dohadovat s obdobnými hazardéry namísto MP. Často se mluví i tady o prevenci, co od slov přejít taky k činům a třeba nejen v oblasti školek a parků?

2

Re: Psi

Žádný pes na volno-bez výjimky!Ani velký ,ani malý.

3

Re: Psi

Děkuji za upozornění, předávám městské policii. Tato specifikace je dostačující.

4

Re: Psi

Dobrý den,
paní byla hlídkou MP upozorněna na porušování OZV a zákona č.246/1992 Sb. a slíbila, že bude mít psa na vodítku. Další porušení bude řešeno v souladu s platnými právními předpisy.

5

Re: Psi

Dobrý den, chtěla bych tu reagovat na stížnost na mě a na mého psa. Ano pes chodil bez vodítka ale přesto jsem ho měla pod kontrolou pomocí elektronického obojku na který reagoval a poslechl. Nicméně ano budu mít psa na vodítku,o tom tady nechci psát ale nelíbí se mi jak je tady popisován můj pes jako krvelačná bestie a nechápu jakým právem mě pán nazývá arogantní madam. Pán mě nezná a to že mě neustále špehuje kdy jdu ven také není příjemné. Plno pejskařů zde venčí své psy na volno ale jen ten můj je tak nebezpečný??? Od malinka mého psa zde lidé hladí a to samé děti. Plno pejskařů dokonce rádi pouští své psy aby si mohli s mým psem hrát protože vědí že nikdy nezautočil na žádného psa. Děti si s ním od malinka hrají i za přítomnosti maminek protože ho znají. Snažila jsem se aby byl dobře socilalizovaný jak s lidmi tak se psy právě proto že bydlíme na sídlišti . Nechci se omlouvat ,ano má mít vodítko,to nepopírám ale myslím že například dětem tady hrozí větší nebezpečí že se vyválejí v exkrementech kterých je tu bohužel jak naseto a věřte že víc od psů které mají lidi na vodítku než od těch co volně pobíhají,než to že by jim ublížil můj pes. S ostatními pejskaři jsem já i můj pes v pohodě. Budu svého psa vodit na vodítku!!! I přesto vím že by dřív ublížil někdo mému psovi než on někomu!!!

6

Re: Psi

Zdravím. Předem bych rád poděkoval, že se celé řeší, ačkoli se mělo řešit již dávno a to bez mého upozorňování. Jak ze strany majitelky psa, tak MP. Za mě je to prostě téma, třeba i volební, protože jde hlavně o zdraví a o dodržování právních nařízení. Tady to začíná a čím to končí, že... :-( Jsem rád, že dokonce sama paní ví o tom, co se má a co se nemá a jak je to tu třeba i s psími exkrementy... Souhlasím, že psů na volno je tu opravdu mnoho, bohužel... ale pokud se "zblázní" pes jako je Váš (stačí leknutí neznalého dítěte, chybná reakce, obava nebo bolest psa, v podstatě cokoli, na to myslím nemusím být zrovna kinolog nebo veterinář), tak je hodně zle a takových případů už se stalo a to i v rodinách, kde pes dokonce žil, už mockrát. Jestli to ostatním nevadí a chtějí to riskovat, ok, ale já ne a proto můj příspěvek. Sám jsem Vás několikrát upozornil (bez výsledku) na to, že to určitě není v pořádku a věřte mi, že vím i o dalších lidech (i s jinými psy na vodítku), kterým to také není lhostejné. Ostatně o tom i příspěvek uživatele "kvítko" výše. Také po mě prosím nechtějte, abych měl rád Vašeho psa jako Vy, Vám jsou moje děti ještě lhostejnější. Je mi opravdu jedno, ale když na mě skáče nebo mě očichává, věřte mi, že o to nestojím, zvlášť, když jsem ještě nějak líp oblečený. A to si nemyslím, že nemám psy rád, jen musím taky trochu sám chtít. Co se týká "špehování", tak to prosím také určitě ne, na to skutečně čas nemám, ale když někdo něco dělá tak často a s tak železnou pravidelností a okázalostí, tak se to rozhodně nedá přehlédnout... navíc ani nevím, jestli jsem se s těmi časy přesně trefil, spíš to byl odhad. Děkuji a kéž by se nad tím zamyslelo víc lidí. Nechci tím chránit jen sám sebe a svojí rodinu, ale i ostatní včetně právě podle mě často lehkovážnějších majitelů svých psích mazlíčků, ať jsou velcí, jak chtějí.

7

Re: Psi

čas napsal:

Zdravím. Předem bych rád poděkoval, že se celé řeší, ačkoli se mělo řešit již dávno a to bez mého upozorňování. Jak ze strany majitelky psa, tak MP. Za mě je to prostě téma, třeba i volební, protože jde hlavně o zdraví a o dodržování právních nařízení. Tady to začíná a čím to končí, že... :-( Jsem rád, že dokonce sama paní ví o tom, co se má a co se nemá a jak je to tu třeba i s psími exkrementy... Souhlasím, že psů na volno je tu opravdu mnoho, bohužel... ale pokud se "zblázní" pes jako je Váš (stačí leknutí neznalého dítěte, chybná reakce, obava nebo bolest psa, v podstatě cokoli, na to myslím nemusím být zrovna kinolog nebo veterinář), tak je hodně zle a takových případů už se stalo a to i v rodinách, kde pes dokonce žil, už mockrát. Jestli to ostatním nevadí a chtějí to riskovat, ok, ale já ne a proto můj příspěvek. Sám jsem Vás několikrát upozornil (bez výsledku) na to, že to určitě není v pořádku a věřte mi, že vím i o dalších lidech (i s jinými psy na vodítku), kterým to také není lhostejné. Ostatně o tom i příspěvek uživatele "kvítko" výše. Také po mě prosím nechtějte, abych měl rád Vašeho psa jako Vy, Vám jsou moje děti ještě lhostejnější. Je mi opravdu jedno, ale když na mě skáče nebo mě očichává, věřte mi, že o to nestojím, zvlášť, když jsem ještě nějak líp oblečený. A to si nemyslím, že nemám psy rád, jen musím taky trochu sám chtít. Co se týká "špehování", tak to prosím také určitě ne, na to skutečně čas nemám, ale když někdo něco dělá tak často a s tak železnou pravidelností a okázalostí, tak se to rozhodně nedá přehlédnout... navíc ani nevím, jestli jsem se s těmi časy přesně trefil, spíš to byl odhad. Děkuji a kéž by se nad tím zamyslelo víc lidí. Nechci tím chránit jen sám sebe a svojí rodinu, ale i ostatní včetně právě podle mě často lehkovážnějších majitelů svých psích mazlíčků, ať jsou velcí, jak chtějí.

Správně!!! Také jsem býval kinolog. Ale teď už ty film stojí za prd. Tak jsem se stal vínologem.

Born stupid? Try again!

8

Re: Psi

Hm, to nepopírám. Samo o sobě je to dost evidentní, že musím být hloupý, když se snažím upozornit na něco tak ve své podstatě neřešitelného nebo pro mnohé nezajímavého. Pivase třeba zajímá víc, jak se správně píše slovo "kynolog", že ano. Ale má pravdu, nazývejme vše správnými jmény. Díky za opravu.