11

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Každé zastupitelstvo je veřejnosti přístupné. Další možností je si jednání zastupitelstva poslechnout na zvukovém záznamu. Na červnovém jednání jsem
vznesl dotaz na vybírání peněz na ZŠ Tyršova. V každé třídě se vybírá jiná částka a není rodičům vystaveno
potvrzení o převzetí peněz. Odpověď od pana ředitele
byla, že u nich ve škole se žádné peníze nevybírají.
Řekl jsem, že mi je líto pana ředitele, který neví, co se     děje v jeho škole. V říjnovém zasedání jsem otevřel tento problém znovu z toho důvodu, že děti mají    přinést  toaletní papír a mýdlo vyjma poplatku 300 – 1000 Kč, který platí každá třída v jiné výši. Za chvíli se můžeme dočkat toho, že děti dobrovolně budou nosit do školy i úklidové prostředky. Argument, že je to dobrovolné je velice slabý. Je otázka, proč se to rodičům vůbec říká, když škola  na tyto věci dostává od města peníze. V horní ZŠ jsou tyto peníze vedeny pod SRPŠ, které vede i účetnictví. V Tyršově ZŠ žádné SRPŠ není. Jak víme
zaniklo asi před 5 lety s nádechem jisté nejasnosti.
Po skončení jednání Zastupitelstva jsem měl pocit, že jsem se zeptal na věci, které dořeší buď Rada města nebo KV zastupitelstva. Místo toho jsem dostal vzkaz
od jisté paní učitelky z Tyršovy ZŠ, že bych se měl léčit. Je mi sice 74 let, ale cítím se jak fyzicky, tak i duševně dobře. Patrně si spletla adresáta svého výroku.
Dokonce mám tolik síly, že mluvím s každým přímo
bez obav, že bych na to nějak doplatil. To nám ve společnosti moc chybí.     Kokeš

12

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Rozhodně nezpochybňuji ničí fyzický a duševní stav. Jenom nevím, proč se řeší poplatky ve škole v diskusním vláknu Světelný smog...! Že by bylo potřeba si na něco posvítit???

Born stupid? Try again!

13

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Pivas napsal:

Rozhodně nezpochybňuji ničí fyzický a duševní stav. Jenom nevím, proč se řeší poplatky ve škole v diskusním vláknu Světelný smog...! Že by bylo potřeba si na něco posvítit???

Omlouvám se za uložení mého příspěvku. Je založeno v novém tématu poplatky v ZŠ. Kokeš

14

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Michal Fokt napsal:

Když už je řeč o světlech, chtěl bych upozornit na část veřejného osvětlení v Jugoslávské ulici, která již asi měsíc nesvítí. Konkrétně jde o dvě lampy naproti domům č.p. 772 až 774. Když se člověk v osm večer vrací domů z práce, hledají se za tmy klíče v aktovce docela těžko. Předem děkuji za znovuzprovoznění. Psal jsem toto již před 11 dny i do kontaktního formuláře Technických služeb, dokonce mi i dorazilo potvrzení o odeslání, ale světla stále nesvítí :-/

Dobrý den pane Fokte, dnes jsem prověřoval, zda dorazilo vaše upozornění na poruchu uvedených dvou lamp a mohu sdělit, že do TS nic takového nedorazilo, i chybička se vloudí. Naproti tomu mohu uvést, že právě v této době, kdy se brzy stmívá, mají naši pracovníci za úkol, sledovat, zda svítí veřejné osvětlení v jednotlivých částech města.  V předminulém týdnu jsem se v brzkých ranních hodinách pohyboval na Škvárovně      v uvedené části Jugoslávské ulice a veškeré lampy zde byly funkční. Jediná lampa nesvítila přímo v parku na Škvárovně, kde si z ní nějací vandalové udělali terč a trefovali se přímo do žárovky. Do dvou dnů byla opravena. Každopádně pokud se problém bude opakovat, můžete nám podat informaci přímo na můj telefon 733206053 nebo na telefon zastupujícího pracovníka pana Svobody mob. 602 204 508.(mail krulis@ceskybrod.cz). Děkuji Vám za případnou informaci o poruše VO.

15

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Miroslav napsal:
Michal Fokt napsal:

Když už je řeč o světlech, chtěl bych upozornit na část veřejného osvětlení v Jugoslávské ulici, která již asi měsíc nesvítí. Konkrétně jde o dvě lampy naproti domům č.p. 772 až 774. Když se člověk v osm večer vrací domů z práce, hledají se za tmy klíče v aktovce docela těžko. Předem děkuji za znovuzprovoznění. Psal jsem toto již před 11 dny i do kontaktního formuláře Technických služeb, dokonce mi i dorazilo potvrzení o odeslání, ale světla stále nesvítí :-/

Dobrý den pane Fokte, dnes jsem prověřoval, zda dorazilo vaše upozornění na poruchu uvedených dvou lamp a mohu sdělit, že do TS nic takového nedorazilo, i chybička se vloudí. Naproti tomu mohu uvést, že právě v této době, kdy se brzy stmívá, mají naši pracovníci za úkol, sledovat, zda svítí veřejné osvětlení v jednotlivých částech města.  V předminulém týdnu jsem se v brzkých ranních hodinách pohyboval na Škvárovně      v uvedené části Jugoslávské ulice a veškeré lampy zde byly funkční. Jediná lampa nesvítila přímo v parku na Škvárovně, kde si z ní nějací vandalové udělali terč a trefovali se přímo do žárovky. Do dvou dnů byla opravena. Každopádně pokud se problém bude opakovat, můžete nám podat informaci přímo na můj telefon 733206053 nebo na telefon zastupujícího pracovníka pana Svobody mob. 602 204 508.(mail krulis@ceskybrod.cz). Děkuji Vám za případnou informaci o poruše VO.

Ing. Miroslav Kruliš