Téma: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Vážení, marně jsem se snažil najít diskuzi k nepochopitelnému a zbytečnému navýšení světelného smogu, vzniklého z osvětlení na sloupech ČD, které vzniklo pravděpodobně po výměně osvětlení ČD v druhém pololetí r. 2016. Nevím proč, možná to souvisí s odsunutím ovládání trati do Prahy, ale tam ty světla skutečně nedosvítí,takže jejich funkce je neodůvodněná.
Pochopím, když dojde k modernizaci trati ČD. Pochopím, že nová světla svítí lépe, asi jsou LED, možná proto tím jedovatější. Ale NIKDY nemohou svítit k sousedovi a tím ho obtěžovat.
Proč tedy světla terorizují Český Brod, a hlavně svítí úplně jinam, než na dráhu vlaku? 
Bydlím cca 400 m od trati, když jdu v noci na zahradu, najednou si nepotřebuji zapínat světlo. To je nepřijatelné! A ti bydlící ještě blíže (v případě, že si nevyrábí energii světelnými panely :-) si mohou doma přes okno zřejmě i číst.
Světla nesvítí jen na trať ČD, to je zjevné. Svítí všude kolem, oslňují i při cestě z kopce zeshora z Kounic, a to je skutečně pánubohu do oken...

Rád bych slyšel odpověďi
- jak dlouho radnice o tomto problému ví
- co pro (tedy proti tomu) konkrétně udělala
- jak mohu já jako občan pomoci


díky za odpověď

Roman Ištvánik, domkář z Českého Brodu


Možná špatně hledám diskuzi, , prosím, případně mne naveďte. Nemohu věřit, že jsem první, kdo se ozval!

Ištván, domkář a patriot Českého Brodu

2

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Já zase nemohu věřit, že lze podobný příspěvek vytvořit bez použití omamných látek.

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

to penek:
- toto je oficiální odpověď radnice? Asi ne.
- toto je to odpověď někoho, kdo se o situaci zajímá a dotýká se ho? Asi ne.

R

Ištván, domkář a patriot Českého Brodu

4

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Zatím jsme žádnou podobnou stížnost na nepřiměřené osvětlení železnice neobdrželi. Kdyby tomu tak bylo, tak bychom ji stejně museli postoupit dál, protože není v kompetenci městského úřadu podobné záležitosti řešit. Romane, spíš se pokusím na drahách zjistit, zda je možné v tom něco učinit, ale moc velké šance si nedělám.

5 Naposledy upravil: bublais (03.08.2017 08:41:22)

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Podobnou věc jsem řešila s TS ohledně "šikanující" lampy v Liblicích.
Pan Kruliš mi tenkrát odpověděl, ať si zvykám, že tyto lampy budou v celé ulici Na Parcelách a ať si jednoduše koupím žaluzie..

http://www.cesbrod.cz/forum/topic/1112/ … zby-lampa/

6

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Dobrý den, pan Istvanik v tomto vlákně popisuje lampy, které velmi silně osvětlují nádraží a trať směrem do Liblic (Cukrovarská ulice), jedná se o zařízení ČD, které svítí velmi pronikavě a je vidět již od obce Přistoupim. Na Parcelách jsou staré vysloužilé lampy tzv.kloboukové, které budou nahrazeny lampami nového typu LED lampy. Vy zde píšete o lampě, kterou si na své náklady vyměnil majitel objektu a to je tzv.sodíková lampa, která je třeba všude na Škvárovně. Ta osvětluje chodníky a komunikaci. LED lampy jsou umístěné např. v ulici Palackého, Tuchorazská v Českém Brodě a nemají velkou intenzitu, která by svítila do oken nemovitostí. Ano jednou z možností je instalovat venkovní žaluzie nebo klasické žaluzie do oken. Lampy se totiž umísťují dle zpracovaného projektu a každá lampa má svoje místo a stejnou vzdálenost k další lampě.Každopádně Na Parcelách nebude problém, že by lampy svítily do oken nemovitostí.Rozhodně se tyto lampy nepodobají ani z daleka lampám s pronikavým světlem na trati ČD.
Přeji hezký den
Ing. Miroslav Kruliš

7

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Fakt je, že nová světla na obzoru, která tam dříve nebyla, jsou vidět i z Jugoslávské ulice, zaznamenal jsem je z oken směřujících k Liblicím už loni. Děkuji tedy za objasnění jejich zdroje a neděkuji ČD za jejich instalaci :-/

8

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Když už je řeč o světlech, chtěl bych upozornit na část veřejného osvětlení v Jugoslávské ulici, která již asi měsíc nesvítí. Konkrétně jde o dvě lampy naproti domům č.p. 772 až 774. Když se člověk v osm večer vrací domů z práce, hledají se za tmy klíče v aktovce docela těžko. Předem děkuji za znovuzprovoznění. Psal jsem toto již před 11 dny i do kontaktního formuláře Technických služeb, dokonce mi i dorazilo potvrzení o odeslání, ale světla stále nesvítí :-/

9

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Díky za upozornění.

10

Re: Světelný smog po výměně světel ČD 2016

Opraveno