1

Téma: MP - pokuty na Škvárovně

Vážený pane starosto,

  tak se opět MP rozhodla pomoci si s rozpočtem tím, že vybírala na Škvárovně za auta zaparkovaná v protisměru nebo stojící částečně na chodníku.

  Je zajímavé, že si k tomu vybrala úterý, kdy na Škvárovně je svoz odpadu a většina lidí se snaží svým způsobem umožnit průjezd pracovníků TS s velkým sběrným vozem.

  Je zvláštní, že MP ze všech 9 úkolů, které má MP mít na práci (viz. stránky města), nejraději provádí úkol č.10 tzn. výběr pokut za nesmyslné přestupky. A ještě si k tomu vybírá místa, kde má jistotu úspěchu. Je divné, že po městě nepokutuje auta parkující na zákazu stání nebo vjezd kamionů do míst, kde nemají co dělat.

  Nevím, zda je toto to pravé, kvůli čemu má město zřízenou MP.

  Krásný dovolenkový čas

    Lupínek

2

Re: MP - pokuty na Škvárovně

Vážený pane Lupínku,

městská policie dnes na Škvárovně kontrolovala zaparkovaná osobní vozidla na základě podnětu nebo chcete-li udání, na které musí reagovat. Řidičům špatně stojících aut byla nebo bude doručena výzva k podání vysvětlení. S velitelem městské policie jsme se dohodli, že většina podobných přestupků bude řešena domluvou.

S přáním hezkého večera

Nekolný

3 Naposledy upravil: Lupinek (11.07.2017 20:12:42)

Re: MP - pokuty na Škvárovně

Dobrý večer,

   děkuji za odpověď.

   Pokutu 300,- jsem na místě raději hned zaplatil ( pan četník mne upozornil, že v přestupkovém řízení, které on sám povede, bude cena od 1000,- výše).

   Nejde mi ani tak o ty tři stovky, ale spíše o to, že MP využívá k pokutování paragrafy, které se používají v jiných místech a za jiných situací.  Je pravda, že ve vykazování měšíční činnosti se např. 30 pokut za dnešek hodí.  :-)


   Jak jistě víte, na Škvárovně jsou ulice (kromě Ruské) tak úzké, že se jimi stěží kvůli parkujícím autům projíždí. Někteří obyvatelé proto musí částečně parkovat na chodníku. Avšak nechají chodník průchozí a současně umožní průjezd danou ulicí. Chodníky se od lehkých osobních aut neničí.

   A zákaz parkování v protisměru je v zákoně především pro silnice s rychlejší provozem, aby vozidlo nevyjelo do rychle projíždějícího nebo aby v noci byla vidět zadní odrazová světla. Proto si myslím, že v obytné části s pomalým provozem je aplikování daných paragrafů "trochu mimo".


   Je mi jasné, že město nemůže zajistit rozšíření ulic apod. Možná by stačila tolerance situací, které se nedají zlepšit. A většina lidí ( kromě anonymů ) by žila v pohodě.


  Lupínek

4

Re: MP - pokuty na Škvárovně

Ano, situace s parkováním na Škvárovně je mi známá, proto jsme se včera dohodli na výše zmíněném postupu a řešení přestupků dohodou.

Do konce prázdnin by měl být zpracován návrh nového dopravního režimu v dané lokalitě, který bychom asi v září chtěli s vámi veřejně projednat, patrně opět na místě v parku.

Mimochodem správní řízení o přestupcích v dopravě vedou úředníci města nikoliv strážníci městské policie.

Přeji hezký den

Re: MP - pokuty na Škvárovně

Jakub Nekolný napsal:

Ano, situace s parkováním na Škvárovně je mi známá, proto jsme se včera dohodli na výše zmíněném postupu a řešení přestupků dohodou.

A pro ty, kteří jsou již ve správním řízení ohledně přestupku "parkování proti srsti", je tohle velmi dobrý argument, až se bude správní orgán vypořádávat s materiální stránkou přestupku - tedy s jeho společenskou nebezpečností.

6

Re: MP - pokuty na Škvárovně

Jakub Nekolný napsal:

Ano, situace s parkováním na Škvárovně je mi známá, proto jsme se včera dohodli na výše zmíněném postupu a řešení přestupků dohodou.

Do konce prázdnin by měl být zpracován návrh nového dopravního režimu v dané lokalitě, který bychom asi v září chtěli s vámi veřejně projednat, patrně opět na místě v parku.

Mimochodem správní řízení o přestupcích v dopravě vedou úředníci města nikoliv strážníci městské policie.

Přeji hezký den

Pevně věřím, že tato pozitivní zpráva bude naplněna skutky. Zjednosměrnit (strašné slovo) úzké ulice, a povolit v nich parkování na jedné straně, by neměl být problém. Stejně jako znechutit průjezdy Ruskou několika zpomalovacími pásy. To, že se Škvárovna stává pobočkou P+R parkoviště, je zcela jasné. Nejsem zrovna zastáncem "modrých zón", ale také si nejsem jist, zda mi to vydrží smile. Držím zpracovatelům návrhu palce, ať je jejich řešení smysluplné a komplexní.

Born stupid? Try again!