Téma: Úklid P+R Klučovská a okolí

Dobrý den,

opakovaně jsem zaregistroval pracovníky úklidu na P+R v Klučovské a přilehlém chodníku. Nikdy jsem ale neviděl, že by někdo uklidil protilehlý chodník. Od doby zřízení P+R je zanesený odpadky, které návštěvníci parkoviště odhazují (někdy rovnou z auta, někdy je vítr zanese přes ulici - parkovací lístky, obaly od potravin apod.). Ocenil bych, kdyby při úklidu bylo myšleno i na místní, nikoli jen návštěvy. A také by bylo dobré opravit celý protilehlý chodník. Je rozbitý a v zimě už se na něm nedá přes hrboly hrabat sníh (když už to město nedělá a musíme to dělat sami).

2

Re: Úklid P+R Klučovská a okolí

Františku, protější chodník není mediálně použitelný. Tak proč by se o něj někdo staral? P+R, to je něco, čím se můžeme prsit!

Born stupid? Try again!

3

Re: Úklid P+R Klučovská a okolí

Váš požadavek předávám na Technické služby, které mají údržbu veřejných prostranství na starosti. Díky za upozornění

4

Re: Úklid P+R Klučovská a okolí

Dobrý den, máte pravdu pane Zouhare, parkoviště P+R naši zaměstnanci (VPP) zbavovali plevele v záhonech, které vysázela firma bez použití tkaniny a takto se stávají zaplevelenými. Někteří návštěvníci parkoviště se skutečně neumí chovat a po opuštění parkoviště odhazují lístky pro parkování u vchodu do parkoviště.Upevníme k výjezdu odpadkový koš, aby se řidiči nemuseli unavovat vystupovat z vozidla:) a snad odhodí odpadky do koše. Můžu napsat, že jsem si prošel vámi uvedený chodník a nikde se odpadky neválely.Je fakt, že se i v těchto místech pohybují naši VPP. Vámi uváděný chodník je starý cca 50 let, ale není určitě v nejhorším stavu. Někde se objevuje i plevel, což pokud bude v silách TS, taktéž i jej odplevelíme.(město má cca 80 km chodníků)V příštím týdnu cca ve středu se bude sekat Klučovská ulice (nyní Liblice a Cukrovarská), takže to spojíme s chodníkem. Chodník určitě potřebuje rekonstrukci (letité dlaždice), ale jsem realista.             
V letošním květnu nám moc nepřeje deštivé počasí (naposledy předevčírem,kdy pršelo, kdy se sekat tráva nemůže), ale předpokládám, že do středy bude posekáno.
Ing. Miroslav Kruliš

Re: Úklid P+R Klučovská a okolí

Dobrý den, pane Kruliši,

právě jsem po chodníku prošel a jen na prvních dvaceti metrech byly 3 krabičky od cigaret, zmačkaná PET lahev, 7 parkovacích lístků a nespočet dalších papírků a jiného drobného odpadu (mohu poslat i foto). To za uklizený chodník rozhodně nepovažuji. Možná jsem naivní, ale očekával bych, že když město v ulici postaví parkoviště proti vůli jejích obyvatel, tak jim alespoň dá nějakou protihodnotu a nikoli ještě další zhoršení stavu (jako by nestačilo zvýšení automobilového provozu).
Chápu, že kapacity jsou omezené a nelze uklízet každý den, ale aspoň by bylo vhodné při úklidu jedné strany ulice uklidit i druhou. Již dříve jsem zaregistroval pracovníky TS, kteří uklidili chodník u parkoviště a druhou stranu nechali být (vrátili se teprve po mé telefonické urgenci zodpovědnému pracovníkovi TS).
Co se rekonstrukce chodníku týče, tak chápu, že není prioritou, ale alespoň odplevelení bych uvítal. Snažíme se jej odstraňovat vlastními silami, ale ne vždy se stihne všechno a trsy rostlin pak v zimě brání odhrabávání sněhu (nemluvě o nerovném povrchu - na to se hrablo prakticky nedá použít a je nutné zametat sníh koštětem).

6

Re: Úklid P+R Klučovská a okolí

Dobrý den, jak jsem Vám již psal, na místě v Klučovské jsme včera instalovali odpadkový koš přímo k závoře při výjezdu z parkoviště a také jsme se byli podívat na stav dlaždicového chodníku na proti parkovišti Klučovská P+R. Do středy bude posekaný trávník i v této ulici, naši pracovníci provedou odplevelení chodníku. A můžu říct, že není vůbec v tak špatném stavu, jak popisujete.Někteří obyvatelé v Českém Brodě se o chodník před nemovitostí starají sami, také u vás se to děje a zejména u první nemovitosti od zadního parku Škvárovna. Je to naprosto normální. Pokud budete chtít, můžeme se na místě sejít. Znovu opakuji Český Brod má 80km chodníku a 40km komunikací, což není možné zvládnout tak, aby nikde nebyl na chodníku plevel. Co se týká zvýšeného provozu ve vaší ulici, to je určitě pravda, ale v dnešní době provozu na komunikacích s tím nic nenaděláme.Chodník se dle mých informací v dohledné době určitě rekonstruovat nebude.

Re: Úklid P+R Klučovská a okolí

Dobrý den,

děkuji za odplevelení chodníku a posekání trávy. Chodník je nyní celkem čistý, snad to tak vydrží delší dobu. Každopádně bych se přimlouval, aby při úklidu P+R a přilehlého chodníku se zároveň vždy uklidil i chodník protilehlý.

František Zouhar