11

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Vážený pane Mr....., opravdu jste mě pobavil poukázáním na anonymitu.Nicméně vám odpovím.Na působení v jakékoliv komisi nemusí mít každý občan buď čas, nebo věk, nebo mohou být i jiné důvody.Město je teď holé a bude jistě velmi dlouho trvat, než se nějaké zeleně dočkáme.Vy tomu říkáte že prokouklo, mně to spíš připadá smutné.O práci městské policie debatovat raději nebudeme, bylo by to na dlouho.Ale klidně si můžeme popovídat někde u kávy, jestli chcete vystoupit z anonymity :-).

12

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Vazena Fiaro, ja nepoukazoval na anonymitu zde na diskuznim foru... ale dost mne pobavilo to, ze se bojite verejne vystoupit protoze se bojite postihu smile to si opravdu myslite, ze v takove dobe zijeme? Chapu argument, ze nemate cas atd, ale perzekuce?

Ja mam anonymni prezdivku, protoze jsem se zde registroval pred X lety a proste jsem pouzil prezdivku co jsem pouzival i jinde... a vetsinou si sem jdu jen precist nazory ostatnich a pokud mne neco trapi tak se to snazim resit nekde kde to ma smysl a ne na foru si porad na neco stezovat a pak se divit, ze se nic nedeje..

13

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

MrNobodzzz, takže vaše anonymita je jiná než moje?Já používám svou přezdívku už také hodně let......No a dovolila jsem si na diskuzním fóru diskutovat.To vadí?

14

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Máte recht voba, já bych bez nicku taky nevystrčil ani čunich. Takhle anonymně se cejtim ukrutně statečnej.

15

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Fiara napsal:

MrNobodzzz, takže vaše anonymita je jiná než moje?Já používám svou přezdívku už také hodně let......No a dovolila jsem si na diskuzním fóru diskutovat.To vadí?


ale mne nejde o anonymitu zde na foru, s tou jste zacala Vy smile mne spis zarazi to ze se Vam neco nelibi, ale nepujdete to zmenit protoze se bojite perzekuci ze strany mesta... tak radsi budete tady diskutovat a vse napadat anonymne... kdyz se Vam neco nelibi a chcete to zmenit tak se pod to podepiste nebo to bbezte resit osobne... prece jen pusobi nejaky prispevek nebo navrh na zmenu lepe kdyz je pod ni podepsana konkretni pani XY nez nejaky nick...

16

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Vladimír Jakub Mrvík napsal:

Koncepci obnovy zeleně na náměstí navrhl zkušený zahradní architekt mj. na základě normativů pro městské památkové zóny, doporučovaných Výzkumným ústavem Sylva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v Praze-Průhonicích a jakýkoliv zásah, včetně výsadby, musel projít schvalovacím řízením na Nár. památkovém ústavu. Čili jedná se o věc z hlav nejpovolanějších. Dále je projednaly a opakovaně radě města doporučily všechny příslušné poradní komise z řad občanů našeho města.

Ahoj Vláďo, jen se chci zeptat, dát pryč břízy kolem kostela (u bankomatu Monety) doporučil také pan architekt? Nebo byly ve špatném stavu?

17 Naposledy upravil: Vladimír Jakub Mrvík (22.05.2017 14:57:29)

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Ahoj Vláďo, jen se chci zeptat, dát pryč břízy kolem kostela (u bankomatu Monety) doporučil také pan architekt? Nebo byly ve špatném stavu?

Oboje - podle dendrologického posudku byly 3 břízy (hlavně u bankomatu Monety) v havarijním stavu k okamžitému odstranění, spodní dvě měly životnost v řádu roků. Jejich náhradu navrhoval i arch. Koubek.

18

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Vladimír Jakub Mrvík napsal:

Vážená paní Fiaro, kdo chce psa být, hůl si vždycky najde. Koncepci obnovy zeleně na náměstí navrhl zkušený zahradní architekt mj. na základě normativů pro městské památkové zóny, doporučovaných Výzkumným ústavem Sylva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v Praze-Průhonicích a jakýkoliv zásah, včetně výsadby, musel projít schvalovacím řízením na Nár. památkovém ústavu. Čili jedná se o věc z hlav nejpovolanějších. Dále je projednaly a opakovaně radě města doporučily všechny příslušné poradní komise z řad občanů našeho města. Pravidelně kolem některých Vámi zmiňovaných thují procházím a některé vybrané sloužily jako druhé veřejné záchodky, a podle počtu čerstvých papírových kapesníčků opravdu hojně. Rád bych ovšem položil na oplátku otázku Vám - pokud myslíte své názory opravdu vážně, proč na fóru města vystupujete jako anonym, nikoliv pod svým jménem?


No všechny komise, odborníci a hlavy pomazané se vyjádřili, papírů sepsáno, jen těch lidí co tam bydlí se zase nikdo neptal... sad

http://denikreferendum.cz/clanek/25269- … mesto-raci

19

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Vladimír Jakub Mrvík napsal:

Oboje - podle dendrologického posudku byly 3 břízy (hlavně u bankomatu Monety) v havarijním stavu k okamžitému odstranění, spodní dvě měly životnost v řádu roků. Jejich náhradu navrhoval i arch. Koubek.

Díky za info, za takové situace se zřejmě nic jiného dělat nedalo. Jen mě jako člena místního mykologického klubu trošku mrzí, že nebyly břízy jakožto mykorrhizní stromy nahrazeny podobně disponovanými dřevinami (byť jsem tedy pod nimi vídal růst jen „prašivky“). Snad se výběr jejich nástupců nestane mustrem třeba pro případná budoucí kácení v parcích (např. borovice na Škvárovně). Samozřejmě lze namítnout, že na houby se jezdí do lesa, ale na druhou stranu zde rostou druhy, s kterými se člověk v lese (a ani obecně) moc nepotká, a při vědomí toho, že existují obce či města, kde si naopak takové lokality chrání, by to mohl být námět k přemýšlení...

20

Re: „Odzelenění“ náměstí Arnošta z Pardubic

Náhodou pane Fokte, na Škvárovně je zeleně dost. Protože už ani trávu nikdo neseká. A džungle roste. Tak neplačte. Houby nebudou, ale bude travní bludiště. Ještěže nám tu nedali vtipné pneumatiky 600 let.

Born stupid? Try again!