1 Naposledy upravil: Cartago (21.08.2017 14:01:34)

Téma: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

V posledních měsících narůstá průjezd těžký kamionů i s přívěsy v ulici Zborovská a také Klučovská . Po zavedení dálničních poplatků dochází k nadměrné dopravě v hlavně v ulici Zborovská , kde při přejíždění kanálových poklopů a z druhé strany nerovné vozovky ,dochází k ranám , které převyšují úroveň 95 dB !  Mám na to měřidlo . V tomto místě se nedá normálně bydlet . Od 6 hodin ráno zhruba do 19 tady projíždí za obrovského kraválu množství kamionů přes 20 tun i s přívěsy , které vytváří rány jako od kanonu . To způsobuje poškozování zdraví zde bydlících obyvatel a současně dochází vibracemi k narušování staveb podle silnice . Žádám zastupitele o neprodlené řešení tohoto problému ,omezit na minimum projíždění kamionů ,které mají jezdit po dálnicích a ne po silnici 2 třídy .
Hlavně v první fázi je nutné dopravním značením snížit rychlost projížděných kamionů na 30 km , a kontrolovat dodržování úsekovým měřením .Tím se omezí alespoň ty rány , které způsobují zemětřesení.  Dunění je cítit i v bytě .Nebo je také dobré se podívat , jak to řeší zastupitelé v Újezdě nad Lesy . Neustálým rozkopáváním silnice se jim podařilo úplně zakázat průjezd nákladních vozidel a mají klid . Ovšem současně to je na úkor Českého Brodu .
Rozhodně je nutné něco podniknout , je to hrozné .
Takže moje otázka zní : Co provedete pro zlepšení popsaného stavu  a hlavně kdy to bude ?
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
Nyní po 1 roce ,kdy se v 10 měsíci 2016 tkz.podařilo zajistit omezení dopravy nad 12 tun je situace zcela stejná . Ulicí Zborovskou a Klučovskou projíždí velké množství kamionů evidentně nad 12 tun ( Dotazem řidičů kamionů v Česku i na Slovensku jsem zjistil následující : Prázdný kamion váží 14 i více tun , plný 35 -50 tun , cisterna prázdná 16 tun plná až 50 tun , nákladní automobil s říčním pískem když má přívěs ,tak až 80 tun.

V současné době zde projíždí stovky takových vozidel oběma směry , policii jsem tu neviděl celý rok . Mají snad nákladní automobily převážející labský písek nějakou výjimku ? A neobstojí Vaše vysvětlení, že do tranzitu patří obce Poříčany , Klučov , a Kounice , osobně jsem sledoval cestu těchto vozidel , které vozí těžký labský písek daleko přes Český Brod , ostatně i kamiony které jedou ze skladů v labské rovině ráno ,odjíždějí přes Český Brod ,dále Přistoupim a dále na Kostelec a Kolín ,ale také vesnicemi na D1 , odpoledne se zase vrací . Navíc se pohybují rychlostí nad 70Km/hod .

A já se ptám , jak dlouho ještě budou nákladní automobily ničit můj dům , jak dlouho
ještě budeme dýchat velkou koncentraci rakovinotvorných emisí a jak dlouho ještě 
musím používat na své zahradě ochranná sluchátka proti nadměrnému hluku .

S celou situací zde jsem seznámil paní hejtmanku Jirmanovou ,ta přislíbila zlepšení ve zpřísnění policejních kontrol , dále jsem s touto věcí seznámil i ing .Vacka který má na starosti řízení dopravy ve středočeském kraji  a tím i  dopravu na silnici II třídy, což jak se ukázalo je i ulice Zborovská a Klučovská .Od ing. Vacka jsem odpověď nezískal ,přestože jako státní orgán má povinnost odpověď poskytnout  Jen pro upřesnění ,na Slovensku obdrží řidič kamionu při vjetí na silnici s omezením na 12 tun  pokutu 27000 Kč . To už by se nelíbilo českým dopravcům , kteří evidentně řidiče na silnice II třídy s omezením na 12 tun posílají .
Opravdovou kuriozitou jsou ovšem kamiony , které jedou po Klučovské , a odbočují na Zborovskou na Kounice , a tak objíždějí zpoplatněný úsek dálnice D11 .Mám je vyfotografované . A při fotografování všech těchto kamionů řidiči hrozí pěstí, zkrátka se jim to nelíbí .Ještě bych rád uvedl ,že na silnici Zborovská před Karmou se začíná vytvářet vlna , a při přejedu kamionů to dává pěkné rány .
Je to tady opravdový Kocourkov. Je nejvyšší čas ,aby se touto situací zabýval starosta pan Nekolný , dále potom pan Pohůnek ,který má na starosti řízení dopravy v Českém Brodě,  i místní policie a začali konečně vybírat pokuty .

Prosím o vyjádření pana starosty


Jiří Pospíšil

2

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Čekáme již na rozhodnutí ministerstva dopravy, které snad v dohledné době obdržíme a tranzitní dopravu v Českém Brodě omezíme. Více na: http://www.cesbrod.cz/item/v-ceskem-bro … ve-dopravy

3

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to s tranzitní dopravou? Sice kolem ČB jsou značky zakazující vjezd tranzitu, ale řekl bych, že jsou k ničemu. Poslední dobou vídám dost kamionů, které jen projíždějí.

4

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Dobrý den.
Připojuji se k charliemu 81 a stejně jako množství obyvatel se ptám: Jak je možné, že stále nejsou dopravní značky respektovány a těžká doprava naším městem stále projíždí? Kdy konečně bude sjednána náprava? Je mi jasné, že řešením by byl ten východní obchvat, ale mám obavy, že toho se zřejmě mnozí nedožijeme. Tak aspoň zabraňte tranzitu naším městem.

5

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Vyjádření městské policie:
Dobrý den, zákaz vjezdu „tranzit 12 t“ neznamená, že nám tady nebude jezdit těžká doprava. Všichni co zde mají firmu nebo parkují v objektech určených pro tato vozidla, zásobují, jedou na servis atd. vjet do této zóny můžou. Uvědomte si, že zóna tranzit není jenom pro Český Brod, ale i pro Poříčany, Kounice a jestliže do této zóny někdo jede, musí z ní i vyjet. Včera hlídka kontrolovala kamionovou dopravu a to od 13:15 hod. do 15:15 hod. zastavila dvanáct vozidel, která měla přes 12t a všechna tato vozidla patřila do této zóny, takže nikdo neporušil žádný zákaz. Všech těžkých vozidel se nejde zbavit. Jediná možnost je obchvat.

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Dobrý den,
jak často policie kontroluje kamiony? Z vyjádření na více místech jsem zaznamenal, že už údajně tranzit prakticky vymizel. Kontroluje ale někdo průjezd kamionů např. v noci nebo ráno? Kamiony s polskou SPZ celkem určitě dopravní obsluhou nejsou a především v noci a ráno jich jezdí docela hodně.

7

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Městská policie hlídá hlavně parkování v placených zónách. Aby si někdo uvědomil, že je zde zákaz průjezdu kamionů, dodržování rychlosti nejen v Klučovské, ale také v Ruské, která slouží jako nábližka, a každý tu na rychlost a přednost zprava kašle, tak to by se musela hýbat nejen MP, ale i PČR. Jenže prd. Testování motorek je na denním pořádku. Zpomalovací hrby nikdo neschválí. Takže trpte a poslouchejte "fundované argumenty" MP a dalších machrů.

Born stupid? Try again!

8

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Městská policie kontroluje průjezd kamiónů každý den. Ale z deseti zastavených aut jen cca dvě nemají oprávnění na vjezd do města. Přesto na uložených pokutách město vybralo docela velké peníze. Ale strážníci městské policie nemohou 24 hodin jenom kontrolovat průjezd nákladních vozidel, opravdu mají i jiné povinnosti.

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Dvě z deseti, to je 20 %. To je myslím značná část. A jak už jsem psal, v nočních hodinách to nejspíš bude výrazně více. Kontroluje průjezd kamionů i PČR? Mohlo by město PČR o tyto kontroly požádat (zároveň s měřením rychlosti, která trvale není dodržovaná)?

10

Re: Tranzitní doprava v ulici Zborovská a Klučovská

Pivas napsal:

Městská policie hlídá hlavně parkování v placených zónách. Aby si někdo uvědomil, že je zde zákaz průjezdu kamionů, dodržování rychlosti nejen v Klučovské, ale také v Ruské, která slouží jako nábližka, a každý tu na rychlost a přednost zprava kašle, tak to by se musela hýbat nejen MP, ale i PČR. Jenže prd. Testování motorek je na denním pořádku. Zpomalovací hrby nikdo neschválí. Takže trpte a poslouchejte "fundované argumenty" MP a dalších machrů.

Výskyt motorek, zejména v teplejším období roku, potvrzuji i v Jugoslávské a Za Svitavkou. Nedávno se tu navečer objevila dokonce i čtyřkolka, jejíž mladý pilot vesele cirkuloval po ulici i parku, zanechávaje v trávě náležité koleje. Dlužno říci, že za spokojeného dohledu rodičů, kteří před několika lety (jako jediní) tolik protestovali proti renovaci hřiště v parku, odvolávaje se na obavy, že v dané lokalitě vzroste večer hlučnost...