1

Téma: Dotaz na Technické služby- lampa

Dobrý den,

v naší ulici Na Parcelách v Liblicích, byla v rámci celkové rekonstrukce domu č.p. 186 vyměněna lampa, za novou. Nevím, zda tak bylo uskutečněno na náklady majitele domu. Světlo lampy je jako jediné v ulici bílé a v noci tudíž velmi rušivé. Nebyla by možná výměna světla zpět na nerušivou oranžovou? Děkuji NP

2

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

bublais napsal:

Dobrý den,

v naší ulici Na Parcelách v Liblicích, byla v rámci celkové rekonstrukce domu č.p. 186 vyměněna lampa, za novou. Nevím, zda tak bylo uskutečněno na náklady majitele domu. Světlo lampy je jako jediné v ulici bílé a v noci tudíž velmi rušivé. Nebyla by možná výměna světla zpět na nerušivou oranžovou? Děkuji NP

Dobrý den, v rámci rekonstrukce domu a hlavně vjezdu do nemovitosti proběhla výměna zmíněné lampy. Majitel si práce prováděl sám na své náklady, jelikož musel lampu z části posunout kvůli vjezdu. . V současné době se v Českém Brodě při rekonstrukci veřejného osvětlení používají nové lampy a to sodíkový typ nebo LED lampy. Ty mají vyšší svítivost o které píšete. Musí splňovat nové normy osvětlení ulice v rámci bezpečnosti.  Rekonstrukce VO v ulici Na Parcelách se bude provádět dle mých informací příští rok, staré kloboukové lampy nesplňují již normy a jsou v havarijním stavu. Doporučuji instalovat do oken žaluzie, jelikož nové osvětlení bude mít vyšší svítivost dle norem.
Ing. Miroslav Kruliš

3

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

Děkuji za informaci.. To se máme na co těšit. Žaluzie máme všichni kolem této lampy samozřejmě stažené. Jen by si člověk občas rád otevřel okno. Děkuji za odpověď.

4

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

Dobrý den,

nedá mi to, byť se mě to prozatím netýká, ale musím reagovat na "radu nad zlato" Ing. Kruliše.

A co nějaké normy? Není přeci možné aby měli občané doma v noci světlo jako ve dne. Vím že podobný problém měli například v Čelákovicích, kde nainstalovali "stínítka", tzn. lampa nesvítí do oken, ale na ulici, což je její hlavní účel (laicky řečeno zamezili svítivost do všech stran = upravili směr světla).

5

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

LÍDA napsal:

Dobrý den,

nedá mi to, byť se mě to prozatím netýká, ale musím reagovat na "radu nad zlato" Ing. Kruliše.

A co nějaké normy? Není přeci možné aby měli občané doma v noci světlo jako ve dne. Vím že podobný problém měli například v Čelákovicích, kde nainstalovali "stínítka", tzn. lampa nesvítí do oken, ale na ulici, což je její hlavní účel (laicky řečeno zamezili svítivost do všech stran = upravili směr světla).

Dobrý den, normy svícení (osvětlení vozovky, ulice, chodníků) neurčují TS Český Brod, ale jedná se o projektovou dokumentaci, kterou zpracovává projektant,Projektant dle norem navrhne rozmístění lamp, výšku a použití svítidel. Ty pak instalují technické služby nebo jiná firma. Lampy, které zde byly uvedeny (Liblice Na Parcelách) patří již do muzea a tyto normy nesplňují. Krásný příklad můžeme vidět na Škvárovně, kde byly v minulosti tzv. bludičky, nyní je ulice řádně norem osvětlena a splňuje nejen tyto normy, ale hlavně bezpečnost.
Přeji krásný den
Miroslav Kruliš

6

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

Miroslav napsal:
LÍDA napsal:

Dobrý den,

nedá mi to, byť se mě to prozatím netýká, ale musím reagovat na "radu nad zlato" Ing. Kruliše.

A co nějaké normy? Není přeci možné aby měli občané doma v noci světlo jako ve dne. Vím že podobný problém měli například v Čelákovicích, kde nainstalovali "stínítka", tzn. lampa nesvítí do oken, ale na ulici, což je její hlavní účel (laicky řečeno zamezili svítivost do všech stran = upravili směr světla).

Dobrý den, normy svícení (osvětlení vozovky, ulice, chodníků) neurčují TS Český Brod, ale jedná se o projektovou dokumentaci, kterou zpracovává projektant,Projektant dle norem navrhne rozmístění lamp, výšku a použití svítidel. Ty pak instalují technické služby nebo jiná firma. Lampy, které zde byly uvedeny (Liblice Na Parcelách) patří již do muzea a tyto normy nesplňují. Krásný příklad můžeme vidět na Škvárovně, kde byly v minulosti tzv. bludičky, nyní je ulice řádně norem osvětlena a splňuje nejen tyto normy, ale hlavně bezpečnost.
Přeji krásný den
Miroslav Kruliš

Lído, tak jsem tu Vaši zkušennost konzultoval se zástupcem ředitele TS Čelákovice p. Lerchem, rozhodně v Čelákovicích stínítka město ani TS Čelákovice neinstalují. smile Asi si z Vás někdo vystřelil. Pokud nějaký občan lampu začerňoval nebo si ji před domem jinak upravoval jedná se o poškozování cizí věci.

7

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

Add první odpověď - souhlasím že by mělo být vše tak jak má být. Ale nemělo by to zasahovat či zásadně omezovat život obyvatel.

Add druhá odpověď - nevystřelil. Četla jsem ráno příspěvek kolegovi, on říkal že taky řešili, změna barvy světla či výše lampy nebyla možná, ale právě že jim vyšli vstříc tak, že vyměnili za jiný typ, který právě omezuje svítivost v určitém směru. Osvětlení jim také dělali v ulici nové, je to nějaká nová zástavba a byla ze strany obyvatel k tomu stížnost.

8

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

LÍDA napsal:

Add první odpověď - souhlasím že by mělo být vše tak jak má být. Ale nemělo by to zasahovat či zásadně omezovat život obyvatel.

Add druhá odpověď - nevystřelil. Četla jsem ráno příspěvek kolegovi, on říkal že taky řešili, změna barvy světla či výše lampy nebyla možná, ale právě že jim vyšli vstříc tak, že vyměnili za jiný typ, který právě omezuje svítivost v určitém směru. Osvětlení jim také dělali v ulici nové, je to nějaká nová zástavba a byla ze strany obyvatel k tomu stížnost.

Dobrý den, záleží o jakém druhu kolega mluvil. Každopádně se v Liblicích Na Parcelách počítá s typem LED , které můžete v Liblicích vidět například u fotovoltaické elektrárny (můžou mít jiný tvar),ty v Čelákovicích nemají nebo v Českém Brodě v části Za Nemocnicí. Na Škvárovně jsou pro změnu nové sodíkové lampy. Psala jste o stínítkách, ty                     v Čelákovicích nemontují. Maximálně, že si někdo barvou začerní světlo, ale tím znehodnocuje svícení podle norem a poškozuje lampu. Výše lampy a vzdálenost mezi nimi je daná výpočtem projektanta, částečně se oproti projektu může minimálně lampa posunout cca 1-2 m třeba kvůli vjezdu Jestli Vám kolega řekne název ulice, kde se nová výstavba a VO zhotovovalo, dejte mi vědět. Prověřím to.
Ing. Miroslav Kruliš .

9

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

Dobrý den.Mám jen malý dotaz....budou se nějak udržovat silnice ve městě?Přišla zima a sníh a sůl zjevně nezabírá.Všude je rozježděná břečka a pod ní námrazy ledu.A zima ještě potrvá, takže spoléhat na to, že to odtaje, asi nemá smysl.

10

Re: Dotaz na Technické služby- lampa

Dobrý den,
ošetřování komunikací a chodníků probíhá průběžně dle počasí a povětrnostních podmínek. Například  dnes od 04.50 do 11.00 hodin, kdy připadlo cca 7 cm sněhu v Českém Brodě. Posypová sůl reaguje do minus 7 st. po nulou, takže i v příštím týdnu s tímto nebude problém.
Ing. Miroslav Kruliš