1

Téma: Opět ti pejsi

Dovolím si ještě se na něco upozornit a zeptat, co mě tedy v městě velmi a doslova trápí. Je určitě důležité řešit psy z hlediska jejich vyprazdňování, i to bych viděl nebezpečným a často nevhodným a obtěžujícím, ale ne tolik jako venčení i neskutečně obřích a bojových "mazlíčků" bez košíků a vodítka (ačkoli to obří může být relativní pojem, protože i malý pes může nadělat v momentě nevratnou neplechu na zdraví člověka). Co mají obě témata společného jsou jejich majitelé... bohužel je to jako se vším, tak někteří jsou odpovědní a uvědomělí a pak jsou ti ostatní. Chtěl bych se zeptat, jak je nyní toto řešené, nejspíš na to bude nějaká vyhláška pamatovat? A pak bych se chtěl hlavně zeptat, pokud je řešené a je řešené dostatečně, jak je to kontrolované, postihované a zda si myslíte, že je to opravdu dostatečné? Existuje nějaká statistika takových přestupků, hlavně postihů? Poradíte rodinám s dětmi, resp. třeba jen maminkám s dětmi, jak se mají takovým páníčkům/jejich "drobečkům" bránit, než se skutečně něco stane a bude to nevratné? Sám určitě víte, jak je obtížné uhlídat děti samotné a natož je ubránit nějakému takovému útoku, kterých už bylo jen ve zpravodajství spousty a určitě ne ještě všechny... přesto se nadále riskuje zdraví těch nejbezbrannějších a nejmenších. Budeme na to všichni skutečně čekat, než se něco stane, nebo se s tím bude opravdu něco dělat a bude mít třeba naše posílená městská policie odvahu nevybírat jen pokuty za parkování, ale i za toto a to transparentně, aby bylo jasné, že se lidi opravdu chrání a že, co se nemá dělat, se opravdu trestá? Určitě bych rád připustil, že vám křivdím, ale na to vidím takových volně pobíhajících psů příliš mnoho a nemyslím si, že je to zrovna moje práce a odpovědnost, abych řešil... nehledě na to, že bych opravdu nerad čelil nejen některému ze zmíněných psů ale i jejich obdobným/obdobně agresivním majitelům, když už si člověk dodá odvahy a ozve se. Děkuji.

2

Re: Opět ti pejsi

Dobrý den,
Pravidla pro volný pohyb psů v Českém Brodě stanovuje vyhláška č.2/2012. Článek 2 odst. 1 písm. a stanovuje, že na veřejném prostranství obce je možný pohyb psů pouze na vodítku. Městská policie při kontrolní činnosti (pochůzková, autohlídka, kamerový dohled) řeší přestupky ohledně volného pohybu psů. U psích exkrementů je to hlavně domluvou majitelům psa (výchovou majitelů.) Jenom pro zajímavost z mé vlastní zkušenosti ze služby. Majitelka psa před hlídkou sebrala exkrement od svého psa do ruky a dala si ho do kapsy od bundy a to jenom proto, že viděla hlídku MP. Řešení je jednoduché. Při jakémkoliv přestupkovém jednání volejte hlídku městské policie 736 67 57 56.

3

Re: Opět ti pejsi

Ovšem budou mne mít lidi za bonzáka.Dost na tom,že jsem upozornila jednu paní,která svého labradora venčí zásadně navolno.A když dělá pejsek svou potřebu,panička dělala,že to nevidí.Tak jsem ji taktně upozornila.A od té doby,když mne vidí,vysvětluje svému dítěti pěkně nahlas,že "to je ta paní,kvůli které nemůže náš pes volně běhat po ulici a tak se nemůže proběhnout.Té paní se to nelíbí,tak náš pes nesmí mít pohyb,jak by potřeboval".Hezké,že ?A jsem za blbce.

4

Re: Opět ti pejsi

Dobrý den. Je to necelý měsíc, co jsem výše uvedené napsal a naivně doufal, že to bude lidi a naše odpovědné zástupce zajímat a budou to chtít řešit a něco se změní a SVĚTE DIV SE, TO JSEM SE ALE ZASE MÝLIL :-( Lysolce asi opravdu o město a zdraví jejich občanů jde, tak té děkuji za účast a musím s ní bohužel souhlasit, což doplním o poslední zkušenost z minulého týdne... Před tím si ale ještě neodpustím pár komentářů: 1) čte to tady vůbec někdo, když jen mých zobrazení této "diskuze" může být minimálně 50? Pane starosto jde Vám o to, aby to byla vůbec diskuze, takhle podle mě nevypadá s městem nad 7 tis. obyvatel a tak velkou spádovou oblastí... asi to nebude valně nastaveno a komunikováno; 2) Milý pane Svobodo, myslíte si, že když jsem já neznal vyhlášku a to mě to opravdu zajímá, že ji znají ostatní? Nezasloužilo by si to nějakou publicitu? Tedy pokud se omezím na ty PSY, nevidím nic, co by kohokoli na cokoli upozorňovalo, co by někoho varovalo a jiného chránilo!!! Proč jste neuvedl konkrétní statistiky, o které jsem Vás žádal, čísla zjištění porušení, počty pokut, vybraných peněz? Jak děláte svou práci? Necháváte to vždy na občanech, mají Vám volat třeba ve chvíli, kdy kolem nich jako kolem mě se dvěma malýma dětmi proletěli 2 bojoví psi jako střely a za nimi nějaký náctiletý kluk na kole (nestačil jsem se skrýt ani za branku u tenisu), ano běželi kolem dětské školky nejspíš do parku nebo k fotbalovému hřišti... už vidím, jak vše pouštíte z rukou a startujete svá auta, abyste obklíčili park... do té doby už by byli všichni dávno někde jinde.   No a nyní 3) Vrcholem je, že uvádíte jako jedním ze zdrojů kontrolní činnosti kamery a kamerový dohled... pokud byste sledovali kamery třeba na sídlišti Na Cihelně, tak byste už dávno zajistili, aby se tu několikrát denně nevenčil NEJEN rotvajler bez košíku i vodítka... zmiňuji právě toho, protože jsem už také za bonzáka a blbce, obdobně jak píše lysolka, protože jsem to už nevydržel a jen jsem pánovi řekl, zda by neměl být tak velký pes na vodítku, že je až směšné, jak naopak jiní psi proti němu jsou na vodítku (no dozvěděl jsem se jen, že se "pos... a nebo rozbečím" - jo, asi ano, tak to byl pro mě velký stres a přesto jsem to řešil...), protože si myslím, že tohle se prostě řešit musí a není mi lhostejné zdraví nikoho a nechce se mi čekat, až se opravdu něco a to zbytečně stane. Ani bych to sem nepsal, kdybych nedoufal, že když to pánovi připomenu, že se v něm snad něco hne a dá ho na vodítko... nedal, v sobotu a to už ne večer, ale kolem poledne (to bývá venku už i víc dětí) opět bez vodítka, bez košíku, jako by nic. Sorry, ale to nejde. Tady mu dávám další možnost, aby si to přečetl a šel do sebe, než bude pozdě... protože to jeho, ať něco říkám, až mě ohrozí, to už bude opravdu pozdě, až někoho ohrozí... pak by byl on ten, kdo by se nejvíc divil, nemyslíte? Můžete mi tu prosím někdo aspoň reagovat, jestli mám pravdu a mluvím za většinu nebo jsem jen já ten paranoidní a obávám se něčeho, co není?

5

Re: Opět ti pejsi

Ano, příspěvky čteme a snažíme se na ně reagovat. O diskuzi představitelům města samozřejmě jde, proto i toto fórum stále zůstává funkční. I když se už našlo nemálo návrhů na jeho zrušení. Pořád jsem přesvědčen, že pozitiva podobného nástroje převažují nad jeho zápory.

Příkladem může být i Vaše upozornění na svérázné venčení bojových plemen psů. Na prostranství kolem školky a v parku se MP zaměřuje a dotyčné majitele psů bude na podobné chování upozorňovat, případně jim bude uložena bloková pokuta.

6

Re: Opět ti pejsi

Zdravím, i když s menším zpožděním, tak ale přece bych rád ocenil snahu a poděkoval za článek v minulém čísle Českobrodského zpravodaje, který se této i této problematiky dotýkal. Dokonce jsem se dočkal i některých požadovaných statistik, čísel... :-) Těší mě, že to snad nezapadlo a nezapadne, že to tedy snad není všem lidem lhostejné. Asi jediné, co bych k tomu dodal je, že NEJEN majitel svého psa je za něho zodpovědný, ale i další úřední a jiné osoby, co to mají nějakým způsobem v popisu práce a také my všichni, kteří to můžeme jakkoli ovlivnit... jako třeba jen osvětou, prevencí, upozorněním na něco nebo opatrností. Ještě jednou díky moc všem zainteresovaným.