11

Re: Herní automaty

Jakub Nekolný napsal:

Radnice zpracovala návrh vyhlášky o regulaci výherních hracích přístrojů, kterou však v minulém volebním období zastupitelstvo neschválilo. Nyní jsme žádný návrh pro jednání zastupitelstva zatím nepředložili, neboť stát prostřednictvím ministerstva financí veřejně avizoval výrazné omezení hazardu. Tedy čekáme na kroky státu, abychom nezaváděli něco, co bude platné jen pár měsíců.

A proč neschválilo? Je snad některý ze zastupitelů ve střetu zájmů?

12

Re: Herní automaty

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Dobrý den. Návrh na vydání vyhlášky omezující výherní automaty ve městě jsem podával ještě v minulém volebním období, neúspěšně (diskusi o tom naleznete zde http://www.cesbrod.cz/forum/viewtopic.p … 14&p=1 ). Osobně se nedomnívám, že by se nalezla většina v zastupitelstvu, která by omezení podpořila - z výnosu z automatů jsou financovány dotační programy města pro neziskové organizace a kdokoliv se výherní automaty pokusí omezit, bude mu omláceno o hlavu, že zkracuje neziskovky o peníze. Ale sám jsem pro, nicméně vyjádřit se musí nejsilnější volební subjekty v zastupitelstvu.

Ty neziskovky jsou silným argumentem, nicméně nejedná se tak trochu o vytloukání klínu klínem?
Dobře, na jedné straně budeme mít nějaké peníze pro neziskovky, na straně druhé si "pěstujeme" ve městě podniky přispívající k nárůstu kriminality a sociálně patologických jevů vůbec ...

Re: Herní automaty

Jannet já s vámi souhlasím. Zatímco z příspěvků neziskovkám má prospěch omezený počet obyvatel, absence jakékoliv regulace výherních automatů má dopad na všechny obyvatele Brodu. Nicméně v tomto případě musí iniciativa přijít od těch subjektů, které mají v zastupitelstvu více, jak jeden hlas.

14

Re: Herní automaty

Bylo by hezké, kdyby zastupitelé veřejně a každý za sebe jasně řekli voličům, zdali jejich hlas bude hernám ANO nebo NE.

15

Re: Herní automaty

Kriminalita bohužel škodí a znepříjeňuje život všem obyvatelům Českého Brodu a neziskovky uspokojuje rozhodně méně lidí, proto by se se zákazem herních automatů mělo něco dělat ale příjde mi že v zastupitelstvu není chuť proti tomu něco dělat.Jinak by pan starosta nečekal až s tím něco udělá stát. Prostě se mu nechce s tím něco dělat. Proč v jiných městech to jde i bez čekání? Jestli pomůže petice, aby v zastupitelstvu začali konečně pracovat, tak jdu do toho!! ZÁKAZ VŠECH HERNÍCH AUTOMATU V ČESKÉM BRODĚ!!!!

16

Re: Herní automaty

Aby začali konečně pracovat? Jasně, nekecáme a makáme! Vy mě fakt bavíte. :-)

Ale teď vážně. Již v minulém volebním období jsem i proti vůli některých koaličních zastupitelů předložil návrh vyhlášky omezující výherní hrací přístroje v našem městě. Návrh nebyl těsně, ale přesto přijat. To jsme měli v zastupitelstvu pohodlnou většinu. Situace se změnila a jak jistě víte, nyní má koalice většinu jednoho hlasu. Vážně nepůjdu proti svým kolegům zvlášť za situace, kdy zástupci vlády veřejně prohlašují, jak připravují výraznou regulaci této problematiky.

Myslete si o mně, co chcete, třeba že jsem alibista. Ale já vám jen popisuji situaci takovou, jaká je. A jestli chcete znát můj názor, pak jsem pro úplný zákaz hracích přístrojů v restauracích a barech a jejich vymístění do specializovaných heren, které by měly být pod dozorem a podléhat povolení. V tomto názoru se liším od mnoha jiných pravicově smýšlejících lidí v zastupitelstvu i mimo něj. 

Přeji příjemný večer

P.S. Vliv výherních hracích přístrojů na kriminalitu v našem městě bych nepřeceňoval.

Re: Herní automaty

Mě by moc zajímalo, kolikrát byla klaraos a další kritici třeba na jednání zastupitelstva. Já tam občas zajdu a i si pročítám zápisy z jednání rady města a rozhodně nemám pocit, že by se jedni i druzí flákali. Považuju to od klaraos za hloupý výrok člověka, který jen kritizuje, ale přitom nemá povědomí o skutečné práci zastupitelů. To, že je zde milion věcí, které se musí řešit a řeší tito rádobychytří a informovaní nevidí. Oni mají jeden problémek, ze kterého udělají obrproblém a na ten je potřeba ukázat a říct jasně: děláte kulový, jak to, že toto neřešíte, povaleči??!! Než budu v bezpečí anonymity někoho takto kritizovat, bylo by dobré si nejdřív ověřit, zda mám pravdu. Takže pokud se v blízké době chystá vládní úprava tohoto problému, je zcela jasné, že nemá smysl na pár měsíců dělat vyhlášku. Nebo vy byste si doma vymalovala, když byste věděla, že za pár týdnů vám budou sekat elektřinu v celém bytě?? A taky by bylo určitě zajímavé vidět z nějakých policejních svodek a hlášení, jak je velký podíl kriminality ve městě než budu soudit. Zatím jsem neslyšel nikde o tom, že se zde schází galérka, která by tu dělala větší problémy než jsou jinde ve městě, takže mi to připadá, že berete za pravdu to, co jedna paní povídala. Souhlasit se samozřejmě dá s tím, že herny nejsou to pravé ořechové, co by tu mělo a muselo být. Ale udělat z toho hned tohle?? :-)

18

Re: Herní automaty

Pracovní nasazení se našim zastupitelům upřít možná nedá - úhel pohledu. Jedna věc je ale na něčem pracovat a něco jiného je něco udělat. Jestli se nepletu Český Brod je se svým zadlužením tak tak na hraně. Chápu příjmy jsou nízké a provoz města je drahý. Obzvlášť má-li město tolik aktivit - napadá mě asi aquapark český brod, je to zrovna rok kdy pan starosta psal, že ohledně toho pořád jedná (maká) a že má několik řešení. Také mě napadá úspěšná nemocnice, základní školství (jedna jídelna na dvě školy, neskutečné množství budov jedné školy, absence tělocvičny na jedné škole... .) ale to se vlastně jedná o populační explozi, která ale v Českém Brodě trvá už 40 let?
Prostě Český brod je město s velmi kvalitní infrastrukturou za což můžeme poděkovat vedení města.
Proto nechápu, že chcete rušit hazard ve městě. Vždyť jak Brzo si pro tebe přijdu píše, herny nedělají žádné velké problémy.nedělají a klienti se tam navíc procvičí v počtech, což se jim hodí i v praktickém životě.
Nicméně je vedro, takže beru ručník a jdu se vycachtat do Českobrodského aquaparku.

19

Re: Herní automaty

Pane starosto, máte k dispozici čísla, kolik je v Českém Brodě výherních automatů a videoloterijních terminálů a v kolika podnicích? Jsou tyto informace veřejně dostupné? Pokud ano, můžete zde tato čísla uvést?

PS. K legislativě na úrovni vlády - vypadá to ještě na běh na dlouhou trať. To našim zastupitelům vyhovuje, nemýlím se? Viz např. http://moderniobec.cz/poslanci-projedna … ve-prijmy/

Jednoho dne se želvy naučí létat!

20

Re: Herní automaty

Městský úřad jako příslušný správní úřad povolil ke konci června letošního roku 42 výherních hracích přístrojů (VHP).
Ministerstvo financí ke stejnému datu udělilo 55 licencí na provoz videoloterijních terminálů (VLT).
V našem městě je evidováno celkem 8 heren a 2 restaurační zařízení se zvláštním provozním režimem pro VHP.