1

Téma: Rozšíření hřiště v parku

Dobrý den,
poměrně často chodíme s dětmi na hřiště do parku v Jungmannově ulici. Měla bych několik návrhu, jak toto hřiště zlepšit:
- rozšířit jeho plochu, doplnit o nové herní prvky, vhodné i pro starší děti;
- vytvořit sociální zázemí (záchody, dobře dostupnou pitnou vodu), ideálně s nějakým dozorem (např. pro letní období, v odpoledních hodinách);
- udělat tam brouzdaliště nebo nějakou atrakci s vodou (bazén v Brodě není a nejspíš nikdy nebude, pro rodiče s dětmi není praktické v létě každý den někam jezdit a děti zas tolik vody k řádění nepotřebují).

Určitě se najdou i nějaké další návrhy, jak by se to dalo zlepšit. Je možné tento návrh projednat?

Martina Houšková Beránková

2

Re: Rozšíření hřiště v parku

Váš návrh mě dost vyděsil. Pokud jste častá návštěvnice dětského hřiště v Jungmannově ulici, ptám se, myslela jste někdy na lidi, kteří žijí v bezprostředí blízkosti tohoto hřiště?
Mohu Vám říct, že je to velmi, ale velmi nepříjemné a otravuje nám to život. Děti, které si zde "hrají" nejsou rodiči v žádném případě usměrňovány, aby nevřískaly. Celodenní nedobrovolný poslech těchto nevychovaných dětí nám pak nedovoluje otevřít okno a věřte, že v teplých dnech je to opravdu nepříjemné a velmi výrazně pociťujeme discomfort ve vlastním bydlení. Nemám vůbec nic proti dětem, ať si hrají, mám také dvě děti, které na toto hřiště občas chodí, ale mají nakázáno se zde chovat slušně, neřvat a nevřískat. Normální hlahol, který dává vědět o tom, že si venku hrají děti tu opravdu neslyšíme. Jen řev, který rodiře ingorují, protože se zde schází nejen kvůli dětem, aby si hrály, ale hlavně kvůli sobě na poklábosení mezi sebou a pak dětem nevěnují pozornost, kterou by měli.
Sociální zařízení, pitná voda.., to už nám zde opravdu nahání strach, že se zde maminky s dětmi usadí na celý den a nebude tu klid vůbec. Dozor? A to proč? Aby rodiče mohli posílat děti křičet do parku samotné a měli klid, že je o ně postaráno?
Prosím zastupitele města, aby také brali ohled na občany, kteří zde žijí a maji nárok na nerušené bydlení. Tento příspěvek není protí dětem, ale proti nezodpovědným a bezohledným rodičům.

3

Re: Rozšíření hřiště v parku

Proboha,kde jste vyrostli?
My jsme si hráli na ulici a taky jsme dělali hluk-sousedi si taky stěžovali,ale to bylo asi tak všechno,co mohli.Taky bych byla pro úpravu.Vždyť tu pro děti není jinak nic.WC by taky nebylo od věci.Alespoň by děti i rodiče nemuseli chodit potupně do křoví.
Já mám spíš hrůzu z opilců,co se váleji po lavičkách.....Co třeba místní(i nemístní )smažky?To vám nevadí?Proč to neudělat třeba,jako to bylo v Kolíně na Kmoch.ostrově?Vysoký plot a uzamykatelné pěkně od-do a je to.Byla bych taky pro rozšíření a úpravu.Noční klid to neruší.Tak o co jde?Nás bylo v ulici třeba dvacet a tiše jsme si určitě nehráli.Chcete děti vyhnat za město? Nebo co?

4

Re: Rozšíření hřiště v parku

To hřiště slouží k tomu,aby se tam děti vyblbly.Kam jinam mají jít?zVlášť mámy s malými dětmi.Ale i ty větší.Od toho to je .Nebo ne?

5

Re: Rozšíření hřiště v parku

Tím dozorem jsem myslela dohled nad užíváním herních prvků a sociálního zařízení, aby bylo využíváno pro rodiče s dětmi. Ne, aby hlídali děti.
Žádného zvláštního řevu jsem si tedy nikdy nevšimla (je tam běžný hluk, myslím, že okolojedoucí auta jsou hlučnější), ani toho, že by rodiče děti nedozorovali.
MHB

6

Re: Rozšíření hřiště v parku

Takže podle reakcí je opět vidět jací rodiče se ozvali. Sobečtí a bezohlední :

"To hřiště slouží k tomu,aby se tam děti vyblbly.Kam jinam mají jít?zVlášť mámy s malými dětmi.Ale i ty větší.Od toho to je .Nebo ne?"

"Noční klid to neruší.Tak o co jde?"

Ano, noční klid to neruší, tak co bychom se chovali slušně, hlavně, že se děti vyblbnou a my máme pokoj.
Dítě řvoucí dlouhých 10 minut na matku : "mami, dej mi napít, mami, dej mi napít, mami, dej mi napít.." jako kolovrátek, je podle Vás tedy v pořádku. Nemluvím o tom, kdy dítě pláče opět několik dlouhých minut a maminka si ho nevšímá, když se k ní přibliží, odstrčí ho, nebo prostě na něj taky zařve,protože si chce zrovna povídat s jinou maminkou a dítě jí evidentně ruší. Toto všechno je pravda a bohužel se nám takový obrázek naskýtá velmi často. Vše slyšíme naprosto zřetelně a nedobrovolně.
Říkám, že na to hřiště chodí i moje děti, nejsem proti hřišti, ale proti tomu. podporovat bezohledné rodiče v tom, aby zde měli ještě větší komfort, který by jim umožnil obtěžovat okolí. S námi tu žijí i malé miminka. Potřebují klid na spánek, i ve dne, A ne se neustále budit tím, že z parku jde nesnesitelný hluk. Žijí tu staří lidé, kteří si také zaslouží klid a nemluvím o pár lidech s těžkou srdeční vadou. Proč mají tito lidé čekat na noční klid, aby bylo chvíli ticho?

Paní Marti-b, bydlíme skutečně v těsné blízkosti tohoto hřiště a věřte, že si nevymýšlím. Jsou rodiče, kteří přijdou na hřiště a jejich dítě si hraje, nemusí ustavičně plakat, my o nich ani nevíme. Nemám nic proti "normálnímu hluku", mluvím zde o vřískotu, který začne a vy se na něj nemůžete připravit, nedobrovolně pak musíte čekat až to zase přestane. Protože, jak teď už víme "noční klid to neruší, tak o co jde?" Hezké je jedno takové motto : "Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého"
Možná, že jste Vy ten slušný rodič, v prvním příspěvku bylo napsáno, že mě Váš návrh děsí. Nic proti Vám. Zkuste se na to podívat i z té druhé stránky.
Co se týče aut, máte pravdu, jsou hlučná, ale takové auto přejede a je pryč. Kdežto dítě bezohledného rodiče pláče ustavičně několik minut. Vzteká se dlouhé minuty a my to slyšíme, jakoby stálo vedle nás.
Spíš by bylo na místě se zasadit o to, aby zde auta projížděla menší rychlostí, vzhledem k přilehlému dětskému hřišti. Je zde velmi často k vidění, kdy maminka, která vede třeba dvě děti do parku nebo z parku a má co dělat, aby je přes přechod převedla v pořádku i vzhledem k úzkému chodníku, který zde je a hrozí nebezpečí od projíždějícího auta.
Takže Váš návrh, ačkoliv může být opravdu dobrý, já Vám rozumím, bohužel podpoří hlavně ty rodiče, kteří využijí tohoto komfortu k tomu, trávit zde čas dlouhé hodiny a otravovat život lidem v okolí.
Jedině snad, pokud ten dozor bude takovéto rodiče napomínat a vykazovat je pryč:-), ale bohuže, to nepůjde.

7

Re: Rozšíření hřiště v parku

Neřekla bych,že jsem rodič sobecký a bezohledný.Spíš bych vás tipla na nerváka.Ať jdu do parku kdykoliv,nikdy tam neslyším ten "vřískot".U nás tak děti ječeji na ulici.A vůbec mi to nevadí.Jsou to děti.a od čeho hřiště je?Aby si tam děti hrály.Jak jsem psal,vaději mi zde spíš opilci,fetky a jiné živly.
Že píšete,že jsou v okolí i miminka,která chtějí spát a ne se budit křikem z venku.Ty miminka budou zachvíli větší a budou zase budit jiná.O té toleranci bych si s váma tedy podiskutovala.

8

Re: Rozšíření hřiště v parku

Jsem určitě pro vylepšení a rozšíření zmíněného hřiště, inspirace např. zde: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/zivo … drazi.html

9

Re: Rozšíření hřiště v parku

Moc pěkné!

10

Re: Rozšíření hřiště v parku

Já bych taky rozhodně nerozšiřovala a jsem moc ráda, že nebydlím u toho hřiště. Úplně mi stačí když jdu kolem. Vím že už nejsem nejmladší, ale za nás takové hrací hřiště bylo jenom ojediněle a to s jednou skluzavkou a pískovištěm maximálně a dokázali jsme si hrád a vyřádit se i bez takových oplocených vymoženin.