1

Téma: Herní automaty

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli město zamýšlí něco udělat s hernímy automaty v Českém Brodě. Myslím si, že by městu prospěl úplný zákaz herních automatů. Když se podíváte do většiny podniků, tak všude mají herní automaty u kterých sedí lidé na sociálních dávkách, v nočních hodinách se tam scházejí hlavně lumpové. Jde něco udělat pro to, aby se herní automaty zakázali, stejně jako to je i v jiných městech?Městu by to určitě prospělo. Děkuji moc za odpověď.

2

Re: Herní automaty

Rád se připojím s dotazem. Zde (http://www.mapyhazardu.cz/mapy/ ) se píše, že Č. Brod nereguluje automaty vyhláškou. Je nějaké aktuální stanovisko rady,zastupitelstva? Plánuje se nějaká aktivita v této oblasti v Č. Brodě? Dík za info, fajn den.

Jednoho dne se želvy naučí létat!

3

Re: Herní automaty

Také se připojuji, byla bych pro úplný zákaz heren a hracích automatů všech druhů ve městě...

4

Re: Herní automaty

Jsem pro zákaz všech herních automatů v Českém Brodě! Ulevilo by se hodně lidem v Brodě a Brodu by to velmi pomohlo po všech stránkách. Prosíme lidi z úřadu, aby pro to začali něco dělat!

5

Re: Herní automaty

Abych diskusi trochu upřesnil, na městských stránkách jsem našel vyhlášku týkající se provozu automatů ve městě (http://www.cesbrod.cz/item/obecne-zavaz … i-zarizeni) z roku 2010.
Nenavrhne někdo ze zastupitelstva/rady novou vyhlášku, kterou by se tato zrušila? Hm?

Jednoho dne se želvy naučí létat!

Re: Herní automaty

Dobrý den. Návrh na vydání vyhlášky omezující výherní automaty ve městě jsem podával ještě v minulém volebním období, neúspěšně (diskusi o tom naleznete zde http://www.cesbrod.cz/forum/viewtopic.p … 14&p=1 ). Osobně se nedomnívám, že by se nalezla většina v zastupitelstvu, která by omezení podpořila - z výnosu z automatů jsou financovány dotační programy města pro neziskové organizace a kdokoliv se výherní automaty pokusí omezit, bude mu omláceno o hlavu, že zkracuje neziskovky o peníze. Ale sám jsem pro, nicméně vyjádřit se musí nejsilnější volební subjekty v zastupitelstvu.

7

Re: Herní automaty

Osobně si myslím že rok 2015 je již trochu jinde než rok 2010, proto by se  s tím mělo něco dělat. Nejde o omezení ale úplné zakázání. Dle mého mají s kriminalitou v Českém Brodě hodně společného a ne jenom s kriminalitou! A pokud jde o získání peněz pro neziskovky, tak si myslím, že by peníze zvládlo získat peníze jiným způsobem než z herních automatů. Očekávala jsem, že se k věci vyjádří pan starosta ale zatím nic. Každopádně by bylo dobrý probrat v zastupitelstvu. Nebo je potřeba sepsat petici aby se stím začalo konečně něco dělat?

8

Re: Herní automaty

V okolních vesnicích se zavřou hospody maximálně o půlnoci a je tam klid. A pokud chtějí v podnapilém stavu pokračovat, tak se všichni stahují do Českého Brodu, kde hrají automaty, dál popíjejí alkohol a dělají jenom bordel. Běžte se podívat, kdo v těch nonstopech nejen u hracích automatů sedí po půlnoci. Rozhodně slušní a pracující lidé to není. Potom bych neviděla ani problém v tom,aby městská policie nemusela sloužit v noci, protože by v Českém Brodě byl klid.

9

Re: Herní automaty

Radnice zpracovala návrh vyhlášky o regulaci výherních hracích přístrojů, kterou však v minulém volebním období zastupitelstvo neschválilo. Nyní jsme žádný návrh pro jednání zastupitelstva zatím nepředložili, neboť stát prostřednictvím ministerstva financí veřejně avizoval výrazné omezení hazardu. Tedy čekáme na kroky státu, abychom nezaváděli něco, co bude platné jen pár měsíců.

10

Re: Herní automaty

Inu kde není vůle... díky, pane starosto. To mluví za vše. Víte, říkám si, co od vás ještě očekávat. Asi nic. Kdo má oči, tak si to od vás přečetl černé na bílém. To, co jste napsal, je nádherný příklad alibismu.

Jednoho dne se želvy naučí létat!