51

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Chucku, brčko je plastové a strkat plastové nástroje do horké kávy se již od dob Pelíšků nedoporučuje big_smile Budu to holt muset risknout a v případě konforntace se spolehnout na svůj víc jak metrák živé váhy smile

S tím se blbě utíká. O tom něco vím. smile

Born stupid? Try again!

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Dobré ráno všem.  Jen krátké info ze včerejšího jednání ZM. Zpráva kontrolního výboru, který neshledal žádné závažné porušení výběrového řízuení na nového poskytovatele zdravotní péče (jen drobné nedostatky) a jednoznačně doporučil vybrat nového poskytovatele, byla bez výhrad schválena všemi zastupiteli, tedy i zastupiteli zvolenými za Českobroďák. Proti obsahu zprávy nijak neprotestoval ani člen KV Bc. Málek, který na minulém jednání zastupitelstva navrhoval výběrové řízení zrušit.

Očekávám pochopitelně bouřlivé obviňování, že se opozice (včetně vítěze voleb) opět spikla s koalicí a chce ukrást nemocnici. Nebo trochu sebereflexe... že třeba to výběrko žádný podvod ani tunel není, že se nejedná o nastrčenou garážovou firmu s bílým jednatelským koněm apod.

Příjemný den

Traurig

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Vážený pane doktore,
obávám se,  že si pletete dojmy s pojmy.

Kontrolní výbor dostal zadáno zkontrolovat činnost města po vyhlášení zadávacího řízení.  To nic nemění na tom,  že dle názoru nějakého počtu obyvatel našeho města se nemělo soutěžit o to,  kdo zaplatí více z dluhu,  ale naopak kdo v našem městě zajistí kvalitní péči.

Nyní si lze jen přát,  aby Vámi zvolený způsob se ukázal jako málo destruktivní.  Ale jsem rád,  že se ke všemu konaném stále hrdě hlásíte.

54 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (29.01.2015 17:58:25)

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Vážený pane inženýre,

Souhlasím s tím, že „nějaký počet obyvatel“ si přeje, aby byla upřednostněna vágní kritéria typu kvalita zdravotní péče (kteroužto  nelze předem objektivně posoudit), ovšem je také fakt, že ve všech výběrových řízeních týkající se nemocnice bylo hlavním kritériem finanční vyrovnání s městem.

Pro mne je zcela rozhodující, že Českobroďák, který původně napadal výběrové řízení především pro formální pochybení (porušení zákona o veřejných zakázkách, výběr nesolventní společnosti apod.), akceptoval bez námitek zprávu KV, která taková pochybení neshledává. Konečně všichni zastupitelé zvolení za Českobroďák souhlasili s doporučením, aby se ve výběrovém řízení pokračovalo.

Netvrdil bych, že se k výběrovému řízení hlásím hrdě, ale nezastírám, že jsem se na něm podílel. Českobroďák dostal rovněž nabídku podílet se na koncepční činnosti v rámci pracovní skupiny, ale nikdo z vašeho združení na to – slovy Mgr. Havlíčka – nemá čas.
Narozdíl od Vás si nepřeji, aby byl zvolený přístup destruktivní – lhostejno zda málo, či hodně; naopak doufám, že bude pro zdravotní péči v Brodě přínosem. Každý holt máme jiný přístup k věcem veřejným.

Přeji příjemný den

Traurig

Edit: Prošel jsem ještě jednou návrh Bc. Málka a musím se opravit. Českobroďák napadal výběrové řízení POUZE pro formální porušení (stejně jako v předvolebním letáku) o kvalitě lékařské péče hovoříte teprve nyní.

55

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Ať je to jak chce, nemocnice je prostě zlikvidovaná a figuruje-li u nového vítěze slovo Talega, je to skutečně "výhra".Doporučuji se na iDnes mrknout jak to dopadá s tou všespasitelnou centralizací lékařské péče, kterou bylo obhajováno rušení menších nemocnic s argumentem,že máme nemocnic nadbytek.

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Vážený pane inženýre,

Souhlasím s tím, že „nějaký počet obyvatel“ si přeje, aby byla upřednostněna vágní kritéria typu kvalita zdravotní péče (kteroužto  nelze předem objektivně posoudit), ovšem je také fakt, že ve všech výběrových řízeních týkající se nemocnice bylo hlavním kritériem finanční vyrovnání s městem.

Pro mne je zcela rozhodující, že Českobroďák, který původně napadal výběrové řízení především pro formální pochybení (porušení zákona o veřejných zakázkách, výběr nesolventní společnosti apod.), akceptoval bez námitek zprávu KV, která taková pochybení neshledává. Konečně všichni zastupitelé zvolení za Českobroďák souhlasili s doporučením, aby se ve výběrovém řízení pokračovalo.

Netvrdil bych, že se k výběrovému řízení hlásím hrdě, ale nezastírám, že jsem se na něm podílel. Českobroďák dostal rovněž nabídku podílet se na koncepční činnosti v rámci pracovní skupiny, ale nikdo z vašeho združení na to – slovy Mgr. Havlíčka – nemá čas.
Narozdíl od Vás si nepřeji, aby byl zvolený přístup destruktivní – lhostejno zda málo, či hodně; naopak doufám, že bude pro zdravotní péči v Brodě přínosem. Každý holt máme jiný přístup k věcem veřejným.

Přeji příjemný den

Traurig

Edit: Prošel jsem ještě jednou návrh Bc. Málka a musím se opravit. Českobroďák napadal výběrové řízení POUZE pro formální porušení (stejně jako v předvolebním letáku) o kvalitě lékařské péče hovoříte teprve nyní.

Ještě doporučuji minimálně jednou edit, jelikož není pravda, že by zástupci Českobroďáku SNK se nezúčastnili vaší "pracovní skupiny" z důvodu, který jste uvedl.
K Vašim dalším tvrzením - jsem rád, že občané města mají možnost si na adrese http://www.cesbrod.cz/media/pdf/zastup/ … i_list.pdf předkládaný materiál i s navrhovaným dalším postupem přečíst sami, bez Vaší nepřesné interpretace. K tomu, co bylo ve Vámi zmiňovaném letáku před volbami se nemohu vyjádřit, jelikož na náš dům pravidelně různí roznašeči zapomínají a nic jsme neobdrželi.

Ještě jednou děkuji, že se k učiněnému i nadále hlásíte - nechť Vám optimismus vydrží co možná nejdéle.

57

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Pane doktore neoddiskutujete to, že problém nového výběrového řízení nemusel být vůbec tématem současného zastupitelstva. Rada města nekonala v době kdy měla konat. Trvalo to 7 let latentního přístupu k tomuto provozovateli. Proč? Můžete občanům odpovědět. Jste přece dobrý mluvčí těch, kteří pro svoji neschopnost nechali problém dojít takto daleko. Připadá mi, že těch, kterých se to týká mlčí a stále budou poukazovat na Českobroďáka. Stále něco podněcujete, aby jste na sebe upozornil. Občané si mohou přečíst zápis ze zastupitelstva a nepotřebují Váš osobní výklad. Přeji Vám hezký víkend. Kokeš

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Pane inženýre souhlasím, že problém se měl řešit dříve. Proto jsme slibovali ještě před volbami v roce 2010, že budeme aktivně řešit problém nemocnice a tento slib jsem, myslím, dodržel. Nevystupuji jako mluvčí ani bývalé, ani stávající rady; pokud však Českobroďák napadá průběh výběrového řízení, na kterém jsem se podílel, pak se pochopitelně bráním. Zejména, pokud Českobroďák přichází s takovými ptákovinami, které napsal pan Málek do materiálu pro druhé jednání zastupitelstva (například, že stávající provozovatel zaplatí na dluzích 1 milion, zatímco vítěz maximálně 200.000).

Vy máte potřebu upozorňovat na jednání ostatních zastupitelů, ať již zde na fóru nebo formou letáků doručovaných do schránek, nedivte se pak, že se vyjadřují i jiní zastupitelé.

Moc bych si přál, aby opozice postupovala v těchto důležitých věcech jendotně, ale pokud vaše sdružení mění názory jako ponožky (v prosinci navrhujete zrušit výběrko, v lednu ne, předpokládám že v únoru bude zase všechno jinak; vaši zastupitelé nejprve na finančním výboru podpoří návrh na přijetí deficitního rozpočtu, pak si vzpomenete, že to vlastně je v rozporu s programem, tak na zastupitelstvu hlasují opačně atd), pak to je krajně obtížné.

Hezký den přeji.

Traurig

59

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Po přečtení zápisu z jednání zastupitelstva 28.1.2015 jsem postrádala  dotaz na pana Tesaře.Mají už seznamy zaměstnanců které propustí, jako je měli když tu působili minule?Bude opět pověřen zastupováním společnosti někdo takový, jako byl pan Kozák?

60

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Zajimalo by me, kdyz v Ceskem Brode nefunguje pohotovost, kdo je zodpovedny za vcesny vyjezd sanitek k pacientum.