1

Téma: Veřejná sbírka v Liblicích

Dobrý den, ve zpravodaji jsem se dozvěděla, že je vyhlášena veřejná sbírka, na dokončení kapličky v Liblicích. Prosím o zveřejnění č.ú, kam lze peníze poslat. Děkuji NP

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Dobrý den. Děkuji za zájem. Ono se nejedná o klasickou veřejnou sbírku, s pár sousedy jsme se domluvili, u restaurátora sošku koupili a až bude restaurovaná, tak ji městu darujeme. Prosím, kontaktujte mne na vojtech.traurig@email.cz, rád Vám sdělím přesné informace.

Příjemný den

3

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Vážení spoluobčané Liblic, po jistých informacích jsem se jako jedna z iniciátorů "znovuoživení" liblické kapličky (kterou na rozdíl od p.Trauriga pamatuji osobně) rozhodla vám zhruba napsat jak to s kapličkou a "sbírkou" ve skutečnosti je. na schůzce s panem starostou na místě dnes již stojící kapličky bylo před několika občany přislíbeno znovu instalování kapličky z finančních prostředků Města. v e-mailové komunikaci z konce října s panem starostou bylo i jím odsouhlaseno zakoupení sošky v hodnotě 9 tis.Kč, na základě jeho souhlasu soška u p.Jelínka objednána. Proto se nejen já, ale i jiní občané, kteří na schůzce byli (p.Traurig ne, byť mohl.pozváku určitě viděl) dotazují, jak může pan Traurig psát o tom, že se s pár sousedy domluvil, sošku koupili a darují Městu!?, když je to jeho iniciativa-třeba líbivá, oslovil sousedy v ul.U |Kapličky v rámci Mikulášské nadílky sám. Pokud takto na vlastní pěst řeší něco co se řeší intenzivně od srpna s panem starostou a ve Zpravodaji zmiňovanými 2 občany a pak to vydává jako jeho nápad...!? ano kvituji, že někteří občané-ti co navíc chodí do kostela, k tomu mají takový vztah, že z toho důvodu jdou a přispějí už jed z dobrého pocitu pro dobrou věc, ale myslím, že princip je jiný-kaplička byla odstraněna, někdo částečně pochybil v procesu navrácení a proto ji Liblice chtějí zpět a proč znova za jejich peníze!? Byly slíbeny z Města, tak to tak má být....příspěvek by měl jí na něco nadstandard.. těžko se něco vysvětluje psaním, osobní vysvětlení by bylo možná lépe pochopitelné.

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Dobrý den, paní  Ireno

Máte pravdu, opravdu jsem okolo Mikuláše poslal e-mail sousedům, zda se nesložíme na chybějící sošku do kapličky, kterou máme kousek od našeho domu. 4 rodiny (včetně té naší) jsme sem rozhodli  na sošku přispět. Oslovil jsem městské úředníky, zda je možno poskytnout peněžní dar,  bylo mi doporučeno, že bude pro město jednodušší, když na místodarování peněz přímo od pana Jelínka koupíme sošku a městu darujeme věcný dar (sochu), nikoliv peníze. S panem Jelínkem jsem se domluvil, sochu objednal , peníze máme připraveny a sochu zaplatíme. Toť tedy k Vašemu dotazu, že nechápete jak můžu psát, že jsem „se s pár sousedy domluvil, sošku koupili a darují Městu!?” Mohu to tak psát, protože to odpovídá skutečnosti.

Nic jsem do Zpravodaje nepsal, nikde jsem se touto iniciativou nechlubil. Město nemá problém dar přijmout, naopak jej vítá. Pokud se zde na fóru někdo zeptal, jak to se sbírkou je, pravdivě jsem odpověděl. Vážím si iniciativy a práce, kterou na obnově kapličky odvedli všichni zainteresovaní a chtěl jsem se rovněž nějak podílet na této bohulibé záležitosti.
Nerozumím, čím Vás tato záležitost pohněvala, ale tolik jen na vysvětlenou.
Přijemný den a pohodové Vánoce přeji.

5

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Je spíše zarážející, že soška byla mnou objednána u p.Jelínka (e-mailová kounikace) na základě odsouhlasení a schválení pana starosty, přislíbeno financování Městem a pak najednou takovéto informace, které opravdu ostatním a hlavně od začátku zúčastněným na této akci jsou trochu nejasné.. Mrzí nás to, že se každému říká něco jiného, články ve Zpravodaji jsou opravdu někdy tak zkreslující, že se pak lidé ptají, proč je to najednou jinak, než jak bylo osobně i písemně slíbeno.... a ti, kteří přispěli ani nevědí, jak to ve skutečnosti je, jelikož mají informace jen z jedné strany-Vaší... Z Města nejdou jednotné informace... právě kvůli těmto zkresleným informacím jsem dostala 2 maily dotazující se na sbírku o které nikdo nikde neslyšel... Mějte příjemné svátky..

6

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Sláva!!! V Liblicích budou dvě sošky! Kdyby se našlo více aktivních spoluobčanů, pan Jelínek by vybavil orloj nebo betlém.

Born stupid? Try again!

7

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Nezlobte se pane Traurigu, ale nevím proč jste se nedomluvil s p. Kuklovou nebo p. Markem, kteří byli v obnovení kapličky hodně zapojení. Proč jste se též nepodílel na obnovení kapličky? Já sama jsem se několikrát na úřadě dotazovala jak to vypadá na znovu obnovení kapličky. Vždy mi bylo sděleno, že nejsou peníze.

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Dobrý večer. Nerozumím moc tomu, proč bychom se měli na poskytnutí daru městu domlouvat s paní Kuklovou či panem Markem? Kaplička je v majetku města, město mělo koupit sochu a my chceme městu na tuto sochu přispět.

Upřímně, připadá mi celá tato debata trošku nesmyslná...

9

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Taky mi to přijde jako bouře ve sklenici vody. Paní Kuklová objedná, pan Traurig a další sousedé zaplatí a město bude mít v majetku. Spíš bych čekal debatu, jak zajistíme, aby někdo sošku neukradl nebo nezničil.

10 Naposledy upravil: bublais (19.12.2014 10:05:59)

Re: Veřejná sbírka v Liblicích

Nechtěla jsem vyvolávat hádku, jen jsem chtěla se synem přispět, aby si jednou  mohl říct, že když byl malý, na sošku přispěl pár "korunkama"..Nejsme věřící, jen jsme se chtěli přidat.. Jsme totiž Libličtí...