1

Téma: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

Dobrý den radnice,

tak nám opět ukradli okapy na domě. Stalo se to vše během půlroku. Poprvé, když pracovníci s pochybným charakterem odplevelovali chodníky v naší ulici. Usoudili jsme, že měli dost času se porozhlédnout a teď plně sklízí.

Pocit, že nám chodí někdo po pozemku, kdy se mu zachce, je nic moc.

Občanům vzkazujete, že chcete snižovat kriminalitu a zvyšovat bezpečnost.

Kdy se to začne projevovat? 

Jestli svou pr školenou odpovědí bude, že děláte co můžete, že je to v kompetenci policie, to radši nic nepište.

Porozhlédněte se v jiných městech, inspirujte se, nechte si poradit (bez drahých posudků a konzultantů), ale konečně začněte s tím něco dělat.

2

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

Žádný dosluhující starosta ani místostarosta není. Poslední koaliční jednání potvrdilo semknutost stávající koalice tak, že s toho vzejdou i dva místostarostové pro naše město. Super novinka pro naše občany. Buď stávající vedení nezvládá práci a nebo inovace ala staronová koalice. Přece něco nového do dalšího volebního období. Všichni se můžete podívat na 1. zasedání v kině 5.11.2014 v 18 hod v našem kině. Bude to jistě velkolepé divadlo pro zúčastněné občany.              Kokeš

3

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

Takže závěr je jediný - volby jsou  naprostá zbytečnost.Přestože voliči dali jasně najevo, že chtějí na radnici změnu, je jim to houby platné.Ti, co tam kralovali dosud, a jednali, jako když je město jejich majetkem, s trochou intrik budou kralovat dál.Dalo by se očekávat, že starostou se stane člověk, který dostal od voličů nejvíc hlasů, ale ejhle, nejspíš to zas bude jeden z těch, které většina voličů nechce.Logiku v tom už dávno nehledám....Cpát se někam, kde mě tolik lidí nechce, to jde jen s hroší kůží a absencí studu.

4 Naposledy upravil: rivierakid (31.10.2014 10:42:19)

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

"11 z 21 volicu" dalo jasne najevo, ze zmenu nechce. To je proste fakt, ktery muzete zmenit zase za 4 roky smile
Prima volba starosty neni, takze neni podstatne, kdo dostal nejvice preferencnich hlasu.
No neni ta demokracie krasna??? smile

Ty dva mistostarosty take nechapu, ale slysel jsem, ze pouze jeden z nich bude pobirat plat...

5

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

Tak snad jedině aby opoziční subjekty před příštími volbami v letácích voličům důrazně připomínali, která strana byla předtím v koalici a proto ji nevolit. I když je otázka, zda lidé skutečně nevěděli, když jim ty hlasy házeli...

6

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

rivierakid napsal:

"11 z 21 volicu" dalo jasne najevo, ze zmenu nechce. To je proste fakt, ktery muzete zmenit zase za 4 roky smile
Prima volba starosty neni, takze neni podstatne, kdo dostal nejvice preferencnich hlasu.
No neni ta demokracie krasna??? smile

Ty dva mistostarosty take nechapu, ale slysel jsem, ze pouze jeden z nich bude pobirat plat...

Demokracie v této podobě mě děsí.

7

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

Tezko verit, ze by nekterou z mensich stran volil nekdo, kdo si nepreje pokracovani teto koalice.

Pry byla ve hre i varianta: Ceskobrodak + ANO + KSCM + mensi koalicni strana
Nastesti mensi strany toto odmitly...
Takovahle sestava by zase desila me wink

Priste prosim uvest do programu, ze nevadi spolupracovat s komunisty smile

8

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

Tak kdyby si někdo přál pokračování stávající "vlády", mohl by to rovnou hodit ODS, ne? Jaký je rozdíl zda to hodí této straně nebo jejímu partnerovi z koalice? Pochopil bych to snad u lidovců, jejichž elektorát je trochu tradicionalističtější, ale ne například u Janíkovců. Tam už snad leda může jít o osobní vazby, které se utužují, čím déle je daná strana u moci.

9 Naposledy upravil: rivierakid (31.10.2014 14:10:22)

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

Ty strany jsou ale i v ramci koalice ruzne silne a maji ruzne programove priority. To je jako automaticky volit CSSD v celostatnich volbach, kdyz by jste chtel pokracovani koalice...
Ale asi zbytecna diskuze, pokud toto nechapete smile

10

Re: Vzkaz pro dosluhujícího starostu, zastupitelstvo a Výzva pro nové

Chápu, nicméně je otázka, nakolik se lze na komunální úrovni programově diferencovat. Mne např. zaujala Top 09 s koncepcí "výběrného lesa", to je pravda, jinak mi ovšem programy (byly-li vůbec) poněkud splývaly. Ale pokud přesto vyjdeme z předpokladu, že tu strany mají různé programy, bude to vždy o tom, kolik se jim toho v koalici podaří prosadit. Neznám však přesné rozdělení křesel v radě, takže zatím těžko soudit, zda se bude konat nějaký válec v režii ODS, nebo zda se půjde cestou konsenzu. Mám ovšem za to, že té naštvané části voličů nešlo ani tak o program (protože ani Českobroďák jej, při vší úctě, neměl vyjma kriminality příliš propracován), ale třeba o zde na fóru hojně kritizované údajné "kamarádšofty", veřejnosti nezdůvodněné projekty a podobně. A to se těžko změní, pokud budou v čele města stále titíž lidé.