31 Naposledy upravil: Petr Šoupal (15.10.2014 20:10:04)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Zdravím Vás, pane Pivasi,
s nedostatkem lepičů pytlíků máte bohužel nepochybně pravdu, stejně tak se zastupováním zájmů stran místo zájmů voličů, k tomu bych ale za sebe dodal „na republikové úrovni“. To je též důvod, proč nejvyšší patra naší zastupitelské demokracie považuji za odepsaná a nereformovatelná volbami.

Stále však zůstávám opatrným optimistou, co se týká obecních zastupitelstev v menších městech. Utěšuji se tím, že vzhledem k blízkosti občanům a menší anonymitě rozhodování je zde šance něco zachránit a třeba i postupně odspodu rekultivovat vyšší sféry české politiky.

Jsem každopádně zvědav, jak bude nové vedení města vypadat a těším se na plnění jejich programů.

Hezký večer,

Petr Šoupal

PS: Pochopení, o kterém jsem psal, se týkalo až POvolebních příspěvků ač občas zněly hodně proradničně, předvolební raději nekomentuji.
Ke gardám - nepsal jsem o „rudých“ ale o Revolučních gardách, měl jsem na mysli ty, které působily po 2.sv.v. na území ČR. V mnoha případech se do nich rychle zapojili lidé, kteří až po válce chtěli DODATEČNĚ a relativně bez rizika získat body za odbojovou činnost, vyřídit si účty, získat majetek po odsouvaných Němcích, atp... Vystihuje je např. tato anekdota: „Tak co, dědo, pojedete letos na ty oslavy osvobození?“ „Děkuji pěkně, ale ne. Vždyť já už ty nové partyzány ani neznám.“

32

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Hmmm, tak jsme jim to spočítali....ale stačí trocha intrik, a staré struktury zůstávají u svých koryt, jak nás dávají za příklad v tv.Takže na voliče se s odpuštěním zvysoka....Má smysl chodit k volbám?V Českém Brodě zcela určitě nemá.

33 Naposledy upravil: Michal Fokt (17.10.2014 20:31:17)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

za příklad v TV? Byl by odkaz?

34

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Zprávy tv Nova v 19,30.Už se tam mluvilo o volbách v Č.B. podruhé.Že by je někdo pozval?Nebo proto, že jsme blízko Prahy ?

35 Naposledy upravil: rivierakid (18.10.2014 00:38:53)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Fiara napsal:

Hmmm, tak jsme jim to spočítali....ale stačí trocha intrik, a staré struktury zůstávají u svých koryt, jak nás dávají za příklad v tv.Takže na voliče se s odpuštěním zvysoka....Má smysl chodit k volbám?V Českém Brodě zcela určitě nemá.

Jakych intrik? 11 hlasu pro koalici, nic jste nespocitali, ubytovna Jordak-Havlicek nema nastesti vetsinu smile

36 Naposledy upravil: Michal Fokt (18.10.2014 11:39:37)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

V archivu Novy zatím nic není, takže zatím žádné potvrzené informace.

37

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Fiara napsal:

Zprávy tv Nova v 19,30.Už se tam mluvilo o volbách v Č.B. podruhé.Že by je někdo pozval?Nebo proto, že jsme blízko Prahy ?

myslím, že Šnajdr i Kosová jsou z broďáci, ne? reportéři NOVY...

38 Naposledy upravil: Michal Fokt (18.10.2014 15:50:20)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

o žádné Kosové nic nevím, ale Martin odsud je, takže bych nehledal nějaké konspirační teorie, proč natočil něco o Brodě (navíc tam nic nového nezaznělo) - prostě mu to tam zapadlo tematicky smile

39

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Rivierakid je docela dobře informován. Kde berete tu jistotu, že koalice o 11 členech je to pravé ořechové. Je patrné, že nic nevíte o sdružení Českobroďák. Pan Jordák  je úspěšný podnikatel
a ani jednou jsem ho neviděl na našich jednáních. To, že koupili společně pan Havlíček a pan Jordák Sportku to není proti ničemu. Nanejvýš z ní udělají kvalitní restauraci kam budete moci také zajít. Hlavně jste měli voličům říci před volbami, že triumvirát starosta, místostarosta a tajemník se dohodli již předem před volbami o soudržnosti a věrnosti proti Českobroďáku SNK. Jsem zcela přesvědčen, že lidé z tohoto sdružení by nikdy nedopustili ponechat 8 let neřešené nájemné z nemocnice. To opravdu svědčí o neschopnosti vedení města. Vedení města by mělo nést plnou odpovědnost za 13 milionů dlužného nájemného, o které město z  největší pravděpodobností přijde.   Kokeš

40

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Michal Fokt napsal:

o žádné Kosové nic nevím, ale Martin odsud je, takže bych nehledal nějaké konspirační teorie, proč natočil něco o Brodě (navíc tam nic nového nezaznělo) - prostě mu to tam zapadlo tematicky smile

Pouze jsem na tu reportážičku upozornila a napsala, co mě při ní napadlo.Ale chápu, že každý, kdo se nezařadí, je označen za konspirátora, je to docela pohodlný argument.