91

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Jakub Nekolný napsal:

Chudák pan Šoupal, tu básničku asi dostal za trest. smile

Jo, to je fakt. Pane Šoupale, je to za trest, omluvám se. Ale nebojte se, od jiných dostanete odměnu. Ubytovnu na Škvárovně.

Born stupid? Try again!

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Jakub Nekolný napsal:

Upravený návrh územního plánu byl již vydán sdělením veřejnou vyhláškou a běží lhůta na podání připomínek. V případě stažení a vrácení zpracovateli ztratí město nejen čas, ale také bude muset znova oslovovat dotčené orgány, které se k návrhu vyjadřují. Po dohodě s vedoucí stavebního odboru bude mít stejnou váhu výše popsaný postup. Město ve stanovené době uplatní připomínku, kterou následně zpracovatel zapracuje do návrhu územního plánu. 


Názor obyvatel v této záležitosti sdílím, problém je v tom, že nový územní plán záležitost ubytovny nevyřeší. Možná cesta je jen přes stavební uzávěru.

Přiznávám (beze špetky ironie), že tomuto nerozumím. Pokud by se v lednu vrátil územní plán k přepracování, půjde o ztrátu času, protože se ke změně musí vyjádřit dotčené orgány. A pokud se tedy počká na námitky při veřejném projednávání (na konci března), tak se k tomu již nebudou muse orgány vyjadřovat? Myslel jsem, že po námitkách se územní plán přepracuje a celé kolečko poběží znova... takže pokud by se to udělalo už v lednu (nebo nyní), tak alespoň nějaký čas ušetříme a a nemusíme čekat až do konce března. Nebo se pletu?

Píšete, že řešení je jen přes stavební uzávěru, problém je v tom, že ta se odkazuje na skutečnost, že dotčené území je určeno pro trvalou zeleň... což není pravda. Takže logické by by přeci bylo, aby se územní plán předělal co nejdříve.

Nebo se pletu?

Pro vyloučení jakýchkoliv pochyb zdůrazňuji, že toto není míněno jako podnět, který by měl kohokoliv urazit a že opravdu bych rád znal na tyto otázky odpověď.

Traurig

93 Naposledy upravil: Petr Šoupal (10.02.2014 10:20:01)

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

2Pivas: Za básničku děkuji. Jelikož jsem dosud takto veřejně žádnou nedostal, jsem v tomto ohledu skromný a se stávající kvalitou spokojený.
Ale neusínejte na vavřínech, třeba budou kritičtější další "snaživí", kterým byla věnována wink

Hezký den,

Petr Šoupal

94

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Dobrý den,
navazuji ještě na svůj komentář ze setkání s panem starostou, zejména na svůj výlev o “neúprosném časovém hledisku”.

Vycházel jsem (chybně!) z dojmu, že lhůta pro řízení je třicetidenní. Dnes jsem se ovšem dověděl, že je šedesátidenní, ve zvlášť složitých případech devadesátidenní a navíc ještě neuplynula.

Proto mi nezbývá, než na základě nově zjištěné skutečnosti změnit svůj postoj a opět apelovat na stažení stávajícího územního plánu a jeho přepracování do podoby požadované jak občany (nejen) ze Škvárovny, tak vlastně i vedením města, jak se v diskusi ukázalo.

Beru přitom samozřejmě v potaz, že je ve hře i stavební uzávěra a námitky/připomínky města do řízení o stavbě, nicméně tyto se mi jeví spíš jako plán "B".

Petr Šoupal

95

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Dodnes jsem si diskuze pouze pročítal a docela dobře bavil. Po volbách mě napadá otázka. Jaký mají vítězné strany názor na případnou výstavbu ubytoven v Českém Brodě? Zajímají mě především odpovědí dvou, asi, hlavních kandidátů na starostu.

Ptám se, jelikož jsem se dozvěděl, že pan Havlíček z Českobroďáku a pan Milan Jordák jsou spolumajitelé restaurace Sportka.

96

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Zajimava informace, to jste mel vytisknout na letaky a roznest do schranek pred volbami wink

97

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Ubytovny jsou zlo. A ta, relativně nová ubytovna s nálevnou (otázkou je jestli legální) v centru města (roh Masarykova /Kollárova), Nikomu nevadí? Hned u několika škol. Nic moc i pro naše nejmenší.  :-(

98

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Zda se, ze pan Havlicek ma na zdejsi forum podobny nazor jako mistostarosta Janik smile

Az nam po schvaleni uzemniho planu zde zacnou prset ubytovny, tak mozna nekteri budou se slzou v oku vzpominat na "starou radnici" smile

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Dobrý večer všem,

na jednání zastupitelstva dne 10.6. je navrženo i projednání námitek/připomínek k územnímu plánu; program je i tak nabitý, nelze vyloučit, že návrh bude stažen a bude svoláno mimořádné jednání zastupitelstva jen k tomuto bodu. Mnou podaná připomínka, aby pozemek na Škvárovně zůstal zachován jako zeleň a tím zde nemohla vyrůst ubytovna, je navržena k zamítnutí. Jedná se "jen" o názor příslušného odboru, třeba se zastupitelé rozhodnou jinak. Nicméně odůvodnění je nemilosrdné: "Připomínka bude zamítnuta, záměrem města je propojení jednotlivých zastavěných území."

Příjemný den.

Traurig

100

Re: Ubytovny pro sociálně slabé na Škárovně

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Jedná se "jen" o názor příslušného odboru, třeba se zastupitelé rozhodnou jinak. Nicméně odůvodnění je nemilosrdné: "Připomínka bude zamítnuta, záměrem města je propojení jednotlivých zastavěných území."

Propojení jakých zastavěných území má ten "osvícený" odbor na mysli? Garáží s veterinou? V tom případě doufám, že tam nebude nezaparkován domácí brav!