31

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Dobrý podvečer, pane Pivasi

vyslovil jsem svůj tip, dokonce jsem se pod něj podepsal. Nicméně ten tip byl mylný, ANO zjevně za tím letákem není. Pro Vás i Petra Šoupala - text letáku najdete vkopírovaný do příspěvku Pacienta v tomto vlákně. Právě kvůli obsahu letáku mne zajímal jeho autor, jak jsem říkal od kandidující strany bych krom kritiky očekával i návrh, jak jsme měli postupovat. Já se při hlasování řídil přesvědčením, že je pro město výhodnější dostat za svou pohledávku 13 milionů než 5.

Nicméně plně respektuji právo Vás, pana Kokeše i volebního sčítače hlásat, že 5 je více než 13. Na Vás si zase já cením, že tak činíte s humorem smile

Příjemný den všem.

Traurig

I Vám dobrý večer Pane Traurigu,

velice děkuji za ocenění mého přístupu s humorem i za právo hlásat, že 5 je více než 13. Prošel jsem si své příspěvky v celém tomto vláknu. Ke vší smůle jsem nenašel ani jeden moment, kde bych se dopustil takového matematického ignorantství. Dokonce jsem ani nenašel příspěvek, kde bych schvaloval dokument, který jsem nečetl. Mé připomínky se týkaly pouze praktik předvolebních kampaní a bojů. Ale respektuji Vaše právo myslet si, že ten, kdo nebude Vaším voličem, neumí ani základy matematiky.

Já se naopak domnívám, že mé rozhodnutí koho nevolit je důkazem, že počítat umím velmi dobře. smile

Přeji Vám hodně úspěchů ve Vašem snažení a hezký večer.

Pivas

Born stupid? Try again!

32

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Mám za to, že tady víc lidi zajímá, kdo dal k něčemu podnět, než to, co je jeho obsahem - a to je samotný problém. Je mi v podstatě jedno, jestli zde tolik diskutovaný leták psalo ANO, Českobroďák či pan Vojtíšek (jak už jsem také dnes ve městě slyšela) nebo někdo další. Mě zajímá - a domnívám se, že nás všechny by mělo zajímat - hlavně to, co bude dál s nemocnicí.
Považuji za velký alibismus, když zde dlouholetý zastupitel očekává teď návrh od laiků, co s problémem.
Pane Traurigu, promiňte, ale VY VŠICHNI, co jste tam ta dlouhá léta seděli, jste dovedli nemocnici tam, kde je dnes. A po celá dlouhá léta jste nedokázali zabránit jejímu zadlužování, její celkové devastaci a postupné likvidaci dříve rozsáhlé zdravotní péče. A teď, pár dnů před volbami se zaštiťujete tím, že jste udělali to nejlepší co bylo možné??

Ten, kdo napsal ten leták ho sice také napsal pár dnů před volbami, takže chápu, že někteří toho hned volebně využívají, ale tady vidím zcela jasný cíl: poukázat na vaše 21 členné hrdé bití se v prsa, že jste vyřešili problém z nemocnicí. Ale promiňte, vy jste vyřešili velké PRD.
To jste totiž hlavně měli:
1) řešit  už dávno a ne 14 dní před volbami
2) řešit to tak, aby se problémy, které s sebou vaše úžasná rozhodnutí přinesly - tím myslím např. změnu provozovatele - neprojevily právě v době, kdy se bude měnit zastupitelstvo
3) nechtít po jiných, aby vám řešení vašeho průšvihu teď přinesli na zlaceném tácu. To celé je VÁŠ průšvih a VY VŠICHNI byste za něj měli nést odpovědnost - a to nejen morální!

S rostoucí diskuzí na toto téma ve mě čím dál víc narůstá pocit, že je OPRAVDU NEJVYŠŠÍ ČAS NA ZMĚNU.

33

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Z napsaného je evidentní, že se řídíte spíše srdcem. Současné zastupitelstvo připravilo jen návrh řešení a bude záležet na nově zvoleném zastupitelstvu, zda bude v nastoleném trendu pokračovat či nikoliv. Panu Traurigovi můžeme vyčítat x věcí, ale činit jej odpovědného za osud nemocnice, je hodně odvážné.

34

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

řekl bych, že pan Traurig má na osudu nemocnice nejmenší vinu, tak trochu do toho spadl "jako Pilát do kréda", řečeno se Švejkem smile Co si pamatuji, tak se na téma nemocnice hádal pan Kokeš (kterého jeho tehdejší spolustraníci příliš nepodrželi) s doktorem Blažkem už léta páně 2006, a to snad pan Traurig ještě ani nebydlel v Brodě, resp. Liblicích smile

35

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Řídit se srdcem není nic špatného, je to naše město kde žijeme.Možná by to mohla zkusit i radnice ;-).Alespoň trochu v rámci možností.

36

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Radnice srdce nemá. Lidé, kteří jsou za ni odpovědní, ano. Potvrdí Vám, kdo nás zná, že opravdu žijeme Brodem. Ne vše se podaří, ale nějaké výsledky snad vidět jsou. Řídit se srdcem vůbec není špatné. Občas je dobré zapojit i rozum. wink

37 Naposledy upravil: Chuck (09.10.2014 22:00:31)

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Pane starosto i pane Fokte: omlouvám se, patrně je to napsané nejasně, tak to vysvětlím... tedy, pokud několikrát napíšu VY VŠICHNI, tak nemyslím JEN pana doktora Trauriga (který se aspoň jako JEDINÝ ze zastupitelů tady s námi pouští do debaty - a leckdy mu i dávám za pravdu), ale mám na mysli VŠECH 21 OSOB, které se podílejí na vedení města. A klidně do toho přidám i ty, kteří zde ve vedení kdysi byli a ve své době rovněž NEKONALI. Pan Kokeš je pro mě světlá výjimka...
A máte pravdu, pane starosto, řídím se srdcem, protože nemocnice je pro mě rozhodně srdeční záležitostí. Ale nerada bych, aby se z ní vyklubal infarkt...
A je to přesně, jak jste napsal, pane starosto: současné zastupitelstvo připravilo JEN návrh řešení a bude záležet  na NOVĚ zvoleném zastupitelstvu... atd.
Jenže: co si s takovým dárkem nové zastupitelstvo počne, to by mě opravdu zajímalo:
a) potvrdí vaši volbu a bude se modlit, aby nebyl další problém
b) výběrové řízení zruší a bude se modlit, aby našla obratem někoho jiného (v tak krátké době, když současný provozovatel už v květnu končí??)
c) vystěhuje nemocné z LDN a bude se modlit, protože v případě nenalezení včasného schopného náhradníka může nemocnici tak akorát zavřít
Čili: ať se rozhodne nové zastupitelstvo jakkoliv, vždycky to bude - vzhledem k tomu, jak jste mu to úžasně připravili - průšvih.
Ale není jen nemocnice, a já samozřejmě nemohu neuznat, že jsou věci, které jste udělali dobře a které se vám povedli. Jen je velká škoda, že se mezi ně nemocnice opravdu počítat nemůže.

38 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (09.10.2014 22:58:01)

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Dobrý večer všem,

přiznávám se, že se už začínám ztrácet v tom, co je zastupitelům vlastně vyčítáno. Pacientovi se nelíbí, že vítězem je Nemocnice Český Brod, Pivas se čertí, že se na zastupitelstvu nalezla shoda mezi koalicí a opozicí (sic!), Chuck upozorňuje, že nově vzešlé zastupitelstvo bude mít na rozhodnutí málo času a bude se muset rozhodnout mezi variantou přijmout vítěze, zrušit výběrko nebo nedělat nic.

Ano, nové zastupitelstvo bude mít tuto volbu.Na jednání pracovní skupiny padl návrh, aby zastupitelstvo před volbami v této věci již nědělalo definitivní krok. V tom byla bez problému nalezena shoda, všichni jsme to vnímali stejně. Výběrové řízení bylo vyhlášeno v létě tohoto roku. V září šel do zastupitelstva návrh vtěze. Přišlo mi správné o vítězi rozhodnout, než abych křičel, že je to pozdě, mělo to být dříve a hlasoval proti. Bylo to pozdě a mělo to být dříve, s tím souhlasím. Ale stroj času nikdo nemá, rozhodnout jsme měli.

Prosím, mějte všichni na paměti, že v současné době je nemocnice v tristním stavu, provozovatel neplní své základní povinnosti, takže pokud se tu objevila nabídka na nového provozovatele který je ochoten odkoupit dluhy za 100 procent, tak jsem neváhal a zvedl pro tohle řešení ruku.

Ano, byla nalezena naprostá shoda napříč celým zastupitelstvem. Byl to výstup dvouleté práce pracovní skupiny, iniciované stávající koalicí a já osobně považuju za naprosto správné a prozíravé, že koalice dala opozici tak velký prostor k tomu, aby se na řešení tohoto problému podílela. Vzhledem i k určité osobní anymozitě která mezi námi vládne považuji dosud přístup radních v této věci za velice profesionální. Protože výsledky byly projednány se zástupci všech politických subjektů, byla nalezena i naprostá shoda. Pokud se to někomu nelíbí, jest jeho právem zvolit si zastupitele, jejichž programem je říkat "ne" na všechno.

Osoba vítěze výběrového řízení. Je zpochybňována solidnost vítěze, přičemž podstatná část argumentů je postupně vyvracena (výroční zprávy lze bez problému nalézt ve sbírce listin, ačkoliv tu někdo tvrdil opak, společnost je bez potíží dohledatelná na své adrese). Doklad o nesolidnosti vítěze je spatřován především v tom, že před devíti lety pan Kokeš na zastupitelstvu oznámil, že na Talegu podá trestní oznámení. Při vší úctě k panu Kokešovi, podání trestního oznámení není jediná indicie o solidnosti vítěze. Když se někdo rozhodne, podá zítra trestní oznámení třeba na svatého Václava a bude z toho snav vyplývat, že je patron českých zemí gauner?

Stále prosím nezapomínejme na to, že vítěz předložil nabídku, která druhou v pořadí převýšila o řád.

Přeji všem příjemný den a šťastnou volbu v následujících dvou dnech.

Traurig

39 Naposledy upravil: rivierakid (09.10.2014 23:14:40)

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Chuck napsal:

Mám za to, že tady víc lidi zajímá, kdo dal k něčemu podnět, než to, co je jeho obsahem - a to je samotný problém. Je mi v podstatě jedno, jestli zde tolik diskutovaný leták psalo ANO, Českobroďák či pan Vojtíšek (jak už jsem také dnes ve městě slyšela) nebo někdo další. Mě zajímá - a domnívám se, že nás všechny by mělo zajímat - hlavně to, co bude dál s nemocnicí.

A co ten slavny letak podle vas vlastne obsahuje? Je to smesice pravd, polopravd, lzi a zprav "jedna pani povidala". Napriklad, kde autor prisel na to, ze vlastnik nema bydliste a je hlasen na urade??? Ze firma nema sidlo? Pokud se v cervnu prejmenovala, tak mi to neprijde az tak divne. Nechte tedy sve detektivy hledat starsi nazev Chirurgie Kartouzska...
Proto je celkem logicke, ptat se, kdo ma zajem toto sirit. Logicky vychazi Ceskobrodak nebo ANO. A jak zde bylo jiz nekolikrat zmineno, ZADNE DEFINITIVNI ROZHODNUTI NEPADLO!

A chci se take omluvit panu Kokesovi, pokud opravdu neni autorem letaku smile

40

Re: Nemocnice 2014 - Nový provozovatel

Pro naší 21 a jejich voliče:
Tak jak to tady sleduji, jedná se o mnohem vyšší politiku než si řadový čtenář dokáže představit.
V zastupitelstvu města je 21 členů. V radě města je 7 členů.
Tito všichni, bez výjimky, jsou „zodpovědní!!!“ za nastalou situaci a to nejen s nemocnicí. Vysokou politickou hru předvádí nyní celé vedení našeho města hrou na záchranu nemocnice, i když již před několika měsíci proběhla tichá předehra. Ta spočívala ve schválení výpovědi stávajícího provozovatele bez předchozího zajištění nástupce!
To opravdu NIKOHO ... ani jednoho JEDINÉHO ... z „našich 21“ zástupců nenapadlo, že je NUTNÉ mít náhradu? ... ani neodpovídejte!
NEZAPOMÍNEJME!
PŘÍČINOU současného stavu, ve kterém už se opravdu prakticky nedá podnikat nic jiného než přijmout papírově „nejvýhodněji“ vypadající nabídku, je právě „ZÁMĚRNĚ“ ZBRKLE schválená výpověď!!!

S pozdravem Claudyus