21 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (09.09.2014 18:38:24)

Re: Opět GREVIS??!

Strop zadlužení není žádné dogma a přitom sám ve svém článku uvádíte, že zadlužení nad tento strop je rizikové… vždyť Vy už pomalu nevíte, kdy tvrdíte A a kdy B. Pokud jde o studii proveditelnosti vskutku nechápu, jak mi má studie z června 2014 objasnit, proč jste v dubnu 2014 pořídili naprosto nepřehledný rozklikávací rozpočet. Nebo Vám připadá srozumitelný? Můžete mi v něm prosím najít, kolik ten rozpočet stál?

Diskuse poněkud ztrácí smysl. Navíc jsme se už zcela dostali mimo původní téma, tedy jak je možné, že společnost, kterou řídí jeden z radních, dělá subdodávky v městských zakázkách; na podobný střet zájmů v Čáslavi už upozornil článek, který tu kdosi zmínil.

Příjemný den všem.

Re: Opět GREVIS??!

Člověk tady chvíli není a co se nedočte? Starosta města nazývá obyvatele, který si dovolí mít nepříjemné otázky Trollem? Pěkné, opravdu pěkné. Troll jste vy a městu škodlivý k tomu. Vaše odpověď je klasicky politická-odpovídáte na něco jiného než jste dotazován. Proč? Protože dobře víte, jak se věci mají a že máte (nejen vy) špinavé ruce!!! Neřešíme 1.SčV, ale ptáme se jak je možné, že se firma RADNÍHO A VAŠEHO SPOLUSTRANÍKA Z ODS VLASÁKA podílela jako SUBDODAVATEL na většině rekonstrukcí, které ve městě probíhali??! To vám připadá normální pane starosto??! Předpokládám, že jste od PR dostal radu do voleb na tyto konkrétní otázky neodpovídat, neboť na toto se nedá odpovědět tak abyste si neuškodil. Občané, spočítejme to této partičce "dobráků" ve volbách!!!

23

Re: Opět GREVIS??!

Co nám říká wikipedie:
Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě[1] nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.[2] Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním.

Již jsem zmínil, že se jednalo o naprosto normální soutěž, kterou vyhrála firma s nejnižší nabídnutou cenou a kterou nikdo z rady, ani pan Vlasák, neovlivňoval. Na sprosté obvinění nezakládající se na pravdě již reagovat nebudu. Nikdy jsem nekradl, nenechal se uplácet a ani neuplácel. Ale ono se ne nadarmo říká, podle sebe soudím tebe.

Re: Opět GREVIS??!

Vy nás tady bavíte pane starosto. Pokud se nemýlím tak vás tady vy křišťálově čistá lilie nikdo z ničeho takového neobvinil a je velmi zajímavé a úsměvné že tady o tom začnete psát vy sám :-) Zkusím to ještě jednou-překopíruji zde otázku mou a pana Trauriga, snad už konečně přestanete dělat z lidí hlupáky a konkrétně odpovíte.

1)Navíc jsme se už zcela dostali mimo původní téma, tedy jak je možné, že společnost, kterou řídí jeden z radních, dělá subdodávky v městských zakázkách; na podobný střet zájmů v Čáslavi už upozornil článek, který tu kdosi zmínil.

2) Neřešíme 1.SčV, ale ptáme se jak je možné, že se firma RADNÍHO A VAŠEHO SPOLUSTRANÍKA Z ODS VLASÁKA podílela jako SUBDODAVATEL na většině rekonstrukcí, které ve městě probíhali??!

25 Naposledy upravil: rivierakid (27.09.2014 15:42:03)

Re: Opět GREVIS??!

Vy jste ale opravdu troll smile

Pokud vyhraje firma s nejnizsi nabidkou, tak at si klidne najme treba starostu na kopani vykopu. Co je na tom spatneho, kdyz to nikdo neumi levneji?

Re: Opět GREVIS??!

rivierakid napsal:

Vy jste ale opravdu troll smile

Pokud vyhraje firma s nejnizsi nabidkou, tak at si klidne najme treba starostu na kopani vykopu. Co je na tom spatneho, kdyz to nikdo neumi levneji?

Jste opravdu takový naiva? Nejste, jste dobře zasvěcený a lacině se snažíte obhájit partičku "dobráků" z vedení města. Nebo že byste byl jeden z nich? ;-) Vaše doporučení z jiného vlákna používat nejdražší vyasfaltovanou polní cestu na světě do Štolmíře o lecčems svědčí :-) Ale zpátky ke Grevisu-jasně, šest "náhodně" oslovených firem na startu, pouze dvě finanční nabídky, protože pro zbývající čtyři to nebylo zajímavé :-), levnější vyhrála a hle-jejím jediným subdodavatelem, tudíž zhotovitelem celého díla je firma "dobráka" radního Vlasáka. Že si občané také myslíte, že mu tak záleží na dobru města, že chtěl osobně dohlédnout na to, že to bude dobře udělané?

27

Re: Opět GREVIS??!

Tak si zalozte firmu a prihlaste se do te souteze, kdyz vam to tak lezi v zaludku smile
Nebo jim to spocitejtevevolbach a volte vase oblibene komunisty (odhaduji z urovne vasich prispevku).

28

Re: Opět GREVIS??!

rivierakid napsal:

Tak si zalozte firmu a prihlaste se do te souteze, kdyz vam to tak lezi v zaludku smile
Nebo jim to spocitejtevevolbach a volte vase oblibene komunisty (odhaduji z urovne vasich prispevku).

Pardon, ale v tomto případě jste za trola vy smile

Nenapadlo vás třeba, že třeba ta nejnižší cena může být dána tím, že firma má díky vlastnímu radnímu o trochu "lepší" informace než ostatní? Jak radnice dokáže že tomu tak není? Lze to vůbec? Je to malá domů?

To že to všichni tvrdí, že tomu tak není je sice pěkné, ale nic to nedokazuje. Pro mne jsou rozhodující fakta a ne řeči. Vzhledem k "otevřenosti" a nedostupnosti základních informací z veřejných zakázek (smlouvy, faktury atd.) není možné nic ověřit.

Co když si například cenu kompenzuje na jiné menší zakázce která nemá výběrové řízení? Umí radnice dokázat, že tomu tak není nějakým jasně daným faktem? Máte já nebo vy možnost nahlédnout do faktur, do smluv s touto firmou? Já ne a proto pochybuji.

To je dle mého soudu ta základní věc, kterou současná radnice nedělá. A nebo až na nátlak uloží starosta několik narychlo skenovaných dokumentů tady na web. Bez struktury, bez možnosti vyhledávání a pokud možno s názvem, kterému nikdo moc nerozumí. Mnozí to považují za mlžení. A zcela opravněně jsou naštvaní a znechucení. Já se mezi ně počítám také... smile

29

Re: Opět GREVIS??!

Pokud mate nejake dukazy o manipulaci se zakazkami, podejte trestni oznameni. Pokud ne, tak se neopirate o fakta, ale o reci...

BTW pokud je v poradku, ze ministrem financi muze byt pan STB Agrofert, pak opravdu nevidim problem, ze jeden z radnich ma firmu smile

30 Naposledy upravil: h.dub (02.10.2014 16:19:33)

Re: Opět GREVIS??!

rivierakid napsal:

Pokud mate nejake dukazy o manipulaci se zakazkami, podejte trestni oznameni. Pokud ne, tak se neopirate o fakta, ale o reci...

BTW pokud je v poradku, ze ministrem financi muze byt pan STB Agrofert, pak opravdu nevidim problem, ze jeden z radnich ma firmu smile

Já žádné důkazy nemám a žádné trestní oznámení podávat nebudu. Já jen říkám, že za současné situace je takové jednání možné a nikdo z nás nemá jedinou šanci zjistit jestli to tak je nebo není. To je vše.

Míč je a vždy byl na straně radnice.

Dle mého soudu nikdo ze současné koalice za celá dvě volební období nedal voličům jediný skutečně FUNKČNÍ nástroj (současný rozklikávací rozpočet jím určitě nění), aby ukázal a dokázal, že při zadávání zakázek (velkých i malých) firmám vlastněných radními je vše tak, jak má být.

Dle mého soudu to měla být první věc, co měli dotčení radní udělat, jakmile se objevily pochybnosti.