11

Re: pořádek ve městě

Vyjádření ředitele technických služeb:

Do ulic, které jsou málo frekventované a užívají je hlavně obyvatelé ulice, se koše neumísťují. Zrovna včera jsem byl v Sokolově a mají zde stejnou praxi. Je to pouze o lidech, ne o koších. Na náměstí a v okolních místech je také velká frekvence košů a přesto naše pracovnice, která sbírá odpadky, sebere celkem 4-6 pytlů odpadu denně. Důležité je si také uvědomit, že dalším umísťováním košů po celém Brodě se zvyšují náklady na úklid, odstraňování následků vandalismu a i samotný nákup a to se následně promítá do nákladů na poplatek za odpad. Občané našeho města nyní stále platí 500,- Kč a naším záměrem je tuto výši udržet co nejdéle. Každopádně bych pořádal uživatele pod nicky Vendys a Hepo 73, abychom toto konzultovali osobně, telefonicky případně na fóru TS.

12

Re: pořádek ve městě

hepo73 napsal:

Téměř před 2 lety jsem psala:
"Patřím k pejskařům,kteří po svém miláčkovi jeho výtvor uklízejí.Děkuji za pravidelné doplňování stojanů se sáčky.Nabízí se ovšem otázka.Kam s plným sáčkem? Na Škvárovně a v "Mexiku" jsou celkem 4 odpadkové koše.Jsou všechny v parku na Škvárovně.Myslím,že stejná situace je po celém městě mimo centra.  Přestávám se divit pejkařům,kteří neuklízejí.Uklidit totiž znamená riskovat,že budete pytlík s trusem nosit celou procházku po městě,protože na náměstí zrovna nemáte namířeno a jinde koše nejsou.A tak mi nezbývá,než se modlit,aby si to můj miláček rozvrhnul tak,aby byl koš někde poblíž. Nebo omezit venčení na park nebo centrum.
Nešlo by navýšit počet odpadkových košů i mimo centrum? Nejde jen o psí výkaly,ale o odpadky celkově.Pokud chceme,aby lidé neházeli odpadky po zemi,ale do koše,musí ty koše někde být."

Pro všechny pejskaře!!! V prostoru Škvárovna a Mexiko přibyl 1 (slovy JEDEN) odpadkový koš. Je u finančáku a to jen proto,že studenti gymnázia sem chodí na obědy a zřejmě splnili limit počtu osob v prostoru. Jak jsem se dozvěděla před 2 lety od řed.tech.služeb : "Odpadkové koše se umísťují hlavně do míst, kde je nejvyšší a pravidelná koncentrace lidí". Takže díky,študáci!

Poslední dobou mám pocit,že spousta lidí přestala sbírat a objevila se další skupina.Lidé,kteří seberou,ale nemají kam pytlík vyhodit,tak ho hodí do nejbližšího kouta nebo kanálu.Taky nic moc. Nechceme koše v každé ulici,ale mohly by být četnější.Když má město peníze na nový web,na broky pro střelce na holuby a spoustu jiných věcí,snad najde peníze i na koše. Je to totiž vizitka nás všech.

Zrovna dnes jsem byl v Praze. Tam ty pytlíky s psími  h.. exkrementy nosí i domu, do svých popelnic. Asi jsou neuvědomělí...

Born stupid? Try again!

13

Re: pořádek ve městě

Dobrý den,
v ulici Zborovské u ZZN byla usazena nová informační tabule.
Kdo zajistí úklid vykopaného materiálu, který obsahuje i suť a která zde byla rozhrnuta do trávníku? Podle mne toto bude dělat neplechu při údržbě "trávníku".
Zda a kdy budou odstraněny staré betonové patky.
Děkuji
Petr

14

Re: pořádek ve městě

Ve Zborovské ulici byla Správou a údržbou silnic Středočeského kraje na pozemku Středočeského kraje umístěna nová dopravní značka. O pozemek se však starají a trávu sekají Technické služby města Český Brod. Proto jsme požádali cestmistra pana Trpišovského o zjednání nápravy. Dnes dojede na místo, provede kontrolu a dá pokyn k odstranění odpadu a suti. Děkujeme za upozornění.

15

Re: pořádek ve městě

Ulice Jiřího Wolkera-nejbližší koš je někde u věžáku.