1

Téma: "Romové a bezdomovci" ve městě

Dobrý den. Včera jsem procházela městem a 4x mě zastavili Romové, a cpali mi "parfémy." Lavičky jsou neustále obsazeny bezdomovci nebo prostě lidmi, kteří celý den tráví venku, pokřikují a nasávají. Opravdu se s tím nedá nic dělat?  Díky

2

Re: "Romové a bezdomovci" ve městě

Posílám vyjádření velitele MP Jana Svobody:

1) Jestliže Vám někdo na ulici nabízí parfémy nebo jiné zboží, dopouští se přestupku, protože porušuje nařízení města č.2/2013 Tržní řád. Podomní prodej je v Českém |Brodě zakázán. V tomto případě se můžete obrátit na Městskou policii tlf. 736 675 756 nebo PČR, která přestupek na místě vyřeší a určitě se budou dál zabývat i jak se prodejci ke zboží dostali.

2) Požívání alkoholu je na některých místech v Českém Brodě zakázáno, dle obecně závazné vyhlášky č.1/2014. Strážníci i policie řešila v poslední týdnu kolem deseti přestupků za požívání alkoholu na místech, kde je to vyhláškou zakázáno i v tomto případě se můžete obrátit na strážníky nebo na policii.

3) Na lavičkách může sedět opravdu kdokoliv a musíte se smířit i s tím, že někteří spoluobčané jsou hold hlučnější. S tím se opravdu nedá nic dělat. Kdyby strážníci při pochůzkách zjistili porušení obecně závazných vyhlášek, nařízení města, přestupky proti veřejnému pořádku nebo proti občanskému soužití určitě by je v rámci svých pravomocí řešili.

Za sebe jen dodávám, neváhejte se v takovýchto záležitostech obracet na strážníky městské policie, kteří již vědí, co se dá v konkrétním případě dělat a jaké prostředky použít. Stížnosti pak směřujte přímo na mě.

3

Re: "Romové a bezdomovci" ve městě

Já bych se přidala.Předevčírem mi jedna "hnědočeška"" nabízela taky parfém.Prý zadarmo.Co by mělo následovat, nevím.Ale byla celkem neodbytná.A bylo to před nádražím.

4

Re: "Romové a bezdomovci" ve městě

Volejte, prosím, městskou policii.

5

Re: "Romové a bezdomovci" ve městě

Recipročně bych těmto prodejcům též nabídl nějaký parfém, doporučuji třeba KASR.

6

Re: "Romové a bezdomovci" ve městě

Mně nikdo nic nenabídl. Asi voním.

Born stupid? Try again!

7

Re: "Romové a bezdomovci" ve městě

To byly dámské parfémy......:-)Leda,že byste byl nějak jinej?

8

Re: "Romové a bezdomovci" ve městě

lysolka napsal:

To byly dámské parfémy......:-)Leda,že byste byl nějak jinej?

Je vidět, že musíte častěji mezi Cikány. Jim je jedno, komu co nabízejí. Proto doporučuji tyto občany nenapadat a nevyhánět, dokud Vás dostatečně nevyškolí.

Born stupid? Try again!